• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Boyan - специалист
Честито !
Когато ти поостане време, може да изолираш тръболяка.
sean-john - специалист
Да да всичко ще изолирам,че в момента в котелното е топло колкото горе в къщата.
sean-john - специалист
Някъде из темите видях,че става и за охлаждане...мисля да пробвам,но предполагам е по добре да налея първо гликола,правилно ли е? Водата ще замръзне ли,ако е без антифриз или гликол?
sean-john - специалист
Лека полека сезона започна и с първите студени дни съм много доволен.Вече си направих таблото както си трябва с термометри и поизолирах тръбите в котелното (но пак е топло там ~23-24C,трябва да се изолират напълно,но не съм се старал, защото е под кухнята ми и тази "загуба" засега не ме притеснява).

В момента отвън е 3.5C, 96% влажност като последните 12 часа най топло беше 7C,вътре е 23-24C...най големите радиатори се регулират с ел.термовентили,малките в коридорите,баните са отворени напълно.Моментен разход 900W като T на топлата вода е 36-38C,студената е между 2 и 3C надолу (ф16 тръбите не били толкова зле :lol: ,помпите малки,Вило 25/4).

Фреона топъл 38-40C,студения е 37-38C

Едната къща е както споменах с алуминиеви радиатори,другата е с панелни...разлика не намирам и в двете е еднакво топло.
sean-john - специалист
Пробвах да сменя мястото на въздушният датчик от студената вода на топлата,моментното потребление си остана същото, разликата е само в Т на фреона топъл 46,студен 35 .... хм...вече 1 час го наблюдавам.Ще върна датчика на студената да видя ще се върнели температурата на фреона към предишната.Водата си е пак 37/35C
Билян - специалист
Освен топлообменник друго добавяно ли е по климатика
sean-john - специалист
Ами не...съпротивление на въздушният датчик и това е.

При връщане на въздушният датчик на студената вода T на фреона пак се въстановиха,в момента топлият е 38 студеният 37C.
sean-john - специалист
Почти 24 часа външна T 2-5C и над 94% влажност,Фуджицуту един път го видях да направи дефрост и той беше за около минута,може би две с забавянията между смяната на режима(вярно не съм го гледал 24 часа,нямам и мониторинг, 100% са били повече).От 1 час го наблюдавам и не е правил дефрост,навън е адска мъгла (2C) по него има много леко скреж и то на места.

Данните са сходни с тези от предния пост,топла вода 36-37,студена 34-35....фреон топъл 38,студен 37... Добре ли са тези стойности,тази разлика само 1 градус между топлия и студения фреон нормална ли е ?

Иначе за топлото си е топло дори половината радиатори са спрени и вътре си е пак толкова през нощта 22,през деня 23-24

На 1-2 часа спира за по 10-тина мин,може би затова и не прави много дефрост все още.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб ное 23, 2019 6:23 amsean-john написа:
Иначе за топлото си е топло дори половината радиатори са спрени и вътре си е пак толкова през нощта 22,през деня 23-24

На 1-2 часа спира за по 10-тина мин,може би затова и не прави много дефрост все още.
Вместо да спираш радиатори, по-добре е да намаляш температурата на водата в по-топло време
speka_rs - майстор
Много добре колега, радва как работи машинката.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Термопомпа въздух-вода преправена от климатик.Избор вариант." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: