• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
a_stoev - майстор
Споко, като опреш до бетон и пуснеш водата че видиш свинщина!
Имай в предвид, че май на всяка дупка ще удряш кабел. Пискат ги най- често до тавана на стените които са към коридора. Затова предварително внимателно разкърти 1 метър да може да го повдигнеш или свалиш надолу.
После, ако трябва ще ти търсим нова жена, твоята като те напусне.
шоп - майстор
Проблема с прахта при къртене си го има. Ако няма втори човек да държи прахосмукачката, може да вържеш маркуча за стълбата така че да сочи мястото на пробиване. Една дръжка от метла помага. Или да го вържеш за бормашината.

Въпрос към господин Стоев. Алуминиевите композитни панели, които той предложи са много удобни за различни дейности. Обаче аз лично не мога да намеря въпросното ножче с V острие. Ако знаете от къде може да се закупи ще съм благодарен. Може и линк:-)
шоп - майстор
Аз пазарувам от Туплекс и миро АСУ, и двете фирми продават тези панели, но не и тези ножчета :?
brum - майстор
За по-малко прах при дупченето си имало инструмент, ама цените са около 100лв за този дето ми трябва. Имам още 5 дупки за правене и ми се струва по-удачно да ползвам помощник да държи прахосмукачката.

Прикачен файл

95623-pristavka-za-prahoulavqne-za-perforatori-bosch-gde-162.jpg
95623-pristavka-za-prahoulavqne-za-perforatori-bosch-gde-162.jpg (39.07 KиБ) Видяна 2800 пъти
naster - майстор
Споделете с какви тръби смятате да изпълните проекта: материал, форма, сечение, и т.н.
brum - майстор
PVC, 100mm. Тези на Vents ще ползвам. Почти всичко е кръгли тръби. Има малко правоъгълни само там, където трябва да мине под една греда. Някой светъл ден като има ред за ремонти ще ги облека и с гипсокартон.

Приключих с дупченето. Още два кабела открих. Единят минаваше през кухините на тухлите!?! До тук 4 кабела съм намирал и все са по разлини места. Май някой е правил съчинения без тема докато е прекарвал кабелите :) .

За да намалим боклуците по пода използвахме кутия за храна. Беше поизрязана за да има бегла прилика с това по-горе. Много криво и примитивно, но свърши чудесна работа. Чистенето беше минимално и лесно след това.

Чаках си днес тръбите през Спиди. Идва съобщение, отивам там и ... само 2 пакета от 4 били там. Питам другите кога ще са там - да съм звънял на телефона за клиенти. В офиса нямали информация. Все едно са друга фирма.

На телефона за клиенти - не могат да кажат със сигурност, ама утре се надявали да са там. На въпроса защо са ми пратили съобщение да ходя да вземам нещо, което не е пристигнало почнаха да разтягат едни локуми. Питам как ще ме уведомят когато пристигнат всичките пакети от пратката - щели да звъннат. Да видим. Днес се разходих в студа и пих една студена вода...
naster - майстор
Дано всичко пристигне скоро и без проблем.
Неслучайно питам за тръбите, надявам се да споделите как се държат след инсталацията: наслоявания от статично електричество (би трябвало да са специални), дали създават течение или шум при диаметър 100... мен ме съветват от ф160 към ф125 да е инсталацията заради дебит/скорост съотв да не се нарушава комфорта
brum - майстор
На най-ниската скорост шум няма. Сензорите дето съм накачил във всяка стая показват добро качество на въздуха по време на спане при тази скорост. Преди стойностите бяха към 200-250 през нощта, а сега са преобладаващи стойности от 30 до 50. За сравнение - на вън е 20-25 :) .

При по-високи скорости се чува шум от решетките където излиза въздуха. По тръбите май не се чува шум...

Ще кача снимки като приключа, но имам още малко работа. В едната стая искам да затворя тръбите с куфар от гипскартон (или гипсокартон, не съм сигурен кое е правилното). Но имам въпрос - как се огъват CD профилите на 90 градуса? Срез и сгъване достатъчно ли е? И приемливо ли е да премачкам леко с клещи страниците при сгъвката?
brum - майстор
Ето и малко снимки от монтажа.

Както писах по-горе - тръбите са PVC, 100мм. Тръбите дето си седят голи в момента ще си останат така. Само в едната стая където минават 2те тръби ще се ги скрия с гипскартон.

С гипскартона ми е за първи път. Нямам си идея дали правилно правя нещата, но ще си проличи с времето. Ако има нещо много грешно при нареждането на профилите - сега е момента да кажете за да го оправя. Иначе тия дни ще наредя гипскартона и ще гледам да шпакловам.

Прикачен файл

20181125_183823.jpg

Прикачен файл

20181125_202726.jpg

Прикачен файл

20181125_202720.jpg

Прикачен файл

20181125_202706.jpg

Прикачен файл

20181125_202630.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Тема "Вентилация с рекуператор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: