• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 24
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Ahmakov - специалист
съб юни 18, 2022 2:29 pmшоп написа:
съб юни 18, 2022 8:37 amянко написа:
.Какво може да стане след като е силно преоразмерен?
Нищо и това изобщо не е силно преоразмерен кондезаторен топлообменник.
Преди 3 дни вакуумирах с моята трифазна вакуум помпа една система в която кондензатора тежи 400 кг (четристотин килограма) А компресора беше масовка ZR380

Все пак говорим за кондензатор. Тук важи принципа на Мечо Пух. Няма опасност от маслен капан, не трябва да изчисляваме скорост на фреона за да се върне маслото в компресора.
400кг кондензатор, 200кг компресор, 50кг вакуум помпа??? Вече на кило ли работиш?
Ааа, не така. Законите още са в сила и всичко си се изчислява.
янко написа:
Вече съм го поръчал.Какво може да стане след като е силно преоразмерен?
Нищо....

80 годишен отишъл при доктора си и му казвал:
- Докторе, помагай. Комшията разправя, че го прави по 3 пъти на ден, а аз не мога да го вдигна.
Доктора му отговорил:
- Че разправяй и ти, какво ти пречи.

Така че, какво ти пречи , прави и разправяй колко си доволен.
шоп - майстор
пон юни 20, 2022 6:15 pmAhmakov написа:

Ааа, не така. Законите още са в сила и всичко си се изчислява.
Така е, някои работи се изчисляват, а за други важи правилото на Мечо Пух.

Аз направих 2 самоделни ТП за лично ползване и съм приложил стотици снимки ТУК във форума. Къде с помощ от съфорумци и най-вече от форумният гуру Боян ( препоръчвам на всички които се интересуват от направа на самоделна ТП да прочетът темата : Термопомпа вода вода всеки може да си направи сам)

Вие досега не сте показали нито една снимка, на нещо направено от Вас. Предполагам сте търговец на японски климатици 2ра употреба и ги рекламирате със страхотен КОП, за което Боян Ви обори с изчисления, че това е невъзможно. Справка по-горе цитираната тема.

Досега освен заяждане не съм видял нищо полезно от Вас. Може би сте от така наречените: "диванни специалисти"
Дано да бъркам!!!
Ahmakov - специалист
Шоп, "женската ти интуиция" пак те подвежда.
Никога не съм продавал или работил във фирма предлагаща клими втора употреба.
Явно и паметта ти изневерява. Не аз, а твоят гуру Боян, е работил в такава фирма.
Снимки на "пародии на термопомпи всеки сам може да си направи", няма как да качвам. Все пак аз се занимавам професионално с тази техника.
За да видиш полезното публикувано от мен, трябва да имаш поне малко технически познания.
И за пореден път ще се опитам да ти обясня за преоразмерен ТО. При 10 кратно преоразмеряване, фреона кондензира на100% в първата десета. В останалите девет, течният фреон преминава през микро канали и прави десетки завои на 90°. Фреона не се подохлажда от увеличената топлообменна площ (температурен градиент???), а от пада на налягане, което води до изпаряване на част от фреона. Нали ти показваше една таблица за пад на налягането. Това важи не само за вода. За течния фреон е още по силно. Това важи и при двукратно преоразмеряване.
И да Мечо Пух е прав. Колкото повече преоразмеряване, толкова по големи загуби. И толкова повече "грешни" термометри.
шоп - майстор
вт юни 21, 2022 7:33 pmAhmakov написа:
Снимки на "пародии на термопомпи всеки сам може да си направи", няма как да качвам. Все пак аз се занимавам професионално с тази техника.
Супер, ще се радвам един професионалист да качи снимки на ТП направени професионално ЛИЧНО от него:-)

Все пак тук сме във форум направи си сам и доста колеги се гордеят със съмоделките си. Евтини и икономични. Може би за един търговец това са пародии, защото му скапват бизнеса:-)
Разбира се винаги има какво да научим от един професионалист.
Благодаря!

П.П. Подохлаждането или преохлаждането на фреона аз съм го решил по един друг много прост и ефективен начин. Коментиран е в темата на Боян.
Ahmakov - специалист
шоп написа:
...
П.П. Подохлаждането или преохлаждането на фреона аз съм го решил по един друг много прост и ефективен начин. Коментиран е в темата на Боян.
Да си срещал данни за 410 или 407.
Един жокер. Защо на "въздухарките" регулират оборотите на външното тяло?

И аз едно време бях много горд с лагерните колички който си правихме, но и през ум не ми е минавало , че
скапвам бизнеса на производителите и търговците на Майбах да речем.
resistbody - майстор
Те и на водните трябва да регулираш налягането на кондензация...
Ahmakov - специалист
вт юни 21, 2022 10:31 pmresistbody написа:
Те и на водните трябва да регулираш налягането на кондензация...
Много хубаво, че трябва да го регулиращ.
Да си срещал данни за 410 или 407 за неспоменатите устройства ?
Ahmakov - специалист
шоп написа:
...
П.П. Подохлаждането или преохлаждането на фреона аз съм го решил по един друг много прост и ефективен начин. Коментиран е в темата на Боян.
Не разбрах защо тогава е нужно това преоразмервване.
янко - специалист
За момента имам топлообменник и термометри,ще поръчвам и филтър,не разбрах къде да слагам прозорче,и дали.Вместо датчик поток мога ли да сложа датчик от хладилник?
isp
пон дек 30, 2019 12:54 pmsean-john написа:
И аз още се пъна с тва генераторче,ако знаех кой кабел какъв е и как се връзват да съм си го вързал до сега,дет се вика и без осцилоскоп херците били между 100 и 200 все ще ги улуча ама,а де...Трети човек чакам да дойде и да го направи все нямат време или не вдигат или...все едно за благодаря ще го направят.
Привет sean-john!
Иска да те помоля за повече информация как да се справя , за да премахна двигателчето за турбината на вътрешното тяло.
Благодаря предварително!
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 24

Тема "Преправяне на климатик в термопомпа Въздух-Вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: