Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
1115 - специалист
И аз си купих компресор от олх и ми се ще да му сменя маслото.
Имам вече една бутилка Р22, но се чудя да ли да не мина на Р407.
Като чета 22 е по-добрия и мисля да си налея пак минерално масло.
Дилемата е, че гледам 2 вида с различен вискозитет и нямам идея кое да сложа.
Дайте съвет.

Suniso 3GS
Suniso 4GS
plamen6703 - майстор
пет дек 27, 2019 2:27 pm1115 написа:
Suniso 3GS
Ползвай това! :partyman:
шоп - майстор
Когато си купих една 60000 БТУ Осака за донор на ТП вода-вода и трбваше да доливам масло и аз бях пред тази дилема.

Тогава получих съвет от Боян и Стоев и Валикса, че ако компресора ще стои на топло да доливам масло с по-голям вискозитет, а ако компресора е навън- масло с нисък вискозитет.
Спрях се на SL68,SUNISO

Поздрави!
1115 - специалист
пет дек 27, 2019 2:33 pmplamen6703 написа:
пет дек 27, 2019 2:27 pm1115 написа:
Suniso 3GS
Ползвай това! :partyman:
Малко съм объркан.
Днес имах време да прегледам пдф на компресора и там производителя дава някакво масло Suniso 4GSDID-K.
Това не е ли Suniso 4GS или е по различно?
Suniso 3GS е с по-нисък вискозитет и от този пдф http://www.suniso-refrigerationoils.com ... Z-CARD.pdf оставам с впечатление, че е за бутални компресори. Няма ли да повредя компресора с него?
plamen6703 - майстор
пон дек 30, 2019 10:53 am1115 написа:
Suniso 3GS е с по-нисък вискозитет и от този пдф http://www.suniso-refrigerationoils.com ... Z-CARD.pdf оставам с впечатление, че е за бутални компресори. Няма ли да повредя компресора с него?
Колкото повече четеш толкова повече ще се объркваш... теорията на "кръговете" е, че човек колкото повече чете, толкова повече разбира колко малко знае... От това масло няма да повредиш компресора, проверено е казвам ти го от опит, но имаш право да се съмняваш и да търсиш други варианти за да си спокоен. :partyman:

Тема "Масло за климатичен компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: