• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Кери - помощник
За DAIKIN JT160 на R22
Билян - специалист
Има такива Дайкин за които фирмата производител на знае китайско долнопробно менте. Дай целия номер или снимка брах ядове с такива даже бях пускал снимка на разрязан такъв още имам два някой ако има мерак ще му ги подаря. Ако е такъв компресора не си струва труда.
Кери - помощник
Ето този, но се надявам да не е като твоите (четох темата).

Или не се справям с url тага или нямам права.
Пускам директен линк към пдф_а.
https://www.cantas.com/urunpdf/Performa ... BCBY1L.pdf
Билян - специалист
Този е истински но не е 48000btu a 60000 за това е разминаването. Пак не съм сигурен че ще стига с въздух вода. Много е важно къде е къщата и какви са температурите мъгливо ли е. С вода вода става на 100%
Кери - помощник
Добре, а как да разбера колко БТУ е?
Продадоха ми го за 48 000.
Кери - помощник
На места го срещам като 60 000, а на други 57 000. Видях го в мидея 48 000 и в мидея 36 000 BtU.

Другото, което ме вълнува е мога ли да му сменя маслото и да заредя системата с фреон R407, защото фреон R22 не се намира лесно. Видях, че има заместители - R422, но го дават, че с него се влошава много работата на машината.
Другият заместител е R417a, но за него нямам идея въобще става ли, сменя ли се масло?
Гледам в ОЛХ бутилки с фреон на ниска цена, но се чудя защо е така? Някъде срещнах, че били менте, а един доставчик на авто части ми каза,че даже може да се взриви, защото бил с пропан, но той какво друго да каже след като неговия "оригинален" е на двойна цена 480лв срещу 240 в ОЛХ.
шоп - майстор
https://bazar.bg/obiava-27369725/freon

280 лв за R22
иначе си има и фреони с пропан или само пропан. Сушилнята ми е с ТП и пропан.
Кери - помощник
пон дек 16, 2019 8:37 amшоп написа:
https://bazar.bg/obiava-27369725/freon

280 лв за R22
иначе си има и фреони с пропан или само пропан. Сушилнята ми е с ТП и пропан.
Хм, чудесно.
Някой купувал ли е от базара и да каже става, не става.
В такива времена живеем, че измамниците са навсякъде.
a_stoev - майстор
В момента с какво масло е? Ако е с полиестерно, слагай 407. 422/417 уж е директен заместител, без смяна на масло, но не съм ползвал. Иначе 22 продават навсякъде, ама не на всеки срещнат.
Кери - помощник
пон дек 16, 2019 7:08 pma_stoev написа:
В момента с какво масло е? Ако е с полиестерно, слагай 407. 422/417 уж е директен заместител, без смяна на масло, но не съм ползвал. Иначе 22 продават навсякъде, ама не на всеки срещнат.
А този от базара как мислиш - ок ли е?
Как да разпозная читав ли е?

Маслото мога да го сменя ако кажете как да промия компресора и да мина на 407, че е по разпространен, макар май да е с по-лоши характеристики от 22.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Термопомпа за подово с 2 компресора и БГВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: