Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
fox_vt - майстор
Хладилник уърпул малък с горен фризер отделно. Преди година го намерили размразен. След това заработил. Отскоро не охлажда. Леко студено е но камерата е на плюс. Компресора не изключва. Интересното е че отвреме на време тръгва нормално и си замразява. Изключвам пробив. Кондензатора е добре. Остава запушване. Какво ще кажете по въпроса.
Jacomo - специалист
Хладилникът в отопляемо помещение ли се намира?
plamen6703 - майстор
съб фев 02, 2019 8:55 pmfox_vt написа:
Хладилник уърпул малък с горен фризер отделно. Преди година го намерили размразен. След това заработил. Отскоро не охлажда. Леко студено е но камерата е на плюс. Компресора не изключва. Интересното е че отвреме на време тръгва нормално и си замразява. Изключвам пробив. Кондензатора е добре. Остава запушване. Какво ще кажете по въпроса.
За да изключваш каквото и да е трябва поне да си окачвал манометричен блок :wink: Иначе ако ще се гадае, има голяма вероятност проблема да се окаже, че "главната част" /компресора/ е останал без душа и нещата клонят към бракуване на хладилника, към брак клонят нещата и ако се окаже "запушване"!
Успех! :partyman:
fox_vt - майстор
Я отопляемо помещение но преди година когато се е размразил е оставен на студено. Да беше климатик да го сервизирам ама с тия хладилници не се наемам. По мнения тук там може да е запушен филтъра,който уж се сменял. Това че ту замразява нормално ту не считам че фреона не е загубен,особенно за такъв дълъг период. Виж компресора ако е свършил за 5-6 години живот определено ще е брак всичко. След няколко дена ще го карам в сервиза и ще се реши за лъжици ли ще е или за хладилен шкаф 😁😁😁
a_stoev - майстор
Ако има влага в маслото се държи така.
Фризера с магнитвентил ли е или на отделен компресор?
fox_vt - майстор
А магнет вентил .... няма такива неща един компресор е . Те фризера и хладилната част са свързани в едно откъм изпарител така си мисля. На задната страна на хладилната част събира доста лед докато работеше. Преди се загледах събира 32 грама фреон :shock: като съм свикнал със климатиците такова количество не ги вземам на сериозно :lol:
a_stoev - майстор
Аз затова мразя хладилници, с капкомер ли да го зареждам.
preslav - майстор
Ту работи, ту не, ми прилича на загинали клапани на компресора, а това може да се е случило точно когато хладилникът е оставен в неотопляемо помещение.
Mascar - специалист
Аз също залагам на влага в маслото. Имахме такъв проблем преди време, доста се мъчих със стария хладилник, накрая ми писна и го смених. :-D

Тема "Хладилник не охлажда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: