• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
съб окт 17, 2020 3:16 pmLazarGanev написа:
- Подовото си го осрал, защото си вкарал двойно по-малко тръби от необходимото и сега ТП ще трябва да работи с нисък СОР
- Как ще ги ползваш тези 6кВт целогодишно, мислил ли си?
- heat pipe и аз никога не бих монтирал :wink:
- Ок, разбирам, че трябваше да навия още 2 кръга примерно. В случая каква машина като KW би ми препоръчал? Т.е. примерно преправена 24ка стига ли на жаргон. Благодаря.
- От PV то ли? Целодневно къщата се използва, постоянно съдомиални, перални, сушилни, 6 компютъра, 2 хладилника, фризер иии още и още. Няма страшно само добив да има.

ps: Това е снимка на хола с 3 кръга. Пред мен под стълбата е 4тия кръг с 80 метра.
Изображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз за същата квадратура съм с 30-ка, ама и 24-ка мисля, че ще се справи. Ако сметнеш всички тези консуматори, че се изненадаш, че едва ли са повече от 1-2кВт едновременно
съб окт 17, 2020 3:35 pmLazarGanev написа:
Аз за същата квадратура съм с 30-ка, ама и 24-ка мисля, че ще се справи. Ако сметнеш всички тези консуматори, че се изненадаш, че едва ли са повече от 1-2кВт едновременно
А кой (ти?) преправи машината на ТП вода-въздух?
Аз следя месечната консумация, която е около 350 kw. Реално 3kw система ще ми е екстра, но заради планираната ТП искам да я "обезпеча" поне в слънчеви и средно облачни дни. Иначе в хола имам и климатик 14ка на тошиба с COP на етикета около 5 при отопление и 7градуса, който може да помага. Направих си и суха камина с нагнетателен вентилатор до всички стаи с топъл въздух, така че ТП е по-скоро комфорт в преходните сезони и слънчевите летни дни ще върти на "безплатна енергия" от слънцето. Това са ми творческите планове. Благодаря за информацията искрено!
шоп - майстор
съб окт 17, 2020 2:40 pmppenchev0 написа:
Или заради по-малкия метраж тръби ще е нужно по-висока темп на флуида и от там COP-a ще "падне"?
Съгласен. Сам открихрихте грешката си.
съб окт 17, 2020 2:40 pmppenchev0 написа:
ПС: PV са много икономически целесъобразни от solar thermal системите. Единствен минус е площта, която заемат.
Съгласен, ако няма площ това е сериозен минус.
съб окт 17, 2020 2:40 pmppenchev0 написа:
От днешен план не бих монтирал heat pipe,
Съгласен, за мен това е една от най-куците системи.
шоп - майстор
съб окт 17, 2020 3:24 pmppenchev0 написа:
Това е снимка на хола с 3 кръга. Пред мен под стълбата е 4тия кръг с 80 метра.
Сравни твоята снимка със снимки от обект, който правих на мой приятел.

П.С. Ако разровя снимки на моето водно подово също ще ги постна. Ф 17 тръба през 10 см, от външните стени на 2,5 см и кръгове точно 50 м плюс минус 1 метър. Нямам нито един дебитомер и баланса се получи без нито един кран.

Прикачен файл

IMG_20200513_093024.JPG

Прикачен файл

IMG_20200513_093015.JPG
LazarGanev - "Велик майстор"
съб окт 17, 2020 3:50 pmppenchev0 написа:
А кой (ти?) преправи машината на ТП вода-въздух?
Хидробокса или вътрешното тяло си го правих аз, като съм поместил всичката карантия в кутията на стар газов котел, но за оразмеряването на топлообменника, управлението и вдъхването на живот на цялата железария съм се доверил на Бат Емо Феникса :cool:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Дискусия за ТП Въздух-Вода - отцепена тема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: