• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 24
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
radius - майстор
Не е ли по-умно да се ползва циклонен филтър + мощен магнит. Например Fernox TF1 Omega, има го и на 1 цол за под 200лв.
Аз все се каня, но още не съм сложил и си карам с обикновен у-образен.
davidzvezdata - специалист
Гледайте - работната температура на филтъра и дебита....
kakakala - напреднал
съб апр 11, 2020 11:12 pmFlogger написа:
Малко ъпдейт:

@simbatasat и @sean-john отговорил съм ви на л.с.


Тъй като се навъдиха много "майстори", които взеха да обясняват, как това нямало да стане, как инветорите били със сложен "софтуер" и не се лъжели лесно, и всякакви други окуражаващи постове бях решил да не поствам повече нищо тук. Но в последствие се замислих, че ще е полезно на хората, които също като мен тепърва се захващат с това да имат една конфигурация като пример за това кое може и кое не. Само ще кажа, че етажа, за които споменах от 110кв.м съвсем успешно го отоплявах този сезон с Fujitsu AOHG24LALA 24000BTU 8.0kW отоплителна мощ преправен на термопомпа. Говорим за температура в стаите от порядъка на 22-23градуса и средна сметка на електроенергия от 80лв. Топлообменника е пластинчат от фригокомерс SR-B3-23A-40-4. Всичко на всичко ми излезе 1700лв, като включвам и водната помпа в тази цена. Ако някой има нужда от помощ относно имитирането на честотите вътрешния вентилатор нека ми пише л.с. защото ако напиша тук как става, сигурно ще ми кажат 20 човека, че не се прави така и няма смисъл и да си купя котле на кюмур :)

Междувременно искам да благодаря на всички останали участвали в темата, които ми помогнаха и изразиха подкрепа!

Поздрави и повече усмивки ! :partyman:
Здравей имам нужда от малко помощ. Климатика с който съм направил термопомпа та е дайкин. Виждам трудност с датчиците. Ще бъда благодарен ако ми помогнеш. ето моя телефон 0876000612. Кирил Кирилов ми е фейса. Може да ми дадеш и твоя номер .за да обясня по добре
съб апр 11, 2020 11:12 pmFlogger написа:
Малко ъпдейт:

@simbatasat и @sean-john отговорил съм ви на л.с.


Тъй като се навъдиха много "майстори", които взеха да обясняват, как това нямало да стане, как инветорите били със сложен "софтуер" и не се лъжели лесно, и всякакви други окуражаващи постове бях решил да не поствам повече нищо тук. Но в последствие се замислих, че ще е полезно на хората, които също като мен тепърва се захващат с това да имат една конфигурация като пример за това кое може и кое не. Само ще кажа, че етажа, за които споменах от 110кв.м съвсем успешно го отоплявах този сезон с Fujitsu AOHG24LALA 24000BTU 8.0kW отоплителна мощ преправен на термопомпа. Говорим за температура в стаите от порядъка на 22-23градуса и средна сметка на електроенергия от 80лв. Топлообменника е пластинчат от фригокомерс SR-B3-23A-40-4. Всичко на всичко ми излезе 1700лв, като включвам и водната помпа в тази цена. Ако някой има нужда от помощ относно имитирането на честотите вътрешния вентилатор нека ми пише л.с. защото ако напиша тук как става, сигурно ще ми кажат 20 човека, че не се прави така и няма смисъл и да си купя котле на кюмур :)

Междувременно искам да благодаря на всички останали участвали в темата, които ми помогнаха и изразиха подкрепа!

Поздрави и повече усмивки ! :partyman:
И аз мъча една 24ка с една платка 555,но засега без успех.Дай някои жокер.
resistbody - майстор
пон фев 27, 2023 8:41 pmCorkie написа:
И аз мъча една 24ка с една платка 555,но засега без успех.Дай някои жокер.
Брояч на честота имаш ли ? да не говорим за осцилоскоп...
после има модели който искат честотата да се подаде в точен момент тогава трябва да се добави транзистор, който да включва генератора..
nasttii - специалист
Здравейте, да попитам как да свържа буфер към термопомпа? Може ли схема някой да даде?
speka_rs - майстор
нед апр 23, 2023 9:47 pmnasttii написа:
Здравейте, да попитам как да свържа буфер към термопомпа? Може ли схема някой да даде?
Дай малко повече информация за термопомпата и инсталацията.
И какво цели буфера ?
nasttii - специалист
Термопомпата е преправен климатик и още не е вързана към системата.Имам буфер 120л и се чудя дали да го свържа и как?
Става ли по тази схема или не е правилно?

Прикачен файл

буфер.png
буфер.png (13.41 KиБ) Видяна 1485 пъти
failure - специалист
Става, така съм вързал две термопомпи и две помпи с независимо управление за два етажа
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 24

Тема "Преправяне на климатик в термопомпа Въздух-Вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: