• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
preslav - майстор
ср ное 06, 2019 8:45 pmfeikot написа:
Преславе, изобщо не е адресирано към теб, а към форумното множество. Характеристиките на ЛУКА-та и на SQ18ката са доста различни. Помещението е огромно и е със сложна форма, отделно някога спим там с бебето. Ще направя снимка за да се придобие представа за форма и размери. Не нападам никого, наистина. От 10 години се подвизавам по различни форуми и отдавна надживях егоцентризма породен от стоенето зад клавиатура. Никой не каза защо ЛГ е кофти, а че просто е кофти. Като жена - Не ми харесва - Защо ? - Ами не знам... 10 год гаранция на компресора, който пък бил видиш ли със златно покритие,ти да видиш. 5 години на всичко останало, това са по 350 лв. на година, което е 1 тон пелети ще ме прощават...
Не знам, не разбирам от климатици, не споря - върнах се отново на първия ти пост, ако LG не лъжат капацитетът на отопление на климатика е 5.8 киловата, а на този https://vimax.bg/invertoren-klimatik-to ... horai.html ако си мислиш, че 500 вата разика те оправят за сложността и големината на помещението си ОК. Аз обаче съм сигурен, че ТУшибата не лъжат, цената е същата, гаранцията същата, а и като лоялен потребител не изневерявам на онези, които не са ме излъгали. Не казвам, че LG няма да ти върши работа, особено в преходните сезони, но не проумявам защо сам се поставяш в позицията на опитно зайче?
Стореното-сторено, радвай се на придобивката, дано и другите са доволни!
Не те разбрах много за жената, аз също съм като жена - влязох в магазина, пипнах пластмасата на подовата Тошиба, пипнах и тази на подовото Фуджитсу, после чак попитах "Кое ще ми препоръчате?" - отговорът е ясен. Съвсем по женски прецених, че кютюци не искам да гледам с години, ами вътрешното тяло си става част от интериора - всяка маса с подходящ размер би ти свършила работа да седнеш и да се нахраниш, ама не купуваш първия срещнат плот с 4 крака, а обикаляш из магазините, чакаш изпълнение на поръчка, пипаш, опипваш, разпитваш за материали, сглобки и т.н.
Няма упрек в думите ми, аз съм същият - влизам, купувам, после питам дали това е най-доброто, дали някъде не е на по-добра цена и т.н. е, започнах да се уча вече от грешките си, ама не знам дали ще надживея гаранцията на някои от последните си придобивки.
preslav - майстор
ср ное 06, 2019 8:45 pmfeikot написа:
Преславе, изобщо не е адресирано към теб, а към форумното множество. Характеристиките на ЛУКА-та и на SQ18ката са доста различни. Помещението е огромно и е със сложна форма, отделно някога спим там с бебето. Ще направя снимка за да се придобие представа за форма и размери. Не нападам никого, наистина. От 10 години се подвизавам по различни форуми и отдавна надживях егоцентризма породен от стоенето зад клавиатура. Никой не каза защо ЛГ е кофти, а че просто е кофти. Като жена - Не ми харесва - Защо ? - Ами не знам... 10 год гаранция на компресора, който пък бил видиш ли със златно покритие,ти да видиш. 5 години на всичко останало, това са по 350 лв. на година, което е 1 тон пелети ще ме прощават...
Не знам, не разбирам от климатици, не споря - върнах се отново на първия ти пост, ако LG не лъжат капацитетът на отопление на климатика е 5.8 киловата, а на този https://vimax.bg/invertoren-klimatik-to ... horai.html 5.3, ако си мислиш, че 500 вата разика те оправят за сложността и големината на помещението си ОК. Аз обаче съм сигурен, че ТУшибата не лъжат, цената е същата, гаранцията същата, а и като лоялен потребител не изневерявам на онези, които не са ме излъгали. Не казвам, че LG няма да ти върши работа, особено в преходните сезони, но не проумявам защо сам се поставяш в позицията на опитно зайче?
Стореното-сторено, радвай се на придобивката, дано и другите са доволни!
Не те разбрах много за жената, аз също съм като жена - влязох в магазина, пипнах пластмасата на подовата Тошиба, пипнах и тази на подовото Фуджитсу, после чак попитах "Кое ще ми препоръчате?" - отговорът е ясен. Съвсем по женски прецених, че кютюци не искам да гледам с години, ами вътрешното тяло си става част от интериора - всяка маса с подходящ размер би ти свършила работа да седнеш и да се нахраниш, ама не купуваш първия срещнат плот с 4 крака, а обикаляш из магазините, чакаш изпълнение на поръчка, пипаш, опипваш, разпитваш за материали, сглобки и т.н.
Няма упрек в думите ми, аз съм същият - влизам, купувам, после питам дали това е най-доброто, дали някъде не е на по-добра цена и т.н. е, започнах да се уча вече от грешките си, ама не знам дали ще надживея гаранцията на някои от последните си придобивки.
feikot - специалист
В интерес на истината съм много доволен. Красив,стилен и определено вършещ си работата-да топли. През нощта беше 6 градуса и изобщо нито шумеше нито се усети хладина в стаята. Да 6 градуса нищо не са и е смехотворно да се коментира за климатик, но така или иначе ако температурите се задържат такива или по-ниски ще играе котела. Доволен съм с две думи, като недостатъка може би му е, че е леко шумен. Сравнен с ЛУКАта си е шумен.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от feikot на нед ное 10, 2019 10:45 am, променено общо 2 пъти.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Важното е ти да си доволен. Щом имаш алтернатива - ще върши работа.
Chefo77 - майстор
Ей-сега например съм в едно апартаментче в София, LG P12 NSJ, пълен кошмар - духа слабо и ... не топли. Цяла вечер не успява да вдигне над 20 градуса, при зададени 27 и непрекъсната работа. Струва ми се, че вентилатора е много слаб, на метър и половина не се усеща полъха, температурата на потока е ниска. Къде му е проблема не знам, ама да плюя ли? :D
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Непочистени филтри, датчика за вътрешната се излъгва че е топло и не си дава зор.
Турбината също може да се погледне на какво прилича, особено ако е различен потока в средата на климатика спрямо краищата.
Възможно е и липса на фреон.
Ако се знае консумацията поне може да се предположи от какво е.
Има някакъв кусур, чак толкоз зле не може да е в туй топло време.
Chefo77 - майстор
Ръководството в сайта на LG не ми свърши работа, щях да потроша капака - хората го залепили да не пипа някой като мен. Филтърът е върху климатика (може да е полезно за някого), маха се за 3 секунди с качване и слизане от стола. Беше като панел, толкова задръстен.
Сега ще ми отвее "косата" ...
Не ми е работа да чистя филтри на стая за нощувки, нито да им отпушвам канала в банята, нито да смазвам панти ...
Благодарско за съвета, мислех, че фреонът му е заминал, не ми е идвало на акъла, че някой няма да си поддържа техниката :(
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Моля, за нищо.
С едно леко чистене ще си на топло поне.
Рядко някой обръща внимание на филтрите - забравя се че трябва и да се чистят на годината веднъж поне.
:partyman:
Chefo77 - майстор
На Хитачито лампата светва на всеки 168 часа. За забравАни :)
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Моят е с автоматично почистване и на 24ч. работа се включва.
Много дразнещо и шумно и не може да се отмени или удължи.
А няма нужда чак толкоз често.
Като почне мога да го спра от дистанционното, ама знам ли го кога ша му дойде на акъла.
Може и посред нощ и при -10гр.
Варианта е да работи с отворен преден панел - тогава не се включва.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Климатик LG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: