• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
a_stoev - майстор
Твърда връзка за кабела, и вече се пуска захранването на външното. Конденза навън ли ще заминава? Ако е така за него е без значение височина, само да спазят наклона.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
И за къв чеп препоръчват твърда връзка за 12-ка?
Тя повече от 2kW едва ли ще вдигне някога и то за 10-20мин. да речем.

Да се чудиш как да му спреш тока като има светкавици.
Hursa - майстор
Все пак - защо производителя дава препоръчителна височина за монтажа? С какво може да бъде свързано?
(Дали не счита, че така препоръчаната площ ще може да се отоплява оптимално.)
radius - майстор
Може би, ако живееш в 4м замък да не го сложиш на 3.80 :lol:
dyodi - специалист
чет юли 25, 2019 9:50 pma_stoev написа:
Твърда връзка за кабела, и вече се пуска захранването на външното...
Въпреки съветите от фирмата за климатици за твърда връзка, реших да сложа контакти за климатиците, за да разделя сега и в бъдеще ремонта на ел. инсталацията от монтажа и ремонта на климатиците. Така ел. инсталацията ще ми е завършена, независимо дали има или няма климатик на предвиденото място, дали е свален за профилактика, дали ще го сменя след време и пр. Омръзнало ми е един ремонт да води до друг, така че поне с ел. инсталацията за климатиците приключвам дотук и завинаги с 4 бр. контакти на 2,20 м. За изключването на климатиците при нужда – може да ми е по-лесно да ги изключа от ел. таблото, защото ще са на отделни предпазители. Максималната консумирана мощност на избрания модел климатик е до 1,3 kW.
fox_vt - майстор
Лично аз съм монтирал климатик на 1,8 метра от пода по искане на клиента, за да може лесно да чисти филтрите. Клиента винаги е прав какво да се прави. Специално за дайкин както са им слаби вентилаторите наистина по добре да е на ниско.
a_stoev - майстор
Сложи контактите така, че да се покрият от вътрешното и после при монтажа ще махнат контакта и свържат кабела. До тогава ще си има контакт, да не висят кабели.
  • 1
  • 2

Тема "Препоръчителна височина за монтаж на вътрешното тяло на климатик Дайкин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: