• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
1115 - специалист
съб апр 11, 2020 11:12 pmFlogger написа:
Малко ъпдейт:

@simbatasat и @sean-john отговорил съм ви на л.с.


Тъй като се навъдиха много "майстори", които взеха да обясняват, как това нямало да стане, как инветорите били със сложен "софтуер" и не се лъжели лесно, и всякакви други окуражаващи постове бях решил да не поствам повече нищо тук. Но в последствие се замислих, че ще е полезно на хората, които също като мен тепърва се захващат с това да имат една конфигурация като пример за това кое може и кое не....Ако някой има нужда от помощ относно имитирането на честотите вътрешния вентилатор нека ми пише л.с. защото ако напиша тук как става, сигурно ще ми кажат 20 човека, че не се прави така и няма смисъл и да си купя котле на кюмур :)

Междувременно искам да благодаря на всички останали участвали в темата, които ми помогнаха и изразиха подкрепа!

Поздрави и повече усмивки ! :partyman:
Не е сериозно това изказване. Има хора, които може да им се помогне с 2...3 написани реда.
А схемата е полезна, защото голяма част от инверторните климатици си следят върти ли се вентилатора на вътрешното тяло. За конвенционалните си нямам идея, но и там не е изключено.
thegmin - специалист
Какво се печели като се излъже вентилатора? И как всъщност се прави? Аз моя го оставих отвън да си върти, харчи към 30вата.
1115 - специалист
пон апр 13, 2020 9:30 pmthegmin написа:
Какво се печели като се излъже вентилатора? И как всъщност се прави? Аз моя го оставих отвън да си върти, харчи към 30вата.
Икономия + естетика.
sean-john - специалист
Плюс това,че моя е от таванно тяло и е сравнително голям мотора и ако е на степен по висока от 1,започва да загрява подскача и евентуално да изгори...защото няма турбина(перка) която да му прави съпротивление.Лично аз не ми е проблем естетиката,защото си имам котелно и там ми беше вентилатора,но го направих,защото както казах щеше да изгори,а такъв мотор е маса пари (300-400 долара...).
thegmin - специалист
вт апр 14, 2020 10:47 amsean-john написа:
Плюс това,че моя е от таванно тяло и е сравнително голям мотора и ако е на степен по висока от 1,започва да загрява подскача и евентуално да изгори...защото няма турбина(перка) която да му прави съпротивление.Лично аз не ми е проблем естетиката,защото си имам котелно и там ми беше вентилатора,но го направих,защото както казах щеше да изгори,а такъв мотор е маса пари (300-400 долара...).
И моята помпа е от касетъчен климатик. Не ми пречи да си върти в котелното, но не се бях замислял че се натоварва повече без перка. Трябва и аз да си направя емулаторче. Мисля че на външното тяло е същия двигател за перката., тъй че ще е разумно да си пазя за резерв. :-D
sean-john - специалист
В началото не го вярвах,че се товари...викам си ел мотор какво да се товари,но не е така.Пусни го ако искаш за проба твоя на висока скорост и слез да го държиш :-D .Моя единия ден като го бях оставил на авто и се засилил,чувам от котелното неприсъщи звуци като слязох само където не беше се стопил...добре,че си бях в къщи...
thegmin - специалист
вт апр 14, 2020 8:07 pmsean-john написа:
В началото не го вярвах,че се товари...викам си ел мотор какво да се товари,но не е така.Пусни го ако искаш за проба твоя на висока скорост и слез да го държиш :-D .Моя единия ден като го бях оставил на авто и се засилил,чувам от котелното неприсъщи звуци като слязох само където не беше се стопил...добре,че си бях в къщи...
Ми моя е на едни гумени тампончета и е доста тих. Никакви вибрации на която и да е степен. С 5 кабелчета е. Как се лъже това нещо, този пулс генератор праща колко оборота прави ли?
sean-john - специалист
Ами незнам моя беше почнал да подскача иначе си е почти нов мотора,как да е .Генератора замества мотора,връща импулси към управлението и го лъже,че мотора върти...нищо сложно не е,но да имаш подходящ човек който да ти го направи,можеш и сам ако имаш осцилоскоп и можеш да работиш с него.Аз за съжеление немога точно да ти обясня как се прави,най много да те объркам.
shadol - помощник
Здравейте прочетох доста но така и не разбрах имам преправен климатик инвертор и е оставен мотора, за момента няма проблем но трябва ли да променям нещо?
davidzvezdata - специалист
вт окт 06, 2020 3:51 pmshadol написа:
Здравейте прочетох доста но така и не разбрах имам преправен климатик инвертор и е оставен мотора, за момента няма проблем но трябва ли да променям нещо?
Не... И аз ги карам с моторите без турбина... Скоро в моята тема за термопомпа ще пусна снимки и тестове... Преправих набързо GREE AMBER 24-ка на вода-вода... В момента от 4 дена работи на охлаждане и отчитам каналната вода около 0,400 куб.м./час... Очаквам отоплението... А мотора на външното тяло при инвертора остава с перката - насочена към външния ел. блок за да го охлажда...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24

Тема "Преправяне на климатик в термопомпа Въздух-Вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: