Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
MiroslavYordanov - помощник
Здравейте,

След като майсторите ми направиха банята се оказа, че от гиспокартона на тавана до комините за вентилатори са ми оставили в банята - 1.2 и в тоалетната 2-3 мм. Всичките, които гледах на пазар са минимум 140 мм с предната решетка.

Някой има ли опит с вентилатори за вграждане?

Прикачен файл

1321313.JPG
1321313.JPG (21.56 KиБ) Видяна 1600 пъти
preslav - майстор
Ползвам нещо подобно https://www.dekada.com/%D1%82%D0%B8%D1% ... 53_76.html по принцип има и на 220В, но на мен ми е по-добре с 12 Волтов.
kozl - майстор
Става. Търси с опция обратна клапа, за да не душиш чужда смръдня. Желателно е ОК да е тип пластмасова "пеперуда", за да не трака, така както клопче металната "пеперуда". М-у вентилатора и тръбата може да се уплътни с ленти от дунапрен или разпенена гума за уплътняване на дограма. Гумата по ми допада. Има различни сечения или може да се навият по няколко намотки. Важхо е да стане плътно. Ще трябват 2 пръстена в краищата на вентилатора и така той ще е демпферно закачен към тръбата.
iliya_i - майстор
Пред вентилатора пак ще трябва някаква решетка, да скрива тръбата с периферията си. Може от горна страна решетката да се изреже внимателно по права линия а от другите страни да си остане периферията и. Мисля, че ще е по удобно с кръгла периферия, а не с квадратна.
MiroslavYordanov - помощник
Благодаря!
По принцип мислех да взема на Cata (най-малкия е с по 2 см от горе и отдолу) и да го изрежа, но проблема ще го има в тоалетната, че там имам разстояние 2-3 мм до гипсокартона, в банята е 1.2см и там ще го наместя.
Бихте ли ме насочили към магазин в който мога да задам въпроса и да получа коректно обслужване ?
iliya_i - майстор
пет май 24, 2019 1:03 pmMiroslavYordanov написа:
Бихте ли ме насочили към магазин в който мога да задам въпроса и да получа коректно обслужване ?
Ами напиши от дека си бре момче?
MiroslavYordanov - помощник
пет май 24, 2019 1:44 pmiliya_i написа:
пет май 24, 2019 1:03 pmMiroslavYordanov написа:
Бихте ли ме насочили към магазин в който мога да задам въпроса и да получа коректно обслужване ?
Ами напиши от дека си бре момче?
София :)

Тема "Вентилатор в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: