Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Привет на всички, от Технополис закупих продукт: ROWENTA SO 2330- 70лв, пълен боклук, дойде тествам го в стая 15кв, на 5см от печката въздуха е студен смях смях смях, един приятел ми донесе неговата духалка някаква Китайска за 8лв е взел на промоция, на 20-25см имам чувството че ще ми стопи ръката... сега те ми приеха връщането и ми дадоха купони до 70лв, дайте ми идея за Духалка каквато е ползвал някой и е доволен, ако няма такива, взимам менте до 20лв и така.... Благодаря за коментарите.
Andri01 - майстор
Отиваш ,пробваш на място и ,която ти хареса я вземаш.
VLADO66 - майстор
Сигурно си попаднал на дефектна бройка. Имам от няколко години по-стария модел на тази https://techmart.bg/%D0%92%D0%B5%D0%BD% ... %20SILENCE и на първа степен почти не се чува.
нед ное 25, 2018 11:54 amVLADO66 написа:
Сигурно си попаднал на дефектна бройка. Имам от няколко години по-стария модел на тази https://techmart.bg/%D0%92%D0%B5%D0%BD% ... %20SILENCE и на първа степен почти не се чува.
Не е дефектна бройка и моята не се чува как работи, мен не ме интересува дали се чува а да духа топло, относно този твоя по стария модел, съм чувал че бил добър, ще го тествам на живо да проверя, да знам че има 2 степени.
gnt69 - майстор
нед ное 25, 2018 12:05 pmfffvaleriev написа:
Не е дефектна бройка и моята не се чува как работи, мен не ме интересува дали се чува а да духа топло, относно този твоя по стария модел, съм чувал че бил добър, ще го тествам на живо да проверя, да знам че има 2 степени.
Нищо му няма , явно вентилатора на Ровентата е със по голям дебит. Може да си го пробвал в много студена стая, пък китаеца в топла стая. 2.4 киловата си топлят като 2.4 киловата нито повече нито по малко. :partyman:
нед ное 25, 2018 12:13 pmgnt69 написа:
нед ное 25, 2018 12:05 pmfffvaleriev написа:
Не е дефектна бройка и моята не се чува как работи, мен не ме интересува дали се чува а да духа топло, относно този твоя по стария модел, съм чувал че бил добър, ще го тествам на живо да проверя, да знам че има 2 степени.
Нищо му няма , явно вентилатора на Ровентата е със по голям дебит. Може да си го пробвал в много студена стая, пък китаеца в топла стая. 2.4 киловата си топлят като 2.4 киловата нито повече нито по малко. :partyman:
Стаята в която пробвах и 2 те духалки е еднаква, разликата беше че китаеца за 20 мин е направи на баня, а ровентата за 1 работен ден не успя да свали и 5 градуса, не е дефектна просто явно толкова си може.
gnt69 - майстор
нед ное 25, 2018 12:48 pmfffvaleriev написа:
Стаята в която пробвах и 2 те духалки е еднаква, разликата беше че китаеца за 20 мин е направи на баня, а ровентата за 1 работен ден не успя да свали и 5 градуса, не е дефектна просто явно толкова си може.
Може ако китаеца е 4кв. КПД на електроуредите е 99 %, ако китаеца топли значи повече консумира.
шоп - майстор
Тази тема да не е копирана от форума Бг мама? :-D
Защо много хоря вярват, че духалката е магически уред и панацея?

За мен духалката е един уред, който трябва да се забрани от продажба. При блокиране на вентилатора нагревателя в пласмасовия корпус може да предизвика пожар :idea:
kozl - майстор
Преди няколко години купих две вентилаторни печки по 12,50 лв. Още се ползват. Не очаквах толкова да изкарат. Шумни са даже много.
Едната се ползва в офиса, а колежката я спира и пуска от щепсела. Един ден съобщава духалката се повреди - цел ден духа и нема затопляне. А оно некой врътнал термостата и духалката топло почити не изкарва. Само си дуа.
Тая Ровента с керамични нагреватели ли е?
Мисля, че по-добре нагревателите да не са керамични.
А относно пожара еми това са опасни уреди. Тези де съм отварял имат защита от прегряване, ама корпуса на духалката е пластмаса и не е ясно защитата какво ще спаси като пластмаса се стопи. На по-сериозните духалки има бутон на дъното, който прекъсва работата на духалката ако примерно бъде съборена.
zz_stefanov - майстор
нед ное 25, 2018 1:00 pmшоп написа:
Тази тема да не е копирана от форума Бг мама? :-D
Защо много хоря вярват, че духалката е магически уред и панацея?

За мен духалката е един уред, който трябва да се забрани от продажба. При блокиране на вентилатора нагревателя в пласмасовия корпус може да предизвика пожар :idea:
Има термозащита, но при първото сработване се се намира някой да я елиминира и наистина става опасно.

Тема "Закупих измислена духалка(помощ)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: