• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kaptagona - специалист
Да като продупчат мазилката и като не работи трябва да ги метна от терасата. При положение че ме набутаха 1800 лева за климатика.
feikot - специалист
Преславе, изобщо не е адресирано към теб, а към форумното множество. Характеристиките на ЛУКА-та и на SQ18ката са доста различни. Помещението е огромно и е със сложна форма, отделно някога спим там с бебето. Ще направя снимка за да се придобие представа за форма и размери. Не нападам никого, наистина. От 10 години се подвизавам по различни форуми и отдавна надживях егоцентризма породен от стоенето зад клавиатура. Никой не каза защо ЛГ е кофти, а че просто е кофти. Като жена - Не ми харесва - Защо ? - Ами не знам... 10 год гаранция на компресора, който пък бил видиш ли със златно покритие,ти да видиш. 5 години на всичко останало, това са по 350 лв. на година, което е 1 тон пелети ще ме прощават...
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ще повторя въпроса на Preslav.
Имал си Фуджитсу и се мяташ на LG?
И най-смотаният модел на Фуджи се държи отлично и има май пн-добър коеф. от най-доброто LG.
Цените са почти еднакви. Откъм надеждност не съм видял проблеми с Фуджи, лично 2бр., служебно още 4.
Chefo77 - майстор
ср ное 06, 2019 8:50 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Ще повторя въпроса на Preslav.
Имал си Фуджитсу и се мяташ на LG?
И най-смотаният модел на Фуджи се държи отлично и има май пн-добър коеф. от най-доброто LG.
Цените са почти еднакви. Откъм надеждност не съм видял проблеми с Фуджи, лично 2бр., служебно още 4.
Значи и най-смотаният модел на ФИАТ е по-добър от най-добрият Мерцедес. 'Щото имам два Фиата, с които не съм имал проблеми, пък за Мерцедес съм чул един дет гледал друг с Мерц бил вдигнал капака ...
Ама си капацитет ...
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ти пък Фиат - сериозен ли си?
Дай данни за най-доброто LG . Аз ги гледах - не съм впечатлен изобщо.
Само цената е космическа.
За говорителите само ще ти кажа че има 18 вида мощности които се дефинират за един говорител.
Тей че като видиш PMPO, гледай на другата страна.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Спомена че LG се конкурират с Тошиба, Митсубиши, Фужди, Дайкин, ама по какво не разбрах?
По-нисък минимум ли? По-висок максимум ли? По СОР ли? Дефрост алгоритъм ли? Цена? Надежност? Или само гаранция уж?
Chefo77 - майстор
ср ное 06, 2019 9:27 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Ти пък Фиат - сериозен ли си?
Дай данни за най-доброто LG . Аз ги гледах - не съм впечатлен изобщо.
Само цената е космическа.
За говорителите само ще ти кажа че има 18 вида мощности които се дефинират за един говорител.
Тей че като видиш PMPO, гледай на другата страна.
Знам, друго имах предвид. Отдавна съм се отучил да гледам цифри - че някои прекаляват с COP-ове, SCOP-ове и т.н. Както и с ватове.
Не е нужно да си впечатлен. Каталогът на LG е 200 страници, имат серии, които 90% от тези, които се занимават с климатици, не са и чували - не е и нужно. За битовата техника им е през дедовия предполагам, щом са дали франчайз да ги произвежда друг.
Нямам данни, нямам и идея кое и какво е най-доброто LG, не ги продавам и не ги познавам в детайли. Това, което знам е, че на моето половината му електроника е Mitsubishi. Знам къде му е слабото място и знам кога се проявява. Знам хората, които ми го препоръчаха колко са сериозни и как от нулата издрапаха до позицията си сега - а това не се постига с лоши съвети.
За Фуджицу нищо лошо няма как да кажа - силно положително съм настроен към тях. И за Фиата съм абсолютно сериозен - баба Темпра ще зарови доста по-нови машини, а сегашната - ще поживеем, ще видим :)
За конкуренцията - изобщо не съм визирал битови машини, още по-малко пък нашия смешен пазар. Нашите си знаят - Дайкин е номер 1. Само че категоричността насреща беше на обща база.
Последна промяна от Chefo77 на ср ное 06, 2019 9:48 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
ср ное 06, 2019 9:27 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
За говорителите само ще ти кажа че има 18 вида мощности които се дефинират за един говорител.
Тей че като видиш PMPO, гледай на другата страна.
Опитвах да преброя за колкото вида мощност се сещам в "говорител", но все около 8-9 ги изкарвам на "мощност" :) а 18 си е сериозна цифра и явно си доста навътре в нещата с "говорителите" :wink: ! :partyman:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Толкова съм учил по Звукотехника.
Накрая ги преброих и това съм запомнил.
Мен ме интересува номиналната.
Другите бяха някви измислени. С бял шум, с една честота с две честоти, секунда мощност - минута почива и тем подобни. Направи ми впечатление, че са доста и ги преброих.
Не съм навътре, важното е да свири. Към 42V макс, 5А е защитата.
Както и да е. По темата ... и Дай-кинти има издънки.
Въпрос на модел.
kozl - майстор
А тая марка LG не се ли наричаше "Гол и Стар" преди :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Климатик LG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: