• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 32
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
gadinko - специалист
Прикачен файл:
kot.5.jpg
Прикачен файл:
kot.4.jpg
Прикачен файл:
kot.3.jpg
Прикачен файл:
kot.2.jpg
Прикачен файл:
kot.1.jpg
gadinko - специалист
Прикачен файл:
kot.7.jpg
Прикачен файл:
kot.6.jpg
1115 - специалист
Майко мила.....Боже Господи!!!!
Това ако го видят Немците от Вайсман и ще си пуснат по едно въже от 4 метровият ти таван.

Трябва да почерпиш, че са ти вързали ТП на една фаза, а не между две....способни ми изглеждат.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не се вижда добре от снимките, но май липсват задължителните възвратни клапи на всяка помпа и може би се получава така, че връщащата от серпентината отива входяща на първата ТП, която в това време работи за отопление, т.е. не могат да се гарантират правилните посоки на потоците. Дай една снимка на изхода от буфера и една отдолу на двете ТП, да видим дали наистина няма възвратни клапи. И филтрите не се виждат.
turbocharged - специалист
Тук са описани изводите на термопомпите. https://www.manualslib.com/manual/95353 ... =46#manual


Майко мила и изпълнение. Не можеш да влезеш до термопомпите от оплетени кабели и тръби. Добре че моята инсталация си я правих сам, че да е професионално изпълнена.

Трудно е да се проследи схемата. Снимай отдалече да се вижда максимално много в един кадър.

Относно възвратните клапи. Сигурно ги има вградени вътре в помпите. На помпените групи Viessmann които аз имам са вградени.

Прикачен файл

76F911D9-835C-45EB-9207-79EE5BD8A219.jpeg
1115 - специалист
Проекта в част буфер, бойлер и ТП е променен и няма нищо общо с оригинала, което е логично при различен модел ТП.
Хидравличното и електрическото свързване според мен е правено от мърлячи, недостойни дори за направи си сам ентусиасти.
Иначе за клапаните не съм убеден къде трябва да има и къде не, но определено мисля, че може и да се обркват двата хидромодула при това свързване без клапан, но ако няма вграден.
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма вградени клапи, трябва да се сложат външно, ама не се виждат, затова искам допълнителни снимки.
1115 - специалист
Още не ми е минало от снимките.
Викай красавците от Вайсман да нарежат всичко правено от подизпълнителите и да викнат този път надизпълнители за ремонта.
Ако не се съгласят питай централата на Вайсман, защо след като са немска фирма работят така и предполагам те ще викнат красавците да си намерят кой да оправи нещата с тръбите.
Сега ако художници са го правили може и да има извинение.

Ето първата ми попаднала сходна снимка от нета.

Прикачен файл

b71e1c03301ef5137faaf21386bb8c8a.jpg
b71e1c03301ef5137faaf21386bb8c8a.jpg (56.15 KиБ) Видяна 1679 пъти

Прикачен файл

2_119.jpg
2_119.jpg (35.4 KиБ) Видяна 1680 пъти
vrangelov - специалист
@gadinko

Прати снимките на централата в Германия, поискай за тяхна сметка да ти изпратят човек от там, който ще го направи професионално.
Тук всичко е за рязане и изхвърляне, а после отначало. Според мен с преправяне няма да стане добре.


turbocharged написа:
Добре че моята инсталация си я правих сам, че да е професионално изпълнена.
Страхотна мисъл.



Поздрави
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 32

Тема "високи сметки за ток с термопомпи Viessmann" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: