• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 24
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
speka_rs - майстор
чет май 27, 2021 3:39 pmIlii4oskzk написа:
Според мен това е добра идея да отклониш фриона в буферен съд и същевременно да ползваш вътрешното тяло като воден конвектор хем ще затопля дадено помещение хем ще контролира външното тяло и така ще се избегне да залъгваш външното тяло нали ако следим логиката :? Ама дефакто дали ще сработи някой мнение по въпроса
Аз имам една друга идея, да се сложи топлообменика на дебелата тръба на фреона без да се променя нищо по вътрешното тяло. И така тялото ще си топли стаята и няма да се прави нищо по електрониката.
Ще трябва да се допълни фреон със сигурност, и не знам как ще отреагира елетрониката. Ама е интересен експеримент със сигурност.
Ahmakov - специалист
пет май 28, 2021 1:56 pmspeka_rs написа:

Аз имам една друга идея, да се сложи топлообменика на дебелата тръба на фреона без да се променя нищо по вътрешното тяло. И така тялото ще си топли стаята и няма да се прави нищо по електрониката.
Ще трябва да се допълни фреон със сигурност, и не знам как ще отреагира елетрониката. Ама е интересен експеримент със сигурност.
Дааа, интересен ще бъде, но си го правете в мазето...
burd - специалист
Здравейте,
Засилил съм се да слагам и аз преправен климатик. Да ми препоръчате някой, който може да извърши процедурата ?
Топлообменник, климатик 24ка , управление... ще грее 70м² подово и радиатори
шоп - майстор
вт сеп 21, 2021 9:08 pmburd написа:
климатик 24ка
Сметнал ли си си топлозагубите?
С тази 24ка и радиатори да не мръзнеш?
вт сеп 21, 2021 9:08 pmburd написа:
Здравейте,
Засилил съм се да слагам и аз преправен климатик. Да ми препоръчате някой, който може да извърши процедурата ?
Топлообменник, климатик 24ка , управление... ще грее 70м² подово и радиатори
Здравейте, 24ка на Gree fairy според мен, ще свърши работа, а за топлообменник препоръчвам Danfoss d22 60 plate, който на кондензатор е 14kW, за симулатор на вътрешния вентилатор може да се използва един таймер NE555,който го има в aliexpress(готова платка с тример за регулиране) за 2-3 лв. По този начин вътрешното тяло остава използваемо, като конвектор. А за управление на оборотите на вътрешния вентилатор, може да използвате PWM регулатор на 220в, който струва не повече от 10лв. в България.
Поздрави!
GMadzharov - помощник
вт сеп 21, 2021 9:08 pmburd написа:
Здравейте,
Засилил съм се да слагам и аз преправен климатик. Да ми препоръчате някой, който може да извърши процедурата ?
Топлообменник, климатик 24ка , управление... ще грее 70м² подово и радиатори
Ако кажеш от къде си, може да се съдейства от някой. Иначе аз съм със същият климатик и за сега се справя много добре. Шопа е прав. Направи си първо сметките, ако не си ги направил.
ivan_ti - напреднал
Здравейте ,малко късно се случиха нещата при мен.Та вече събрах така наречената термо помпа от Мидея 24 на R22 приблизително около 8 киловата на отопление 27000 BTU, тръбния път е около 11 метра, обезвъздушена система и тествана с манометри.Сложих пластинчат топлообменник КАОРИ К105S-18CTX. След топлообменика е монтиран буфер от бойлер около 60 70 литра който е свързан към съществуваща отоплителна система.Помпата на топлообменика е Грундфус 25-4 нула няма ,нз защо. Машината тръгва ,вдига налягане като по датчик изключва външния вентилатор. Монтиран е и пресостат за защита на компресора, с параметри 25 бара изключва вентилатор на 20 го пуска . Температурата на фреона в системата и до топлообменика стига до 80 градуса +-. И следния проблем за които питам разбиращите, топлообменика е затоплен само горе в лявата част където влиза фреона, тазликата ДТ на топлообменика е над 40 градуса , тоест фреон на вход е на 80 градиса , на изхода е под 40 даже 30. Съответно водата от топлообменика е с ниска температура, 33 34 градуса , вдига се леко след час работа. Въпроса ми е , липса на гас ли е причината да няма топлобмен , четирипътен вентил на климатика или преоразмерен ТО, както казах модела излиза ,че същия е 22kw по данни на човек от Апогей.
В допълнение , когато спра помпата започват леко да се изравняват Фреоните на вход и изход , но ме е старх да ги изравня напълно.
шоп - майстор
Наблюдателно стъкло има ли монтирано след кондензатора?
ivan_ti - напреднал
нед апр 10, 2022 9:02 pmшоп написа:
Наблюдателно стъкло има ли монтирано след кондензатора?
Нямам такова нещо , директно на заварка е тръбата
reyhanismail - помощник
Здравейте, как е монтиран топлообменникът, хоризонтално или вертикално и има ли денивелация между вътрешно и външно тяло. Имал съм същия проблем, незнам защо, но когато външното тяло е поставено на по високо ниво спрямо топлообменника, ТО трябва да е легнал т. е. хоризонтално сложен, а когато са на едно ниво, вертикален. Поне при мен съм го забелязвал това нещо. Интересно ми е, дали е по случайност или има някаква връзка в нивата им, но вече при 4та машина го забелязвам едно и също, със завъртане на ТО нещата се оправят. Желая успех. :yawinkle:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 24

Тема "Преправяне на климатик в термопомпа Въздух-Вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: