• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср дек 04, 2019 7:12 amБилян написа:
С отделна термопомпа само за бойлера. Топлообменика е каори к95 с 30 пластини повече от 30 мин. не съм го виждал да работи по два пъти на ден
Е, така съм съгласен - с по-малка ТП само за бойлера и този топлообменник е добро решение.
Кери - помощник
Добре,
какви сега са недостатъците на тази схема?
Ясно е, че когато топли бойлера, вторият компресор няма да помага за отоплението, но тогава може първия да работи по-дълго + подовото все пак е инертно, а 48 000 btu компресор мисля, че ще загрява бързо 200...300л бойлер от 35 до 50 градуса примерно. По мои сметки 20 до 30 мин, но може и да греша.
Билян - специалист
Моя компресор е точно такъв 400 литра бойлер го топли за 30 мин. но до 43гр повече не е ми е нужно а и колкото повече е температурата пада коп на компресора.
Кери - помощник
пет дек 06, 2019 9:34 amКери написа:
Добре,
какви сега са недостатъците на тази схема?
Ясно е, че когато топли бойлера, вторият компресор няма да помага за отоплението, но тогава може първия да работи по-дълго + подовото все пак е инертно, а 48 000 btu компресор мисля, че ще загрява бързо 200...300л бойлер от 35 до 50 градуса примерно. По мои сметки 20 до 30 мин, но може и да греша.
Или буферен съд да поема липсата на втори компресор за 30 мин.
Билян - специалист
Колко квадрата ще отопляваш аз мислех като теб и направих две термопомпи в последствие едната ми стигаше и така другата отиде на бойлера. А буфер при нискотемпературна система за 30 40мин. незнам трябва много голям. Можеш да дадеш преоритет на отоплението като бойлера се грее на няколко пъти по 10мин.
Кери - помощник
Ами ще се топлят около 240квм.
Насявам се 2 компресора по 48000 BtU да се справят и с БГВ, а бойлера ще си има и ел. нагревател, който да помага в някой моменти.
Билян - специалист
При -5 изпарение и 45гр. кондензация на този компресор му дават около 7.5кв така че в студа с въздушна машина двата не могат да се справят а за бойлер да не говориме. Вода вода не става ли доколкото разбирам е още проект и може да се промени. Важно е къде се намира и какви са външните температури.
Кери - помощник
Аз не съм капацитет и сега прохождам - вероятно греша, но за това ли говорим не ми е ясно. Предполагам не я чета таблицата правилно.

Прикачен файл

c12.jpg
resistbody - майстор
С какво смяташ да го управляваш ? имам готово табло за тп с carel ichill2 , а ако имаш трифазен имам и 80-ка компресор ;) бях ги вземал за мен ама няма време и си карам на газта..
Билян - специалист
ср дек 11, 2019 10:31 pmКери написа:
Аз не съм капацитет и сега прохождам - вероятно греша, но за това ли говорим не ми е ясно. Предполагам не я чета таблицата правилно.
Тази таблица за кой компресор е и на какъв фреон аз гледах за копеланд зр48 на 407 какъвто е моя.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Термопомпа за подово с 2 компресора и БГВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: