• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 32
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
turbocharged - специалист
Шопе защо усложни така нещата?
Тъкмо да научим нещо и ти отиде в китайските термометри.
gadinko снимай екрана.
Бутона с “три черти”
Информация
Термопомпа
и снимаш
шоп - майстор
чет фев 07, 2019 6:12 pmLazarGanev написа:
Бах мааму и бойлер, кво се вторачихте в него. С КОП=1 да беше подгряван, повече от 50лв няма да глътне.
Това е не сериозно мнение. Без да знаеш навиците на едно семейстово и типичния месечен разход на БГВ на дадено семейство е смешно да прогнозираш сумата от 50 лева.
Да ти пратя за един месец първородния ми син и да получиш сметка 500 лв за месец.

Всеки индивид и семейсто са си индивидуални. Едни се къпят за да се каже че са се къпали в неделя. Други се къпят по 2-3 пъти на ден. Без вани и спа процедури. С тях сметката за БГВ на месец може и 5000 лв да излезе.
шоп - майстор
чет фев 07, 2019 6:26 pmturbocharged написа:
Шопе защо усложни така нещата?
Тъкмо да научим нещо и ти отиде в китайските термометри.
gadinko снимай екрана.
Бутона с “три черти”
Информация
Термопомпа
и снимаш
Не вярвам на никави управления на ТП с цена 20000 лева
Софтуер, който всеки пъпчив хакер може да промени и нагласи според желанията и заданията.
Вярвам на електромер минал лаборатория с цена 20-40 лева и на термометър с цена 1-2$, който съм наредил 20 бройки един до друг и съм ги калибрирал лично с точност +- 0,1 градуса.

И ако контролера на ТП ми покаже 35 градуса аз няма да повярвам, докато не го замеря с китайски дигитален термометър за 1 $
LazarGanev - "Велик майстор"
Не забивайте темата в грешна посока.
1115 - специалист
чет фев 07, 2019 6:49 pmшоп написа:
....

И ако контролера на ТП ми покаже 35 градуса аз няма да повярвам, докато не го замеря с китайски дигитален термометър за 1 $
Прекалено крайно.....
Ако термопомпа за 20бона си измисля градуси и си работи по тях фирмата производител ще фалира за месеци.

П.п. Шопе,
ИнДженери сме все пак....измерваме. Тия замерванията по митинги и площади :supz: :axe: .
Последна промяна от 1115 на чет фев 07, 2019 9:43 pm, променено общо 1 път.
turbocharged - специалист
чет фев 07, 2019 6:49 pmшоп написа:
Не вярвам на никави управления на ТП с цена 20000 лева
Софтуер, който всеки пъпчив хакер може да промени и нагласи според желанията и заданията.
Вярвам на електромер минал лаборатория с цена 20-40 лева и на термометър с цена 1-2$, който съм наредил 20 бройки един до друг и съм ги калибрирал лично с точност +- 0,1 градуса.

И ако контролера на ТП ми покаже 35 градуса аз няма да повярвам, докато не го замеря с китайски дигитален термометър за 1 $
Гарантирам ти че в контролера няма възможност за корекционни отмествания стойностите на датчиците които мерят температурите на флуидите.
То може да се коригира и излъже контролера разбира се, ама е доста сложно и да не влизаме в теория на конспирацията.
Китайския ти термометър като за снимка ще го накарам 1000 пъти по-лесно да покаже каквото желаеш.
1115 - специалист
Я пробвай следното. (първо на помпата, която е харчила повече ток, после на другата)
1. Едновременно натисни и задръж бутони ОК и меню за 4 секунди.
2. Coding level 1
3. "Communication"
4. Select parameter.

5707 и после 7710
Първото трябва да ти покаже колко подчинени помпи има в каскадата.
Второто въобще активиран ли ти е LON модула. (стойност 0 - не е активиран, стойност 1 - активиран е).
LON модул - слага се и в двете помпи и чрез него става свързването в каскада (комуникационнен модул).
Аз си мисля, че при теб въобще липсва.
gadinko - специалист
чет фев 07, 2019 6:26 pmturbocharged написа:
Шопе защо усложни така нещата?
Тъкмо да научим нещо и ти отиде в китайските термометри.
gadinko снимай екрана.
Бутона с “три черти”
Информация
Термопомпа
и снимаш

Прикачен файл

14C977C7-0EFF-4373-889B-EDA8B3FD2133.jpeg

Прикачен файл

F276431C-C300-49C7-8DB9-1393FF34D452.jpeg

Прикачен файл

984FA293-AA57-46D8-8BF6-D0EF23DBB866.jpeg

Прикачен файл

67020174-33AE-4A86-9E30-633BC92C5411.jpeg
turbocharged - специалист
Мерси gadinko. Както си и мислех са ти оставили подаващата вода на много висока температура. Така ти се качва разхода на ел. енергия в пъти. Трябва да е 35 градуса. Сигурно ти звучи много малко, но е достатъчно. Ти си с конвектори и те ще те стоплят идеално с тази температура. По потник ще ходиш даже без да плащаш луди пари.

Ще намериш къде са настройките за подаващата вода и я сваляй на 35 градуса.
gadinko - специалист
чет фев 07, 2019 10:35 pmturbocharged написа:
Мерси gadinko. Както си и мислех са ти оставили подаващата вода на много висока температура. Така ти се качва разхода на ел. енергия в пъти. Трябва да е 35 градуса. Сигурно ти звучи много малко, но е достатъчно. Ти си с конвектори и те ще те стоплят идеално с тази температура. По потник ще ходиш даже без да плащаш луди пари.

Ще намериш къде са настройките за подаващата вода и я сваляй на 35 градуса.
И на тази дето се занимава с топлата вода ли?
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 32

Тема "високи сметки за ток с термопомпи Viessmann" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: