• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
ср фев 20, 2019 5:57 pmLazarGanev написа:


това е помпата за рециркулация на БГВ, която няма отношение в случая.
На снимките не виждам трета помпа и е много вероятно помпата за рециркулация да е единствената пома за БГВ .

Нека топикстартера снима третата помпа ако има такакава.

Да не се окаже, че има отношение към случая:-)
gadinko - специалист
ср фев 20, 2019 6:27 pmшоп написа:
ср фев 20, 2019 5:57 pmLazarGanev написа:


това е помпата за рециркулация на БГВ, която няма отношение в случая.
На снимките не виждам трета помпа и е много вероятно помпата за рециркулация да е единствената пома за БГВ .

Нека топикстартера снима третата помпа ако има такакава.

Да не се окаже, че има отношение към случая:-)
Топикстартера не види трета помпа ;) всичко съм снимал
LazarGanev - "Велик майстор"
ср фев 20, 2019 6:27 pmшоп написа:
На снимките не виждам трета помпа и е много вероятно помпата за рециркулация да е единствената пома за БГВ .

Нека топикстартера снима третата помпа ако има такакава.

Да не се окаже, че има отношение към случая:-)
Обяснявам още веднъж за който не е наясно: Помпата за рециркулация Grundfos Comfort PM Auto Adapt DN15 е единствената помпа за БГВ, тя е малка, месингова и служи за рециркулация на питейна вода между бойлера и най-отдалечената точка. Тази рециркулация се прави с цел да има постоянно топла битова вода до всички батерии, включително и най-отдалечената. Тази помпа няма никакво отношение към работата на термопомпите. И въоще помпа от такъв клас не може да има никакво приложение в една отоплителна инсталация, още повече - нискотемпературна! Хидробоксовете (вътрешните тела) на двете термопомпи имат в себе си вградени циркулационни помпи, които са големи, от класа на Магната, която се вижда, тези помпи са с размер 32/80 или по-големи. Те въртят водата между топлообменниците фреон/вода и буфера или към серпентината, ако ги насочи натам трипътния вентил. Така че помпите стават общо 4 (2 котелни, 1 отоплителна и една за рециркулация на БГВ), като едната (месинговата) няма нищо общо с останалите.
шоп - майстор
ср фев 20, 2019 6:56 pmgadinko написа:

Топикстартера не види трета помпа ;) всичко съм снимал
Така и предполагах.
Нека Лазар тогава да обясни, как тази помпа няма отношение към случая:-)
LazarGanev - "Велик майстор"
ср фев 20, 2019 7:03 pmшоп написа:
ср фев 20, 2019 6:56 pmgadinko написа:

Топикстартера не види трета помпа ;) всичко съм снимал
Така и предполагах.
Нека Лазар тогава да обясни, как тази помпа няма отношение към случая:-)
Шопе, в предния пост :wink:. Чети бе мааму стара, за тебе се бъхтя да обяснявам подробно! :cool:
шоп - майстор
ср фев 20, 2019 7:00 pmLazarGanev написа:
Хидробоксовете (вътрешните тела) на двете термопомпи имат в себе си вградени циркулационни помпи, които са големи, от класа на Магната, която се вижда, тези помпи са с размер 32/80 или по-големи.
Верваш ли си?
А дано ама на дали? То ако във вътрешните тела имаше помпа 32/80 и по голяма нямаше да има нужда от външаната магна 1


Пълен абсурд. тогава изводите на виссманите трабваше да са 1 1/4 или 1 1/2:-)))
LazarGanev - "Велик майстор"
Отоплителната помпа е задължителна, тя има съвсем различна функция, ама не му е мястото тук да продължавам с лекции по хидравлика, ще стане скучно. Може би е 25/8 помпата, щом изводите са 1". На Хитачито е 32/7 Вило и изводите са 1 1/4", но това са подробности, важното е, че ги има помпите, а няма филтри и възвратни клапи, за това говорихме и това е важното. :)
1115 - специалист
Видях си грешката в поста с хидробокса - не съм го дал целия и явно изглежда като принципен за Вайсман, а не за конкретният модел.
Сега ще опиша пак:
1. ТП по данните които има трябва да е точно Vitocal 100-S AWB-M-E-AC 101.A12.
2. Хидромодулът (вътрешното тяло) включва в себе си:
- електронна помпа (позиция F)
- трипътен вентил за определяне на кръг отопление/охлаждане или кръг БГВ (позиция E). Прилагам по-малка, но ясна снимка от упътване за съжаление на Полски език.

П.П. (форумна гатанка) : Колко помпи има в "котелното"(машинното помещение) на Док? Аз казвам 5.
Само 3 имат отношение към отоплението/охлаждането. От друга страна 3 пък са свързани с БГВ.

Прикачен файл

1234.jpg
gadinko - специалист
Скъпи съфорумци :) не съм писал отдавна тъй като нямаше движение по моя въпрос. Днес дойде Димо Лилов (специалиста по Висман) и установи потресаващи неща. Идиотите от Термо Корект ( с лице Борислав Георгиев ) са ми обърнали термопомпите "с главата нагоре" доколкото разбрах освен всички простотии по хидравликата от които се оплаках вече. Обърнали са ми и соларните панели с датчика не където трябва. За къс тръбен път и т.н. не искам да коментирам. Просто искам да апелирам към всички да си нямат работа с Термо Корект и лицето Борислав Георгиев. Той се оаказа обикновен водопроводчик, който няма майстори за нищо, наема външни лица със спорни способности и със сигурност не разбира от термопомпи нито той нито тези от Ерато които беше извикал да му вършат работата. В интерес на обективността ще спомена, че и техниците от Всисман които идваха многократно не забелязаха или не искаха да забележат цялата тая лудост. Техниците от БГ Терм също нищо не забелязаха. БГ терм бяха коректни до последно, но явно монтажниците им нямаха нужния опит за да открият проблемите. Добре, че бяхте вие за да ме ограмотите и да знам какво да питам и да търся. Надявам се този път нещата да се оправят най - накрая. Ще пиша пак като имам нкакъв резултат. Благодаря сърдечно на форума! Хубав ден!
шоп - майстор
Пожелавам успехи!
дано спеца по Висман, не е като другите спецове по Висман.
Предложи ли ти да раздели двете ТП на двете фази?
Стана ми и интересно как се обръщат ТП с "главата надолу" и соларни панели с датчици: "не където трябва'"

Моля коментирайте и: "къс тръбен път"
То и на 20.02 дойде спеца...днес сме 07.03 пак дойде спеца...отоплителния сезон ще свърши развитие йок. Дано не плащате за посещенията. :idea:
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "високи сметки за ток с термопомпи Viessmann" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: