• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
sean-john - специалист
съб ное 23, 2019 6:41 amLazarGanev написа:
съб ное 23, 2019 6:23 amsean-john написа:
Иначе за топлото си е топло дори половината радиатори са спрени и вътре си е пак толкова през нощта 22,през деня 23-24

На 1-2 часа спира за по 10-тина мин,може би затова и не прави много дефрост все още.
Вместо да спираш радиатори, по-добре е да намаляш температурата на водата в по-топло време
Ами то почти няма накъде,в смисъл държа го на 19C по дистанционно и прави 36-37C топлата вода,а иначе те радиаторите не са 100 спрени просто виждам,че рядко отварят термоглавите...дори единия когато и да го пипна е студен.
speka_rs написа:
Много добре колега, радва как работи машинката.
Да разбирам ли,че в температурата на фреона няма нищо тревожно и разликата от 1C (много рядко 2C ) между топлия и студения е добра.


Пробвах да вдигна T от дистанционното и от 19 ги направих на 21C за 10-тина минути навакса и пак направи фреона с разлика от 1C,сега е 43 и 42C....водата 41-39C.
шоп - майстор
съб ное 23, 2019 6:23 amsean-john написа:
топла вода 36-37,студена 34-35....фреон топъл 38,студен 37
Какви термометри използваш, калибрирани ли са? Всичките контактни ли са или са в потопени гилзи?


Имаш отлични показатели ако фреона ти е 38 гр, а водата 36-37 гр
или имаш мошна цирк, помпа или неколкоктартно преоразмерен топлообменник.
sean-john - специалист
Термометрите са най обикновенни контактни който съм гледал по повечето снимки на правени ТП. Плътно контактуват с метална част на всеки изход/вход облепени с еластичен изолирбанд и изолация(преди да ги поставя на ТП бяха в едно и също помещение включени,разликата която даваха между тях (4 на брой) беше под 1C) .

Помпите са най-малките Wilo 25/4 на втора степен,не съм пробвал на трета,но при тези стойности не виждам смисъл,след като са добри.

ТО е малко преоразмерен (по спомен някъде тук видях, твое мнение в което казваше,че по големия ТО е по добре) и така и направих...машината ми е 10КВ, аз взех 14КВ ТО,може и това да си казва думата.


Може би 3-4 пъти на ден за по 20-30 мин. "влиза" в режим където топлия фреон става ~45,а студения си остава ~36,но през цялото друго време е както го споменах по горе,ето и снимка
Прикачен файл:
IMG_20191123_203819.jpg

Това е в момента на 2C външна 95% влажност и мъгла където не виждаш на 10 метра пред теб... в момента няма грам скреж машината и не е правила дефрост от както я наблюдавам ~ 3 часа вече.
speka_rs - майстор
Колега един тъп въпрос, ама да съм сигурен:
Можеш ли да снимаш топлообменника и вързал ли си водата да е в противоток на фреона ?
sean-john - специалист
ТО е вързан горните изходи са топлите (вода/фреон) долните са студените, поставен е вертикално.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед ное 24, 2019 3:07 pmsean-john написа:
ТО е вързан горните изходи са топлите (вода/фреон) долните са студените, поставен е вертикално.
Ами неправилно е вързан (ако е така)! Мисля обаче, че грешиш, погледни пак
шоп - майстор
Ако е вързан така както пише @sean-john, аз при първа възможност бих сменил вход/изхода на водата.
speka_rs - майстор
нед ное 24, 2019 3:07 pmsean-john написа:
ТО е вързан горните изходи са топлите (вода/фреон) долните са студените, поставен е вертикално.
От това което пишеш, аз разбирам че входа на фреона и изхода на водата са горе и изхода на фреона и входа на водата са долу. Което според мен е нормално.
Просто термометрите ти дават някакви разлики и за това тепературите са толкова близки.
sean-john - специалист
По дебелата тръба на фреона е горе заедно със изходящата вода(топлата),връщащата и тънката тръбичка са долу,защо е неправилно?
andy_forresite - майстор
Добре си е свързано. Не пипай.
ТО верно малко е гУем, ама забравяш за инвертора - не бръмчи на 10 непрекъснато, а пада на 3, после 4.5 кв и тн. А топлообменникът винаги е 14.
Аз съм изумен от тези 37 вода в радиатори. Как топлопредава това не знам. Ако пипна един радиатор няма да усетя нито че е студен, нито че е топъл. Кожата ми е толкова :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Термопомпа въздух-вода преправена от климатик.Избор вариант." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: