Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте, климатика е Daikin ftxb50cv1b не намирам въздушния датчик на вътрешното тяло.,има само тръбен датчик.Какво следи температурата в стаята?
nikolov333 - майстор
Може датчика да е в дистанционното..
speka_rs - майстор
Мисля че беше някъде из кутииката със електрониката.
Ahmakov - специалист
съб фев 09, 2019 6:14 amtoddorov написа:
Здравейте, климатика е Daikin ftxb50cv1b не намирам въздушния датчик на вътрешното тяло.,има само тръбен датчик.Какво следи температурата в стаята?
Въздушния датчик е монтиран на една малка платчица .
Здравей колега,

Да не визираш платката, където е приемника на дистанционното?
Ако да кой елемент ще да е? Благодаря.
Прикачен файл:
Платка.PNG
Ahmakov - специалист
Не. Няма го тук.
Обърни платката. Ще го видиш най отгоре на платката.
Благодаря много,намерих го CMD 10k
Здравейте,
и аз искам да сложа външен датчика на този модел ftxb50cv1b вътрешно тяло.

имам следния проблем. Когато стане малко по-студено примерно под -2 градуса. Климатика почва да се лъже за температурата в помещението и не успява да стопля достатъчно. До този извод съм стигнал по два начина:
- единият е защото духа леко топъл въздух (следователно е на някаква първа степен), а като го пусна на турбо веднага почва да духа много топъл въздух.
- имам инсталиран модул за управление през WiFI и през приложението виждам че датчика за температурата във помещението дава много високи стойности. Примерно климатика е нагласен на 24 градуса от една седмица, но вечерта температура пада до -10 градуса и през нощта във стаята става +21,5 градуса. Тогава виждам на приложението че климатика отчита в стаята че е 25 градуса и климатика си върви на ниска мощност.
Проблема се явява само при температури под нулата, защото тогава помещението има нужда от повече отопление а и има цикли на размразяване които усложняват допълнително.

Моля за помощ.
Мога ли да изнеса датчика на вътрешното тяло. И как точно става. Къде трябва да се свърже.
Разглобявал съм климатика за монтаж на WiFi модула, надавам се че ще мога да се справя и с монтаж на такъв датчик.
здравейте, как добавихте wifi модула? какво точно използвахте

Тема "Daikin ftxb50cv1b за термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: