Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
EDI - майстор
Това ХИПЕР го остави, то си е за привличане на клиентела.Машината е желязна, какво всеки модел от триото.Макар и още да не е карал модела зима, за сега отзивите от последните дни са много добри.
sokolov.91 - майстор
чет ное 29, 2018 11:40 amEDI написа:
Това ХИПЕР го остави, то си е за привличане на клиентела.Машината е желязна, какво всеки модел от триото.Макар и още да не е карал модела зима, за сега отзивите от последните дни са много добри.
Ами ще и предложа този тогава. Ако не и е скъпо да го взима. Този няма включен монтаж ще и вземат още 150лв. И тампони за стойката на външното тяло още 40лв. Отива на 1700лв.
nikolov333 - майстор
В тоя сайт и тампоните са им чок пара.. :-D Иначе, ако намериш някой познат търговец на едро, може да ти даде такава цена с тампоните и монтажа.. :wink:
Съвета ми е да питаш във форума на setcom, като опишеш помещението, което ще отопляваш.. там са професори по климатизацията.. :-D
sokolov.91 - майстор
чет ное 29, 2018 12:54 pmnikolov333 написа:
В тоя сайт и тампоните са им чок пара.. :-D Иначе, ако намериш някой познат търговец на едро, може да ти даде такава цена с тампоните и монтажа.. :wink:
Съвета ми е да питаш във форума на setcom, като опишеш помещението, което ще отопляваш.. там са професори по климатизацията.. :-D
Ок. Благодаря.
Просто от Vimax съм си взимал преди време климатик и бойлер и ми дават някаква отстъпка.
fox_vt - майстор
За такъв климатик не ти трябват тампони освен ако не е бетон на спалня гръб гръб.
DMN - майстор
nikolov333 написа:
Съвета ми е да питаш във форума на setcom, като опишеш помещението, което ще отопляваш.
+1
Точно това ми направи впечатление, че никой тук не попита - колко е голямо помещението, каква изолация има, каква дограма и т.н....


ср ное 28, 2018 8:22 pmDMN написа:
sokolov.91 написа:
Доста добър минимум от 450вата при отопление има
Добър минимум? Това при колко градуса външна температура е?

Аз имах предвид отдавания минимум в стаята, а не минималната консумация на електричество.
А относно минимума - щом е важен за теб значи търсиш(или баба ти) икономията, а това за баба ти няма да е много добре откъм топлина. Възрастните хора имат нужда от повече топло, а още повече жените. Мъжете с винцето и ракийката през зимата могат да минат и с по-нисък СОР и по-ниска температура на климатика :-D .
Минимумът, за който говориш, според мен не е много правилно да гледаш точно него, по скоро гледай максимума, който може да даде един климатик, съобразен с помещението, щото може да имаш измръзнала баба в големите студове :) .
Отдаваният минимум и изобщо отдаваната топлина от климатика малко трудно ще я измериш вкъщи.
Консумираната мощност и нейният минимум на климатика, вече е друга работа, с един добър ватметър, който не лъже може да я измериш. А минимумът с понижение на външната температура започва да се вдига. Той и моят е слизал до 120W, но при външни температури доста над нулата. Сега в момента при минус 4 градуса под 380W не слиза. А просто като достигне зададената температура се изключва - т.е. започва да работи в режим ON/OFF - това е за мен минимумът на един климатик - когато мощността не може да падне повече и започва да работи в ON/OFF. Така че външната температура е пряко свързана с този минимум, той пък най-вероятно с наляганията и температурата на изпарение на фреона в климатика, но това трябва да го обяснят хората, на които това им е професия :) .
:partyman:
preslav - майстор
чет ное 29, 2018 8:14 pmDMN написа:
Сега в момента при минус 4 градуса под 380W не слиза. А просто като достигне зададената температура се изключва - т.е. започва да работи в режим ON/OFF - това е за мен минимумът на един климатик, когато мощността не може да падне повече и започва да работи в ON/OFF.
Малко се обърках вече с питанията и отговорите, но си мисля, че ако един инвертор мине в ON/OFF при външни -4* е или преоразмерен, или паяшки. Като казвам преоразмерен имам предвид, че не е отчетена големина на помещението, изолация, дограма. Като казвам паяшки имам предвид един евтинджос SANG, който под 550W, при всякакви външни условия не съм го виждал да работи - само съм чувал, не съм имал възможност да видя с очите си, но великите Дайкин също не могат да свалят мощността си под 500W и минават в ON/OFF режим, което не ми се връзва с идеята на инверторната технология.
Като цяло не ми стана ясно защо е толкова важно падането на отдаваната в стаята мощност, че то на 4 крушки не можеш и един килер да стоплиш.
Не случайно всеки производител е посочил препоръчителен обем за отопление и охлаждане, отделен е въпроса колко точни са посочените циВри.
Мисля си и нещо друго, когато говорим за отопление, съотношението цена/качество не важи - забравяш за цената и гониш качеството. Преди 2 години се поциганих за 400 лв. разлика в цената, сега ще плащам циганията си поне 10 години, а това са 40 лв. на година, които в същност изпушвам за 5 дена. Предполагам всеки е чувал за акъла на българина - онзи дето му идва отпосле.
DMN - майстор
preslav написа:
но си мисля, че ако един инвертор мине в ON/OFF при външни -4* е или преоразмерен, или паяшки.
Така. Обаче...аз не съм писал колко е вътрешната температура в стаята и на колко е настроен климатикът, а това също е от огромно значение. Не е преоразмен климатикът, просто съм го настроил на 19 градуса и си поддържа около 18.5 градуса с 380 вата консумирана мощност при точно минус 4 градуса навън в момента. Когато обаче му намаля градусите на 17-18, тогава започва да работи в режим ON/OFF, но мощността му не пада под 380 вата, за разлика например, когато температурата беше плюс 2 два градуса тогава си работеше и с 200W мощност, но сега при минус 4 градуса на тази мощност не слиза. Климатикът е Тошиба.
:partyman:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ясно е че е Тошиба - те така си качват минимума.
И Митсубишитата го правят.
Фуджитата поне по-старите модели не качват минимума.
Национала също не го качва, дори при -15гр. външна е колкото и при +15гр.
Уточни за себе си, какво искаш? Икономия? Комфорт?
Двете едновременно няма как да стане.
Аз бих заложил на нещо средно - Фуджито.
Топлещо, непретенциозно, надеждно, икономично.
На LUCA-та специално не ме кефи специфичното сваляне на панела за чистене на филтрите.
Иначе при Фуджитата може да не го чистиш филтъра цяла година.
Кръстника има такъв и мина една зима почна втора без чистене на филтъра!
Управлението на вентилатора е най-доброто според мен.
Последна промяна от abcdefghijklmnopqrstuvwxz на чет ное 29, 2018 9:48 pm, променено общо 1 път.
a_stoev - майстор
чет ное 29, 2018 11:40 amEDI написа:
Това ХИПЕР го остави, то си е за привличане на клиентела.Машината е желязна, какво всеки модел от триото.Макар и още да не е карал модела зима, за сега отзивите от последните дни са много добри.
то от доста години и евтините китайци са хиперинвертори. всичките им вентилатори са DC.

Тема "Дайте мнение за климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: