• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
sean-john - специалист
viewtopic.php?f=10&t=63464

Тук съм постнал подробна информация.

Накратко, не, не съм палил котела изобщо и не ми е липсвал :-D ,поддържам 22-24C постоянна 24/7 само по време на сън на места пада до ~21C заради настройките на термоглавите.

За целия сезон сметката ми е между 600 и 650 лева.
съб май 30, 2020 8:29 pmsean-john написа:
viewtopic.php?f=10&t=63464

Тук съм постнал подробна информация.

Накратко, не, не съм палил котела изобщо и не ми е липсвал :-D ,поддържам 22-24C постоянна 24/7 само по време на сън на места пада до ~21C заради настройките на термоглавите.

За целия сезон сметката ми е между 600 и 650 лева.
И аз съм пред същата дилема.
Имам нужда от малко помощ.
Имам няколко въпроса относно ТП, писах ви Лично Съобщение.
съб май 30, 2020 8:29 pmsean-john написа:
viewtopic.php?f=10&t=63464

Тук съм постнал подробна информация.

Накратко, не, не съм палил котела изобщо и не ми е липсвал :-D ,поддържам 22-24C постоянна 24/7 само по време на сън на места пада до ~21C заради настройките на термоглавите.

За целия сезон сметката ми е между 600 и 650 лева.
И аз съм пред същата дилема.
Имам нужда от малко помощ.
Имам няколко въпроса относно ТП, писах ви Лично Съобщение.
чет окт 31, 2019 10:39 pmsean-john написа:
Лека полека сезона започна и с първите студени дни съм много доволен.Вече си направих таблото както си трябва с термометри и поизолирах тръбите в котелното (но пак е топло там ~23-24C,трябва да се изолират напълно,но не съм се старал, защото е под кухнята ми и тази "загуба" засега не ме притеснява).

В момента отвън е 3.5C, 96% влажност като последните 12 часа най топло беше 7C,вътре е 23-24C...най големите радиатори се регулират с ел.термовентили,малките в коридорите,баните са отворени напълно.Моментен разход 900W като T на топлата вода е 36-38C,студената е между 2 и 3C надолу (ф16 тръбите не били толкова зле :lol: ,помпите малки,Вило 25/4).

Фреона топъл 38-40C,студения е 37-38C

Едната къща е както споменах с алуминиеви радиатори,другата е с панелни...разлика не намирам и в двете е еднакво топло.

Здравейте !!!
Може ли малко помощ при преправяне на климатик в ТП. От месец чета из форума най - различни неща, кое става и кое не става.Имам къща около 90 квадрата.В момента съм с пелетна камина Екоспар , но при тия цени на пелетите съм на път да се откажа от тях.Радиатори 4 бр панелени 1бр.лира и бойлер 80л със серпентина
Ако може да ми помогнете - освен пластинчатия топлообменник какво друго се преправя в климатика и в режим на дефрост няма ли опасност да се заледи П топлообменник и да се спука?Мисля да купя нов климатик Gree 24 ka .Какъв ТО трябва да купя? Благодаря
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Термопомпа въздух-вода преправена от климатик.Избор вариант." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: