• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
s_s1 - специалист
Трябва да монтирам нова ctc ecoheat 8,5 с транспортни дефекти, но за нея намирам сървиз менуъл само на шведски
https://ctc-heating.com/downloads?produ ... tc+ecoheat
Първия линк ПДФ документ на 28 страници. Може ли някой да помогне с превод и указания за монтаж.
На английски намерих само тази реклама:
http://www.acrux.hu/heat_pump/ctc/EcoHeatV3.pdf
a_stoev - майстор
Водоводна машина, гледаш мощността и смяташ серпентината да даде dT 4*С. Надписите по клемореда ги разчети с гугъл транслейт. вече има четене през камера на телефона в реално време.
П.П.
s_s1 - специалист
Има кладенец на 100 м. от сградата. Ще се ползва, защото така КОП е по добър. Но понеже дебита не е постоянен, защото има и други консуматори на вода не съм наясно дали е надеждно защитена против замръзване на топлообменника. И видях коя помпа е за серпентината, но не знам кои са вход и изход за вода от кладенеца.
s_s1 - специалист
пет фев 08, 2019 7:09 pms_s1 написа:
Трябва да монтирам нова ctc ecoheat 8,5 с транспортни дефекти, но за нея намирам сървиз менуъл само на шведски
https://ctc-heating.com/downloads?produ ... tc+ecoheat
Първия линк ПДФ документ на 28 страници. Може ли някой да помогне с превод и указания за монтаж.
На английски намерих само тази реклама:
http://www.acrux.hu/heat_pump/ctc/EcoHeatV3.pdf
Цитирам отново, но някой може ли да помогне с превода?
speka_rs - майстор
съб фев 09, 2019 9:42 ams_s1 написа:
Има кладенец на 100 м. от сградата. Ще се ползва, защото така КОП е по добър. Но понеже дебита не е постоянен, защото има и други консуматори на вода не съм наясно дали е надеждно защитена против замръзване на топлообменника. И видях коя помпа е за серпентината, но не знам кои са вход и изход за вода от кладенеца.
Колега, това което мога да си преведа аз. 7 е входа от земята ( кладенеца), а 8 е изхода към земята( кладенеца). Те са и тръбите със най-големите тръби фи 28мм.
s_s1 - специалист
Никой нищо не казва и не ще да помага.
шоп - майстор
съб фев 09, 2019 9:42 ams_s1 написа:
не съм наясно дали е надеждно защитена против замръзване на топлообменника.
Това е ТП тип земя/вода (brine/water)

ТП няма нито една защита от замръзване, защото е предвидена да работи не с вода, ами с пропилен гликол, или антифриз или спирт или разсол както му казват руснаците.

Работния геотермален флуид от файла, който представи колегата @1115 се вижда, че е между -15 минимална и + 30 максимална.

Ако ще я караш на сондажна вода те съветвам да и добавиш един датчик за поток и една защита по температура на излизащата от ТП вода на 3 или 4 градуса.

Много е важно последната защита да е на излизащата вода към канала или попивния сондаж. :idea: :idea: :idea:
Успехи!
s_s1 - специалист
съб фев 16, 2019 9:26 pm1115 написа:
Това ще помогне ли?
Много, много благодаря! Това не е точния модел, /моята е трифазна и по-стара/, но това вече може нормално да се чете през Гуглето.
Благодаря и на Ники от Русе, който ми даде правилни съвети за инсталиране.

съб фев 16, 2019 10:37 pmшоп написа:
съб фев 09, 2019 9:42 ams_s1 написа:
не съм наясно дали е надеждно защитена против замръзване на топлообменника.
Това е ТП тип земя/вода (brine/water)

ТП няма нито една защита от замръзване, защото е предвидена да работи не с вода, ами с пропилен гликол, или антифриз или спирт или разсол както му казват руснаците.

Работния геотермален флуид от файла, който представи колегата @1115 се вижда, че е между -15 минимална и + 30 максимална.

Ако ще я караш на сондажна вода те съветвам да и добавиш един датчик за поток и една защита по температура на излизащата от ТП вода на 3 или 4 градуса.

Много е важно последната защита да е на излизащата вода към канала или попивния сондаж. :idea: :idea: :idea:
Успехи!
Не, не е точно така, но още не съм я захранил, за да видя как работи менюто и какво може да се програмира:
Min brine in°C –5 Lowest permitted temperature from borehole/ground circuit.
Фабричен сетинг е на - 5 С. Ако от менюто може да се програмира на + 5 С ще е добре, но това ще стане ясно след реална проба с ел. и водно захранване.
Но много БЛАГОДАРЯ, че ми обърнахте внимание на този много важен параметър.
s_s1 - специалист
И за нещо друго се сетих:
Преди топлообменника трябва да сложа филтър на водата от кладенеца. С каква едрина да бъде, така, че да не задръсти топлообменника и да не ми се налага през ден да го чистя? Ако е необходимо и 2 филтъра с различна едрина последователно да монтирам?
Последна промяна от s_s1 на пон фев 18, 2019 3:23 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Термопомпо вода/земна серпентина / вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: