• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 24
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
нед дек 18, 2022 2:18 pmLazarGanev написа:
Не знам кой, какво и защо дава, но аз чета, че отдава 7,4кВт, което е според мен е напълно достатъчно за 70м2 съвременно жилище. Не вярвам да няма никаква изолация.
7,4кВт отдава обаче при външна температура +7

като почнат мъглите или стане -5,-10 ще клекне до 4 кВт с дефростите
Като сложиш и това, че има радиатори вместо подово или конвектори и работата върви към духалка за да не мръзне.
nasttii - специалист
Преди е отоплявано с пелети 2-3тона на сезон.Темп която е подържано 21-22г тъй като не сме привърженици на много топло.Климатика грии мога да го взема за 2000лв и ТО за 500лв а фитинги и тръби няма да са повече от 100лв.Аз ще си заваря всичко и вакумирам и т.н.В най-голямата стая има климатик.
speka_rs - майстор
Мако да помогна и аз на колегата,

1. Към каква водна система ще го връзваш размери тръби, помпа и тн ?
2. Радиаторите добре ли са оразмерени за ниската температура, която ще подържаш с климатика ?
3. Ще има ли други топлоизтичници в системата ?
4. Как ще е решена филтрацията на водата ?
5. Мотора на вентилатора какво ще се случва с него ?


п.с. за мен тази машина не трябва да се пуска с по-малко от 1 м2 топлообменник.
nasttii - специалист
Ще пускам към изградена система с радиатори панелни.Ако са малки радиаторите мога да ги увелича или да мина на воден конвектор по-натам.Тръбите са ф16 пвц за парно.Мисля да сложа отделна помпа за циркулациата 25/4 която имам.За филтър още незнам какъв да ползвам.Мотора ще си работи или ако някои помогне да излъжа системата без него с определена честота ще го махна.
https://apogee99.com/index.php?main_pag ... ts_id=8597
Тоя ТО става ли или по-голям?
speka_rs - майстор
нед дек 18, 2022 7:14 pmnasttii написа:
Ще пускам към изградена система с радиатори панелни.Ако са малки радиаторите мога да ги увелича или да мина на воден конвектор по-натам.Тръбите са ф16 пвц за парно.Мисля да сложа отделна помпа за циркулациата 25/4 която имам.За филтър още незнам какъв да ползвам.Мотора ще си работи или ако някои помогне да излъжа системата без него с определена честота ще го махна.
https://apogee99.com/index.php?main_pag ... ts_id=8597
Тоя ТО става ли или по-голям?
Ако ще ползваш 1'' система не ми харесва тоя топлообменник с 3/4'' изводи.
Помпа 25/4 ми се струва малка, ама ако така и така я има - пробвай да видиш какъв ще е резулата.
Колко радиатора има в тази система и какви са като размер, че с тези тръби ф16 пвц може да влезеш в приключение ?

п.с. отделно този топлообменник струва повече от 500 лв.
nasttii - специалист
3 радиатора 160см, 1 на 120см и 2 на 60см + бойлер.Тръбите от разпределител отиват към радиаторите,но сега видях ,че не всички са на ф16 има и по-големи ф18.До разпределитела е тръба 1 цол или 1 1/2 изолирана .За ТО няма проблем ,че е повече от 500лв.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед дек 18, 2022 3:59 pmшоп написа:
нед дек 18, 2022 2:18 pmLazarGanev написа:
Не знам кой, какво и защо дава, но аз чета, че отдава 7,4кВт, което е според мен е напълно достатъчно за 70м2 съвременно жилище. Не вярвам да няма никаква изолация.
7,4кВт отдава обаче при външна температура +7

като почнат мъглите или стане -5,-10 ще клекне до 4 кВт с дефростите
Като сложиш и това, че има радиатори вместо подово или конвектори и работата върви към духалка за да не мръзне.
Ами то 90% от зимата е при плюсови температури, какво да гледаме 5-те дни в годината при -10? Ей ТУКА можеш да видиш статистиката, че почти няма град в Бг с отрицателна средномесечна температура. А пък иначе в търговската мрежа се предлагат и големи радиатори, въпрос на сметки и на желание
speka_rs - майстор
нед дек 18, 2022 8:33 pmnasttii написа:
3 радиатора 160см, 1 на 120см и 2 на 60см + бойлер.Тръбите от разпределител отиват към радиаторите,но сега видях ,че не всички са на ф16 има и по-големи ф18.До разпределитела е тръба 1 цол или 1 1/2 изолирана .За ТО няма проблем ,че е повече от 500лв.
Потърси още малко топлообменник около 1 м2 площ и поне 1'' вода. Има достатъчно такива, но няма да са 16 мм фреонови изходи.
шоп - майстор
пон дек 19, 2022 4:13 pmnasttii написа:
Тоя как е https://apogee99.com/index.php?main_pag ... ts_id=9778
https://apogee99.com/index.php?main_pag ... ts_id=4840


гледай високите ТО, по-ефективни са. 105 тата серия на Каори е ОК.
Може и с по-малко от 30 пластини
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 24

Тема "Преправяне на климатик в термопомпа Въздух-Вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: