• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
gadinko - специалист
вт фев 19, 2019 9:43 pmLazarGanev написа:
Нека да си каже и той мнението. За мене проблемът е в грешна хидравлична схема, начертана от проектанта. Монтажниците просто са се придържали към нея, не са имали нужния опит, за да им направи впечатление. Остава висящ въпроса обаче, защо грешката не е била забелязана от инспектиращите, които са идвали за да търсят дали има някакви проблеми. :?
Такааа ... Дойде Димо Лилов - бивш шеф на техниците на Висман - сега със собствена фирма. Няма трипътен винтил, няма възвратни клапи и филтри, обърнали са ми соларите наопаки даже, тотално са окакали хидравликата. Един час ми обследваше системата с мисъл и разбиране. Лазар и доста от вас казаха точно това което той откри. Просто за нищо на света не се доверявайте на нещо което за казва Термо Корект, но нито е термо нито е корект. И на образите от Ерато също. БГ Терм е ясно, че продават складови наличности и са ми пробутали 100с вместо 200. Не мога да върна времето назад и ще се оправям с наличното. Хрумвало ми е да им ... майката на парите и да си взема нещо дето ми е на сърцето, ама тая сума мога да я дам за далеч по-приятни неща. Съжалявам, че не се включих във форума преди да се увъртя до ушите в тия хидравлични акита ама поука ще си взема. Димо пое ангажимент и към тия лияни дето висят в котелното ми. Има светлина в тунела :) Благодаря ви за всичко и доскоро с инфо след промените :)
1115 - специалист
Абе не го познавам човека и оборудването не го познавам, но според мен има трипътен в хидромодула 100%. Ако нямаше, тръбите не ще да са 3!
При тази ситуация недей се доверява прекалено за да не гледаме втори сезон от драмата...нищо лично към въпросният човек.
шоп - майстор
ср фев 20, 2019 11:13 am1115 написа:
Абе не го познавам човека и оборудването не го познавам, но според мен има трипътен в хидромодула 100%. Ако нямаше, тръбите не ще да са 3!
При тази ситуация недей се доверява прекалено за да не гледаме втори сезон от драмата...нищо лично към въпросният човек.
+ 1 към мнението.
Не се доверявайте на човек, който Ви казва, че няма филтри. Имате У филтър ( филтри) дори на снимката се вижда един преди помпата.

Нищо лично към въпросният човек, но или вие не сте разбрали правилно или...
Абе умната:-)
шоп - майстор
Понеже на снимките не се вижда можете да попитате г-н Лилов дали помпата за рециркулация на БГВ няма в обозначението буквата Х

Ако е спец ще разбере веднага въпроса.
gadinko - специалист
ср фев 20, 2019 1:05 pmшоп написа:
ср фев 20, 2019 11:13 am1115 написа:
Абе не го познавам човека и оборудването не го познавам, но според мен има трипътен в хидромодула 100%. Ако нямаше, тръбите не ще да са 3!
При тази ситуация недей се доверява прекалено за да не гледаме втори сезон от драмата...нищо лично към въпросният човек.
+ 1 към мнението.
Не се доверявайте на човек, който Ви казва, че няма филтри. Имате У филтър ( филтри) дори на снимката се вижда един преди помпата.

Нищо лично към въпросният човек, но или вие не сте разбрали правилно или...
Абе умната:-)
Човека все пак е работил 12 години във Висман, бил е шеф на техниците там... от всички дето идваха до момента той озглежда най-адекватен. Не го защитавам ама от Висман идват некви момци 100 пъти и даже не са погледнали че соларите са ми обърнати. Мисля да му дам шанс. Ще го попитам за Х-а и ще ви кажа. Как да формулирам въпроса щото ни в клин ни в ръкав да го питам има ли Х в няква помпа ми звучи доста странно ... Общо взето мнението му се припокрива с това на Лазар за възвратните клапи и филтрите ...
gadinko - специалист
Това успях да заснема в тоя тесньоч:
Прикачен файл:
kot1.jpg
Прикачен файл:
kot2.jpg
kot2.jpg (79.62 KиБ) Видяна 1706 пъти
Прикачен файл:
kot3.jpg
kot3.jpg (108.12 KиБ) Видяна 1706 пъти
Прикачен файл:
kot4.jpg
kot4.jpg (114.6 KиБ) Видяна 1706 пъти
Прикачен файл:
kot5.jpg
kot5.jpg (109.3 KиБ) Видяна 1706 пъти
ESPACE - майстор
Димо е човека, и може и разбира! Можеш спокойно да му се довериш.
шоп - майстор
ср фев 20, 2019 1:35 pmgadinko написа:
ср фев 20, 2019 1:05 pmшоп написа:
ср фев 20, 2019 11:13 am1115 написа:
Абе не го познавам човека и оборудването не го познавам, но според мен има трипътен в хидромодула 100%. Ако нямаше, тръбите не ще да са 3!
При тази ситуация недей се доверява прекалено за да не гледаме втори сезон от драмата...нищо лично към въпросният човек.
+ 1 към мнението.
Не се доверявайте на човек, който Ви казва, че няма филтри. Имате У филтър ( филтри) дори на снимката се вижда един преди помпата.

Нищо лично към въпросният човек, но или вие не сте разбрали правилно или...
Абе умната:-)
Човека все пак е работил 12 години във Висман, бил е шеф на техниците там... от всички дето идваха до момента той озглежда най-адекватен. Не го защитавам ама от Висман идват некви момци 100 пъти и даже не са погледнали че соларите са ми обърнати. Мисля да му дам шанс. Ще го попитам за Х-а и ще ви кажа. Как да формулирам въпроса щото ни в клин ни в ръкав да го питам има ли Х в няква помпа ми звучи доста странно ... Общо взето мнението му се припокрива с това на Лазар за възвратните клапи и филтрите ...
Докторе, нали ти плащащ накрая сметката? Значи можеш да питаш каквото ти душа иска.
Жокер от мен, но ако в помпата Грундфос за рециркулация на БГВ има означението Х тя е с вграден възвратен клапан.

Ако снимаш и хубавата ти скъпа помпа грундфос магна ( предполагам 3) ще ти кажа дали и преди нея имаш У филтър.

И мнението на спеца не се припокрива с нищо. Имаш У филтър поне преди едната помпа. Вижда се на снимката.

Но ти продължаваш да четеш като дявола евангелието и дано не съм лош пророк ... ще повториш грешките си ако се довериш на човек, който ти казва, че нямаш филтър...

И последен жокер от мен. Въпреки, че имаш недооразмерени конвектори за обема и желаното нискотемпературно отопление с 35 градуса вода и 25 в стаите си провери и почисти У филтрите.
Всяка ТП се нуждае от дебит.
gadinko - специалист
ср фев 20, 2019 3:06 pmшоп написа:
ср фев 20, 2019 1:35 pmgadinko написа:
ср фев 20, 2019 1:05 pmшоп написа:


+ 1 към мнението.
Не се доверявайте на човек, който Ви казва, че няма филтри. Имате У филтър ( филтри) дори на снимката се вижда един преди помпата.

Нищо лично към въпросният човек, но или вие не сте разбрали правилно или...
Абе умната:-)
Човека все пак е работил 12 години във Висман, бил е шеф на техниците там... от всички дето идваха до момента той озглежда най-адекватен. Не го защитавам ама от Висман идват некви момци 100 пъти и даже не са погледнали че соларите са ми обърнати. Мисля да му дам шанс. Ще го попитам за Х-а и ще ви кажа. Как да формулирам въпроса щото ни в клин ни в ръкав да го питам има ли Х в няква помпа ми звучи доста странно ... Общо взето мнението му се припокрива с това на Лазар за възвратните клапи и филтрите ...
Докторе, нали ти плащащ накрая сметката? Значи можеш да питаш каквото ти душа иска.
Жокер от мен, но ако в помпата Грундфос за рециркулация на БГВ има означението Х тя е с вграден възвратен клапан.

Ако снимаш и хубавата ти скъпа помпа грундфос магна ( предполагам 3) ще ти кажа дали и преди нея имаш У филтър.

И мнението на спеца не се припокрива с нищо. Имаш У филтър поне преди едната помпа. Вижда се на снимката.

Но ти продължаваш да четеш като дявола евангелието и дано не съм лош пророк ... ще повториш грешките си ако се довериш на човек, който ти казва, че нямаш филтър...

И последен жокер от мен. Въпреки, че имаш недооразмерени конвектори за обема и желаното нискотемпературно отопление с 35 градуса вода и 25 в стаите си провери и почисти У филтрите.
Всяка ТП се нуждае от дебит.
Прикачен файл:
grundfos2.jpg
Прикачен файл:
grundfos1.jpg
grundfos1.jpg (68.65 KиБ) Видяна 1670 пъти
А като си говорим за обемите в нас ...
Прикачен файл:
1681BF5A-A500-4F84-A7E5-49442CEFACCE.jpeg
LazarGanev - "Велик майстор"
ср фев 20, 2019 1:35 pmgadinko написа:
Ще го попитам за Х-а и ще ви кажа. Как да формулирам въпроса щото ни в клин ни в ръкав да го питам има ли Х в няква помпа ми звучи доста странно ...
Не се занимавай с глупости, това е помпата за рециркулация на БГВ, която няма отношение в случая. Да, и тя трябва да има филтър и клапан, но това няма значение в случая. По-важното е, че преди и след термопомпите нямат филтри и клапани и оттам идват проблемите. Аз също си мисля, че в хидробоксовете трябва да има трипътни вентили, но ако Димо казва, че няма, значи няма. Никой не знае повече от него за Висман и няма повече опит. А много вероятно да имал друго предвид, за друг трипътен да иде реч. Преди магната май стана дума назад в темата, че има филтър, възвратен клапан също трябва да има, но щом се е ангажирал да оправи паяжините, значи всичко ще е наред.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "високи сметки за ток с термопомпи Viessmann" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: