• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 24
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Ahmakov - специалист
Британските учени са извършили мащабно изследване.
Според получените резултати:
Водката с лед уврежда бъбреците.
Ромът с лед е опасен за черния дроб.
Джинът с лед съсипва сърцето.
Уиски с лед разсипва мозъка.
В заключение може да се каже, че леда е страшно вреден!
шоп - майстор
нед апр 17, 2022 6:34 pmreyhanismail написа:
Здравейте, как е монтиран топлообменникът, хоризонтално или вертикално
При силно преоразмерен топлообменник монтиран като изпарител знам, че е възможно монтиране под 45 градуса с цел да се осигури връшането на масло в компресора.
Обаче при топлообменник монтиран за кондензатор не откривам нито една подсказка, защо трябва да се монтира хоризонтално.
Даже напротив само негативи откривам.
reyhanismail - помощник
И в крайна сметка, какво му пречи да пробва?
Интересно ми е, има ли развитие по случая? :yawinkle:
Здравейте,
Всъщност каква трябва да е температурата на газообразния фреон преди топлообменника?
И ако след компресора температурата е 80, защо преди топлообменника трябва да е по-ниска?

Питам, защото и аз се захванах да преправям в ТП една Мидеа 24, с 410а, он/офф.
Външното тяло е над топлообменника (ок. 1.2-1.5 м. денивелация). При 10-12 градуса навън, температурите на фреона са 80/40, на водата 45/40. Дебит на водата 1.3 куб.м./ч. СОР малко над 3.
Мислите ли, че са проблемни тези 80 градуса, за да се налага да се въртят топлообменниците и да се влошава топлообмена?
янко - специалист
Здравейте,колко % може да е преоразмерен топлообменника?Климатика ми е 3,6кв,продадоха ми го за 12000бту.Целта е в последствие да го сменя с по-мощен без да сменям топлообменника.Загледал съм каори 040 24с и данфос д22
speka_rs - майстор
ср юни 08, 2022 11:38 amянко написа:
Здравейте,колко % може да е преоразмерен топлообменника?Климатика ми е 3,6кв,продадоха ми го за 12000бту.Целта е в последствие да го сменя с по-мощен без да сменям топлообменника.Загледал съм каори 040 24с и данфос д22
Колега дай малко повече инфо за този климатик и най-вече поне какво смяташ да ползваш като следващ долу-горе. Този топлообемнник не е лош за 3.6 кВт машина, но да не се окаже много малък за следващата машина.
Отделно поне аз не бих си взел топлообменник, който не дръжи на високи налягания ( като за фреон R410/32).
янко - специалист
Климатика е инверторен Шарп на 110 в,много е стар,всички надписи са на японски,само разбрах макс 13А и 3,6кв,фреона е във външното тяло.След време смятам да го сменя с 18000бту,харесал съм един дайкин на 110В.Това няма да е основното отопление(поне за сега),имам вградена камера прити,която ще остане.Смятам да ги свържа последователно.Лошото е че когато правих камината не помислих за евентуален ремонт и сега работата с тръбите ще е много трудна
Датчик поток как се свързва?
speka_rs - майстор
ср юни 08, 2022 1:53 pmянко написа:
Климатика е инверторен Шарп на 110 в,много е стар,всички надписи са на японски,само разбрах макс 13А и 3,6кв,фреона е във външното тяло.След време смятам да го сменя с 18000бту,харесал съм един дайкин на 110В.Това няма да е основното отопление(поне за сега),имам вградена камера прити,която ще остане.Смятам да ги свържа последователно.Лошото е че когато правих камината не помислих за евентуален ремонт и сега работата с тръбите ще е много трудна
1. Предивиди си добро филтриране, ако нещата са в една система.
2. Аз не бих свързал последователно ТП и камина заради топлините загуби.
maistora1965 - специалист
ср юни 08, 2022 1:59 pmspeka_rs написа:
ср юни 08, 2022 1:53 pmянко написа:
Климатика е инверторен Шарп на 110 в,много е стар,всички надписи са на японски,само разбрах макс 13А и 3,6кв,фреона е във външното тяло.След време смятам да го сменя с 18000бту,харесал съм един дайкин на 110В.Това няма да е основното отопление(поне за сега),имам вградена камера прити,която ще остане.Смятам да ги свържа последователно.Лошото е че когато правих камината не помислих за евентуален ремонт и сега работата с тръбите ще е много трудна
1. Предивиди си добро филтриране, ако нещата са в една система.
2. Аз не бих свързал последователно ТП и камина заради топлините загуби.
Извинявам се че ползвам темата на колегата какъв филтър е наи подходящ когато термопомпата се връзва в системата с котел.
шоп - майстор
нед юни 12, 2022 7:23 pmmaistora1965 написа:

Извинявам се че ползвам темата на колегата какъв филтър е наи подходящ когато термопомпата се връзва в системата с котел.
Имам ТП вързана последователно с чугунен котел и чугунен котел с всегоривна горелка.
Филтрите са такива на 2"
http://www.water-technic.com/samopochis ... 600-p1540/
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 24

Тема "Преправяне на климатик в термопомпа Въздух-Вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: