• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
plamen6703 - майстор
Изгледай клипа, може да видиш /може и не/ къде грешиш, иначе работата е лесна и проста, но има едно допълнение, че не е за .... :wink:
Успех! :partyman:
1115 - специалист
съб дек 14, 2019 5:50 pmplamen6703 написа:
Изгледай клипа, може да видиш /може и не/ къде грешиш, иначе работата е лесна и проста, но има едно допълнение, че не е за .... :wink:
Успех! :partyman:
Гледах го, но така и не ми стана ясно къде ми е фреончето.
Много обаче ми е полезен за зареждането ако стигна до него де.
plamen6703 - майстор
Фреона е избЕгал, давай по клипа да пробваш да заредиш и кажи какво се случва, може да се изненадаш от резултата :wink: ! :partyman:
1115 - специалист
съб дек 14, 2019 6:01 pmplamen6703 написа:
Фреона е избЕгал, давай по клипа да пробваш да заредиш и кажи какво се случва, може да се изненадаш от резултата :wink: ! :partyman:
Егаси....всичкия е избегал.
А да сменя ли филтър дехидратора?
Имам тук 1...2 различни, стара къща какво да се прави, но не ми е ясно кой да сложа?
Моделите са Lokring DRS 10 и Lokring DRS 15 - 10гр и 15 гр некакво дехидратиращо в-во.


П.П. Ужас - всичко има, но сега се оказа, че няма фреон. Ще потърся при някой автомобилист.
plamen6703 - майстор
Хвърли едно око и на това, стъпка по стъпка https://dox.abv.bg/download?id=4669133fd3 нали сега е модерно дистанционното обучение :wink: ! :partyman:
1115 - специалист
Сега си идвам от фреонова одисея - едвам намерих.
Още не е мръднал вакуума.
В шок съм.

П.П. мерси за техническото ръководство.

П.П2. - заредих фреон, но колко си нямам идея. Нещо и с кантара ми е сложно. Пуснал съм компресора вече 10мин.
Налягането на смукателя падна до 1 бар. Не се загрява изходящата тръба. Тока е 190W?????

П.П3 - добавих още фреон - 2.5 бара на смукателя и 250W на компресора.
20мин нищо не се промени по температурите и наляганията.
В бутилката имаше 90гр фреон така че това е максимума на зареждането. По табела го дават 74гр.
Накрая изтеглих фреона и прерязах капилярката след дехидратора. Губи вакуум от към дехидратора, но ако запуша прерязаното кум него и си остане отворено към изпарителя не се губи нищо.
Какво значи това - запушен(повреден) клапан на компресора, запушена капилярка или запушен изпарител?

П.П4 - отпоих и дехидратора. Пуснах компресора да работи - едвам духа(само с запалка се забелязва на огъня) и се носи гадна смрад на нещо, което досега не съм помирисвал. След като отворих сервизния вентил задуха малко по-добре.
Компресора е 5 см/куб и сравнен с компресор на руски хладилник - едвам духа. По електромер 95 W при запушен с пръст кондензатор. Нямам идея защо с фреон го добутах до 250W, но предполагам с налягането е свързана тая работа. Тръбата на кондензатора в метална и дали от отпояването или от нещо друго, но сякаш е покрита с бял прах (окис??/) от вътрешната си страна.

Прикачен файл

IMG_20191214_222402.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Повреден хладилник с два компресора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: