• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
sean-john - специалист
съб мар 16, 2019 9:03 pmkaspar4o82 написа:
съб мар 16, 2019 8:34 pma_stoev написа:
24-ка за две къщи ми звучи твърде оптимистично, в смисъл пари на вятъра. Това са 7 kW, за две къщи.

То ще топли но до към 0градуса
Той има топлозагуби около 8-9 kW при температура -15 при 0 градуса загубите са му 5-6 kW
Да, горе долу и аз така съм ги смятал нещата,че излизат.Ще звъня утре за една Тошиба 11кв да видя колко ще излезе всичко с нея,имам чувството,че всички който правят ТП от климатик са монопол и цената за преработката +топлообменника винаги е 2к :lol: .

Колега kaspar4o82 ако е удобно утре ще ти звънна да кажеш малко повече подробности за инсталацията ти,че все още има неща който не са ми ясни и ще ми бъдат полезни.
kaspar4o82 - специалист
съб мар 16, 2019 9:38 pmsean-john написа:
съб мар 16, 2019 9:03 pmkaspar4o82 написа:
съб мар 16, 2019 8:34 pma_stoev написа:
24-ка за две къщи ми звучи твърде оптимистично, в смисъл пари на вятъра. Това са 7 kW, за две къщи.

То ще топли но до към 0градуса
Той има топлозагуби около 8-9 kW при температура -15 при 0 градуса загубите са му 5-6 kW
Да, горе долу и аз така съм ги смятал нещата,че излизат.Ще звъня утре за една Тошиба 11кв да видя колко ще излезе всичко с нея,имам чувството,че всички който правят ТП от климатик са монопол и цената за преработката +топлообменника винаги е 2к :lol: .

Колега kaspar4o82 ако е удобно утре ще ти звънна да кажеш малко повече подробности за инсталацията ти,че все още има неща който не са ми ясни и ще ми бъдат полезни.
Тоя монопол е тотално обирджийска работа
Така на едро се говори а насреща нищо т.е няма откривател на нещо велико
Единия даже казва топлообменик 500 лева но се изработва около 40 дни специално за тази система абе ееееййй той ги поръчва от Али експрес и безплатната доставка е 40-45 дена и са по 120 лева
После пуск и настройка пак 500 лева
А говора му е толкова надменен че няма накъде.
kaspar4o82 - специалист
Звънни с квото мога ще съм полезен
От години форума стана арена на саморекламиращи се специалисти толкова са добри ама само по душа познавам лично 1 редовен писател в раздел отопление и такива неща пише че ще си каже някой тук става нещо а той на вързано куче хляб не може да даде а в други форуми беше писал за студен ядрен синтез и т.н
vlax - майстор
нед мар 17, 2019 12:09 amkaspar4o82 написа:

От години форума стана арена на саморекламиращи се специалисти толкова са добри ама само по душа познавам лично 1 редовен писател в раздел отопление и такива неща пише че ще си каже някой тук става нещо а той на вързано куче хляб не може да даде а в други форуми беше писал за студен ядрен синтез и т.н
Кой е той,че аз Отопление почти не чета? :?
sean-john - специалист
След многото полезна информация която сподели с мен колегата kaspar4o82 за която му благодаря,ще си преправя външно тяло на ТП сам.

Първата спънка която срещам е как да включа ТП към вече изградената инсталация,като запазя котела за "зор заман".Прилагам снимка как са нещата в момента,към всяка къща си тръгва ф25 със самостоятелна помпа,след това са колектори и от там всеки радиатор за себе си.

Котела се намира в едната къща и с подземни тръби е свързана втората.

Прикачен файл:
IMG_20190317_152343.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
ППР ф25 е подходяща за захранване на един радиатор в нискотемпературна система, ама за 7 трудна работа. Пък и с тези 16-ки тръби е куцо, ама тя и термопомпата ти е малка, тъй че няма значение :cool:
a_stoev - майстор
На апартамента ми дето е 100 кв с 10 см изолация и имам две и 1/2 външни стени изкарах загубите толкова. Тука имаме две къщи, което много по-голяма площ за топлоотдаване, имаме прозорци, загуби от отвори вратата да вляза и 7-8 кW е безкраен оптимизъм. Дограмата и най-скъпата не доближава и най-скапаната тухла като изолация. Айде, малко съм краен, да е равна на скапана тухла. Вратите са същата работа.
sean-john - специалист
В крайна сметка взех AOYG30LETL fujitsu и ще поръчам ТО.Въпроса е как най правилно да свържа към съществуващата инсталация.Другото ще препавя от отворена на затворена системата.
sean-john - специалист
Така изпълнена водната част, ще функционира ли добре?Благодаря!

Прикачен файл

IMG_20190317_152343.jpg
sean-john - специалист
В крайна сметка успях да си направя термопомпата,за което разбира се най много благодаря на kaspar4o82.Втори ден работи перфектно, макар навън да не е много студено 5-8C консумацията ми е 650в на час.Направо останах изумен как за няма и 30 мин успя да загрее 80литра вода в парната инсталация.

В момента още нямам термодатчици да следя Т,и е малко на око с инфрачервения термометър,но с Т на водата ~38C успявам в двете къщи да поддържам 23-24C.Закачил съм само цифровия електромер да следя по него какво става ,доколкото може.Остава да си монтирам термоглавите + термодатчиците и другата зима да правя пълноценен тест.
Прикачен файл:
57232243_2112249352197875_2439304230264111104_n.jpg
57232243_2112249352197875_2439304230264111104_n.jpg (53.84 KиБ) Видяна 2982 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Термопомпа въздух-вода преправена от климатик.Избор вариант." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: