• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
vrangelov - специалист
вт фев 05, 2019 3:15 amantov написа:
е те всички предлагат помпи с променлив дебит, ударението е върху логистиката на цялата система . тази помпа на вило па и надругите
как да им променяме режима според външната температура например. Като тръгнат всички помпи как ще стане балансирането на дебитите в колекторите. Трябва някакво централизирано следене на цялата тази какафония :)))) Тия са обикновенни помпички по 70 лв, аз затова казах че са по евтини от задвижките
Wilo geniax имат всичко, и всичко е супер, но са доста скъпи.
Как променяш оборотите на помпите и до какъв процент от общите им обороти е възможно това? Аз предполагам, че става чрез рязане на синусоидата, ако е така и електронни, и неелектронни помпи ли работят добре в този режим. Забелязал ли си греене и бучене. Не говоря за pwm помпи.



LazarGanev написа:
И двамата сте прави - единия за лятото, другия за зимата :) . Въпроса за ТП + солар в един бойлер е доста комплициран и универсално решение няма и дори не винаги е финансово оправдана подобна комбинация.
+1
не и при тези цени на ел. енергията.
antov - напреднал
хех:) някой от вас ми е сетнал стайната температура на 22 градуса през нощта :)) това е доста сериозно усещане при подово отопление
a_stoev - майстор
Радвай се, че не е пуснал на охлаждане :-D.
Сигурно не е разбрал, че въздейства на системата.
vrangelov - специалист
вт фев 05, 2019 8:24 pmantov написа:
хех:) някой от вас ми е сетнал стайната температура на 22 градуса през нощта :)) това е доста сериозно усещане при подово отопление
Нямаш ли само ти администраторски права. Що не каза по-рано, че може да пипаме. Сменяй бързо паролата.
antov - напреднал
aaa, на хладно не става , следи външната темп. в броузера мониторинга е само демострационно, някой неща могат да се сетват , иначе има отделно клиентско приложение
с пълни възможности.
  • 1
  • 2

Тема "мониторинг термопомпа, линк към визуализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: