• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
Колкото по-ниска е температурата на водата в ОС толкова КОПа на ТП е по-висок.

Моята я карам на около 35 градуса ( на 33 включва и на 35 изключва)
Hursa - майстор
Остана да убедим "инвеститора" въпреки направената голяма инвестиция да къпе себе си и семейството с хладка вода - пък била тя и 300 литра. Също така да мие чиниите с такава вода, евентуално и да пере с такава, ако не желае пералнята или миялната машина да доподгряват съществено ползваната вода. Разбира се винаги може да се опитаме да го убедим, че ще е по-добре да си доподгрява 300 литровия бойлер допълнително, въпреки че в такъв случай такъв литраж може да не му е необходим.
И така ще обезсмислим това супер-дуперско нещо :)
шоп - майстор
@Hursa
аз съм максималист и съм вложил пари за да карам ТП на тези ниски градуси. Даже я карам само на нощна тарифа.
Не, че нямам пари ами от спортна злоба и хъс:-))

Обаче има много хора извън форма, които наливат 5 цифрени суми и карат ТП си на 60 градуса. Не смятат КОП и т.н. За тях е важно да им е топло и знаят, че КОПа е над 1 ца ( 2-3-4 КОП обещан от рекламната брошурка)

Ако тръгнат да смятат няма да им стане приятно при 60 градуса температура на водата в ОС и външна 0 ... ако прибавим и дефростите при въздухарите....

И последно ако една ТП работи на 35 градуса или на 40 то имаме още един паразитен топлообмен вода/вода в серпентината на бойлера и губим още едни 5 градуса.

Положението е малко по-добро ако в бойлера има директна фреонова серпентина.

Демек ще имаме 30-35 градуса БГВ в най-добрия случай при кондензация 40-45. Положението не е розово.
Билян - специалист
Моята я карам на около 35 градуса ( на 33 включва и на 35 изключва)
[/quote]

Така през колко време включва с какъв буфер. Да пробвам и аз така мойта в момента е на 40 на 34 включва
шоп - майстор
чет яну 24, 2019 12:40 pmБилян написа:

Така през колко време включва с какъв буфер. Да пробвам и аз така мойта в момента е на 40 на 34 включва

Ето графиката на работа от по-миналата нощ.

Работи 15-20 мин и час почива

буфера е 1200 л + още един 500л + един един бойлер 650л

През деня когато не съм на дежурство си горя една въглищна прах, от която имам тонове и ми пречи вече

Прикачен файл

proSmart_chart (3).PNG
proSmart_chart (3).PNG (101.74 KиБ) Видяна 3765 пъти
шоп - майстор
Ето и една седмична графика до момента

Прикачен файл

proSmart_chart (5).PNG
proSmart_chart (5).PNG (108.43 KиБ) Видяна 3765 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Ето малко снимки и от мен от днес - понеже няколко дни се потя в къщи на 26*С (жената умира от кеф :-D ) , реших да сляза и да намаля зададената температура. ТП беше изключила и температурите на подаващата и връщащата вода бяха около 33*С. Намалих заданието, почака още малко и включи, поработи малко на минимална мощност 1034Вт, от които 134Вт е помпата + управлението и 900Вт е компресора), вдигна до 36*С и пак изключи. На едната снимка се вижда зададена 17*С, комнатная 17*С - това е порадиа факта, че управлението е от климатик, а ние сме добавили някакви съпротивления, за да го лъжем - т.е. показанието 17*С отговаря на 33*С връщаща вода. Външна температура в момента около 5*С. Тоест с около 34-35*С успява да поддържа 25-26*С в къщи, като разтоянието от външното тяло до подовото е около 20м в едната посока и все пак има някави топлозагуби по трасето.

Прикачен файл

Задание.jpg
Задание.jpg (17.65 KиБ) Видяна 3730 пъти

Прикачен файл

Стайна.jpg
Стайна.jpg (44.56 KиБ) Видяна 3730 пъти

Прикачен файл

Мин.мощност 900Вт.jpg
Мин.мощност 900Вт.jpg (24.69 KиБ) Видяна 3730 пъти

Прикачен файл

Вкл.jpg
Вкл.jpg (40.81 KиБ) Видяна 3730 пъти

Прикачен файл

Изкл1.jpg
Изкл1.jpg (33.95 KиБ) Видяна 3730 пъти
fox_vt - майстор
Лазар подовото с каква стъпка е и каква изолация има под него.
LazarGanev - "Велик майстор"
Подовото е наредено през 15см върху 5см фибран
fox_vt - майстор
Явно имаш добра изолация щом достигаш такива температури. А термопомпата ти няма ли буфер щом работи на такива ниски градуси.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Съвет за термопомпа!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: