• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед ное 24, 2019 7:20 pmsean-john написа:
По дебелата тръба на фреона е горе заедно със изходящата вода(топлата),връщащата и тънката тръбичка са долу,защо е неправилно?
Първия път каза, че топлите са горе, пък сега казваш, че дебелата тръба на фреона е горе, а тя е студената, да го знаеш :) ! Сигурен бях, че Емо няма как да не забележи подобна нередност :cool: .
sean-john - специалист
Да по дебелата е горе.
нед ное 24, 2019 7:59 pmandy_forresite написа:
Добре си е свързано. Не пипай.
ТО верно малко е гУем, ама забравяш за инвертора - не бръмчи на 10 непрекъснато, а пада на 3, после 4.5 кв и тн. А топлообменникът винаги е 14.
Аз съм изумен от тези 37 вода в радиатори. Как топлопредава това не знам. Ако пипна един радиатор няма да усетя нито че е студен, нито че е топъл. Кожата ми е толкова :)

Ами градусите са си толкова,незнам как топлоотдават радиаторите,но си е много топло.
Абе важното е,че си работи за сега перфектно,радвам се на топлото и забравих за разпалки,въглища чистене на кюнци и мръзнене докато запаля :-D .
Билян - специалист
На отопление дебелата тръба е топлата на охлаждане е тънката все пак климатиците ги произвеждат основно за охлаждане. Водата трябва да е в противоток. Така може би инвертора работи само на малка мощност сега е достатъчно но като застудее незнам.
sean-john - специалист
Ами ще видим като стане по студено,целия ТО е топъл мисля,че няма да има проблем.
шоп - майстор
Правилно е вързан и аз се заблудих или не прочетох всичко.
То затова се казва противоток. Флуидите с противоположни посоки.

Инче фреона местата не могат да се сбъркат, защото винаги газовата фаза се подава отгоре, втечнява се и изклиза към регулиращия механизън отдолу.
sean-john - специалист
пон ное 25, 2019 6:35 amшоп написа:
Правилно е вързан и аз се заблудих или не прочетох всичко.
То затова се казва противоток. Флуидите с противоположни посоки.

Инче фреона местата не могат да се сбъркат, защото винаги газовата фаза се подава отгоре, втечнява се и изклиза към регулиращия механизън отдолу.
Ако е правилно свързан е чист късмет,че съм го уцелил.
radius - майстор
нед ное 24, 2019 7:59 pmandy_forresite написа:
Ако пипна един радиатор няма да усетя нито че е студен, нито че е топъл. Кожата ми е толкова :)
Кожата ти е толкова, но под мишниците. На дланите сигурно е около 30С. При мен сега е с 29С и като работи е неутрално усещането, но над 31-2 вече се усеща като топла лирата.
Това за дефростите, при тия гадни за въздухарките температури, звучи много добре.
sean-john - специалист
Радиаторите си се усещат топли разбира се,иначе да много приятно съм изненадан,че не прави излишни (изобщо) дефрости в момента...трети ден навън е между 5 и 1C и брутална мъгла,не се е вдигала грам при мен и само 1 път го видях да прави дефрост за 1-2 мин както споменах.
Прикачен файл:
IMG_20191125_143926.jpg
Прикачен файл:
IMG_20191125_143951.jpg
Прикачен файл:
IMG_20191125_144046.jpg
GMadzharov - помощник
Колеги, знам че не е по темата, но има ли някой от Пловдив, който да ми помогне. Става въпрос за моита термо помпа. Крана на външното тяло изпуска и трябва да се смени, съответно фреон и монтаж. От месец и косур пловдивските майстори само ме въртят или не им се занимава, щото било сезон. Ако някой съдейства ще се много благодарен, че с радиатори не се издържа.
sean-john - специалист
Многото хубаво не е на хубаво...започна да ме притеснява нещо.След дефрост машината си се форсира да навакса,водата е станала около 25C и започва да я подгрява,първите 10 мин добре топлия и студения фреон вървят ръка за ръка с разлика от 3-4C,T на водата се покачва бързо,но по някое време топлия фреон родължава да се покачва,а студения "замръзва"...пример от момента,топъл на 58C студен на 36C... някак си топлообмена в един момент рязко намаля и немога да разбера защо?И така машината продължава да работи на пълна мощност,но много бавно вече качва Т на водата?

Някакви идей? Дали е недостиг на фреон,или е нормално 30-40 мин да наваксва загубата от дефрост?
Прикачен файл:
IMG_20191205_151230.jpg
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Термопомпа въздух-вода преправена от климатик.Избор вариант." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: