• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 24
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
isp
съб апр 11, 2020 11:12 pmFlogger написа:
Малко ъпдейт:

@simbatasat и @sean-john отговорил съм ви на л.с.


Тъй като се навъдиха много "майстори", които взеха да обясняват, как това нямало да стане, как инветорите били със сложен "софтуер" и не се лъжели лесно, и всякакви други окуражаващи постове бях решил да не поствам повече нищо тук. Но в последствие се замислих, че ще е полезно на хората, които също като мен тепърва се захващат с това да имат една конфигурация като пример за това кое може и кое не. Само ще кажа, че етажа, за които споменах от 110кв.м съвсем успешно го отоплявах този сезон с Fujitsu AOHG24LALA 24000BTU 8.0kW отоплителна мощ преправен на термопомпа. Говорим за температура в стаите от порядъка на 22-23градуса и средна сметка на електроенергия от 80лв. Топлообменника е пластинчат от фригокомерс SR-B3-23A-40-4. Всичко на всичко ми излезе 1700лв, като включвам и водната помпа в тази цена. Ако някой има нужда от помощ относно имитирането на честотите вътрешния вентилатор нека ми пише л.с. защото ако напиша тук как става, сигурно ще ми кажат 20 човека, че не се прави така и няма смисъл и да си купя котле на кюмур :)

Междувременно искам да благодаря на всички останали участвали в темата, които ми помогнаха и изразиха подкрепа!

Поздрави и повече усмивки ! :partyman:
Привет, Flogger!
Искам да помоля за повече информация, какда се справя с залъгването, за да моторчето на вътрешното тяло.
Нлагодаря предварително!
speka_rs - майстор
Колега, дай малко повече информация за системата ?

Повечето машини можеш да си оставиш вентилатора да си работи, поне докато видиш машината как се държи.
isp
пон сеп 12, 2022 4:31 pmspeka_rs написа:
Колега, дай малко повече информация за системата ?

Повечето машини можеш да си оставиш вентилатора да си работи, поне докато видиш машината как се държи.
Ще си сглобявам термопомпа с външно тяло на Митсубиши Електрик 250-ца - 25 kW
янко - специалист
Здравейте,от къде във Варна мога да купя преходници за топлообменника и да ги заварят?
янко - специалист
Здравейте,някой ще обясни ли как работят задвижките,в крайно положение под напрежение ли са?Взех трипътен клапан без задвижка,но забелязах че на едната линия дебита е доста по-голям,и сега се чудя да вземам ли задвижка или просто да се откажа от клапана
пон сеп 12, 2022 3:36 amisp написа:
съб апр 11, 2020 11:12 pmFlogger написа:
Малко ъпдейт:

@simbatasat и @sean-john отговорил съм ви на л.с.


Тъй като се навъдиха много "майстори", които взеха да обясняват, как това нямало да стане, как инветорите били със сложен "софтуер" и не се лъжели лесно, и всякакви други окуражаващи постове бях решил да не поствам повече нищо тук. Но в последствие се замислих, че ще е полезно на хората, които също като мен тепърва се захващат с това да имат една конфигурация като пример за това кое може и кое не. Само ще кажа, че етажа, за които споменах от 110кв.м съвсем успешно го отоплявах този сезон с Fujitsu AOHG24LALA 24000BTU 8.0kW отоплителна мощ преправен на термопомпа. Говорим за температура в стаите от порядъка на 22-23градуса и средна сметка на електроенергия от 80лв. Топлообменника е пластинчат от фригокомерс SR-B3-23A-40-4. Всичко на всичко ми излезе 1700лв, като включвам и водната помпа в тази цена. Ако някой има нужда от помощ относно имитирането на честотите вътрешния вентилатор нека ми пише л.с. защото ако напиша тук как става, сигурно ще ми кажат 20 човека, че не се прави така и няма смисъл и да си купя котле на кюмур :)

Междувременно искам да благодаря на всички останали участвали в темата, които ми помогнаха и изразиха подкрепа!

Поздрави и повече усмивки ! :partyman:
Привет, Flogger!
Искам да помоля за повече информация, какда се справя с залъгването, за да моторчето на вътрешното тяло.
Нлагодаря предварително!
+1 Опитах с мултицет да измеря честотата и да я симулирам с готова платка ne555, но не се получи :( . Ще се радвам на съдействие!
п.с. Прилагам схема :)
п.с. 2 Прилагам снимка на устройството което мислих, че ще свърши работа

Прикачен файл

555_MOD_SMD_info.jpg
генератор-импулси
555_MOD_SMD_info.jpg (89.95 KиБ) Видяна 1586 пъти

Прикачен файл

ventilator-el shema.jpg
схема
ventilator-el shema.jpg (48.93 KиБ) Видяна 1586 пъти

Прикачен файл

ventilator.jpg
pinout
ventilator.jpg (104.58 KиБ) Видяна 1586 пъти
resistbody - майстор
Фудитсу са малко по-капризни към връщащата честота и нейното подаване... търси точно определена честота спрямо зададената скорост.. може да се направи логика с микроконтролер, ако на някой му се занимава...
ако някой го интересува има още 1-2 клипа за тоя вентилатор, ама аз не знам руски..
чет окт 20, 2022 8:21 pmresistbody написа:
Фудитсу са малко по-капризни към връщащата честота и нейното подаване... търси точно определена честота спрямо зададената скорост.. може да се направи логика с микроконтролер, ако на някой му се занимава...
ако някой го интересува има още 1-2 клипа за тоя вентилатор, ама аз не знам руски..
Много полезно !!!!!!!!!! Благодаря!!! Понаучих руски! Като го направя ще дам насоки ако на някой му трябват.
Не ми се щеше да правя ESP/Ardoino, но явно няма да ми се размине.

Поздрави !
resistbody - майстор
пет окт 21, 2022 1:14 pmkomaramnt написа:

Много полезно !!!!!!!!!! Благодаря!!! Понаучих руски! Като го направя ще дам насоки ако на някой му трябват.
Не ми се щеше да правя ESP/Ardoino, но явно няма да ми се размине.

Поздрави !
Ако колегата помни ще го питам колко ХЗ беше на 3-та скорост... но тогава трябва винаги да е на 3 сокрост на дистанционното иначе вади грешка..
пет окт 21, 2022 2:17 pmresistbody написа:
пет окт 21, 2022 1:14 pmkomaramnt написа:

Много полезно !!!!!!!!!! Благодаря!!! Понаучих руски! Като го направя ще дам насоки ако на някой му трябват.
Не ми се щеше да правя ESP/Ardoino, но явно няма да ми се размине.

Поздрави !
Ако колегата помни ще го питам колко ХЗ беше на 3-та скорост... но тогава трябва винаги да е на 3 сокрост на дистанционното иначе вади грешка..
Този има плавно регулиране чрез контролни 5 вота :( няма да стане май с постоянна честота. Русняка го е измисли :) Ама ще ми трябва осциоскоп.....
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 24

Тема "Преправяне на климатик в термопомпа Въздух-Вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: