Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте, имам малко странен въпрос. Какъв мотор трябва да сложа с каква турбина на стар хладилен фургон който ще бъде конструиран за интензивно приготвяне на компост (субстрат) от слама. Камерата е с размери 2x2x3м. Как мога да изчисля плътността на мокра слама която е заела 2/3 от камера. Въздуха трябва да пробие сламата от долу на горе като се превърта само в нея. Спрял съм се на OBR 200T-2K, 380VAC, 380W, 1800m3/h или OBR 200Т-4К, 380VAC, 190W, 900m3/h. Ще бъда благодарен ако успея да получа отговор на странното ми питане.

:)
шоп - майстор
Не пишеш колко е височината 2 или 3 м?
Обаче каквато и да е височината при залагане на мокра слама на 2/3 забрави с тези вентилатори да "пробиеш"

Прочети малко из руските форуми и ще разбереш, защо братушките слагат определено количество вертикални "комини" от неръждаеми тръби перфорирани странично.

Пак в тези форуми може да получиш инфо, как и с какви съставки, бактерии, и температури се получава бързо компостиране. Определено само със слама няма да е бързо компостирането.
Успехи!

Тема "Изчисляване на центробежен мотор с външна турбина (камера за компост)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: