• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 24
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
shadol - помощник
Преди, или след топлообменникът ти е монтирана помпата... Щом нямаш дебитомер, настрой помпата така, че да гониш 3-5 градуса делта Т... Аз ползвам само Грундфос...
[/quote]

Помпата е сложена преди топлообменника, а делта Т на водата е 2-3 градуса а на фреона 9-13 градуса.
И определено помпата е с по висока температура от преминаващия поток. :?
( поток 37 градуса корпус на помпата 48 градуса )
шоп - майстор
нед окт 18, 2020 5:54 amshadol написа:

поток 37 градуса корпус на помпата 48 градуса
Мда, не е добре. Може да те изненада скоро помпата и да изгори.
Билян - специалист
А може ли помпата да не е обезвъздушена и от това да загрява пробвай да я обезвъздушиш от болта в средата на мотора
shadol - помощник
Благодаря за оказаната подкрепа.
Когато развия централния болт потича вода.
янко - специалист
На моята като натегна болта я затормозява,и почти спира,според мен е за регулиране на аксиалната хлабина
А какво ще се случи ако запазим вътрешното тяло на климатика, но вместо фреон през него прекараме вода от инсталацията?
Ще е необходимо ли да се преправят някои температурни датчици?
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 22, 2021 7:55 amokrob написа:
А какво ще се случи ако запазим вътрешното тяло на климатика, но вместо фреон през него прекараме вода от инсталацията?
Нищо с главна буква
шоп - майстор
пет яну 22, 2021 7:55 amokrob написа:
А какво ще се случи ако запазим вътрешното тяло на климатика, но вместо фреон през него прекараме вода от инсталацията?
Ще е необходимо ли да се преправят някои температурни датчици?

Ако искаш от вътрешно тяло на климатик да си направиш воден конвектор то трябва малко да преработиш тръбите, защото ( особено на 9ка, 12ка БТУ) са по 6мм, да ги обединиш и да им запоиш или 1/2 или 3/4'' нипели или муфи. Иначе няма да имаш циркулация на водата.
пет яну 22, 2021 8:11 amшоп написа:
пет яну 22, 2021 7:55 amokrob написа:
А какво ще се случи ако запазим вътрешното тяло на климатика, но вместо фреон през него прекараме вода от инсталацията?
Ще е необходимо ли да се преправят някои температурни датчици?

Ако искаш от вътрешно тяло на климатик да си направиш воден конвектор то трябва малко да преработиш тръбите, защото ( особено на 9ка, 12ка БТУ) са по 6мм, да ги обединиш и да им запоиш или 1/2 или 3/4'' нипели или муфи. Иначе няма да имаш циркулация на водата.
Да, това го знам. Въпросът ми е ако отклоня фреона да си минава през пластинчат топлообменник, който да ми затопля водата в системата и тази вода да мине през вътрешното тяло на климатика, с идеята той да се ползва като конвектор, а в същото време температурните датчици да си останат в него и климатика, да не си търси вентилатора, какво трябва да се преправи още?
Благодаря!
нед яну 24, 2021 9:18 amokrob написа:
пет яну 22, 2021 8:11 amшоп написа:
пет яну 22, 2021 7:55 amokrob написа:
А какво ще се случи ако запазим вътрешното тяло на климатика, но вместо фреон през него прекараме вода от инсталацията?
Ще е необходимо ли да се преправят някои температурни датчици?

Ако искаш от вътрешно тяло на климатик да си направиш воден конвектор то трябва малко да преработиш тръбите, защото ( особено на 9ка, 12ка БТУ) са по 6мм, да ги обединиш и да им запоиш или 1/2 или 3/4'' нипели или муфи. Иначе няма да имаш циркулация на водата.
Да, това го знам. Въпросът ми е ако отклоня фреона да си минава през пластинчат топлообменник, който да ми затопля водата в системата и тази вода да мине през вътрешното тяло на климатика, с идеята той да се ползва като конвектор, а в същото време температурните датчици да си останат в него и климатика, да не си търси вентилатора, какво трябва да се преправи още?
Благодаря!
Според мен това е добра идея да отклониш фриона в буферен съд и същевременно да ползваш вътрешното тяло като воден конвектор хем ще затопля дадено помещение хем ще контролира външното тяло и така ще се избегне да залъгваш външното тяло нали ако следим логиката :? Ама дефакто дали ще сработи някой мнение по въпроса
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 24

Тема "Преправяне на климатик в термопомпа Въздух-Вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: