• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kossis - специалист
Колеги да питам, как се вади заяла турбина на МСР3 след като съм отвил болта на оста, но турбината не мърда при дърпане ?

Вероятно фиксиращото лепило е залепило оста на мотора към втулката на турбината.

Ако не става на место да се извади, може ли да се извади турбината барабар с мотора ???

Страх ме е да не спукам входните тръбетата на питата.

Ако извадя платката и кутията на пред, и после освободя питата на пред дали ще излезе заедно с турбината и мотора ?

Изображение
валкиса - специалист
Без да откачиш питата ,ида я повдинеш внимателно няма да излезне.Но първо свали ваничката.
todortv - майстор
kossis написа:

Вероятно фиксиращото лепило е залепило оста на мотора към втулката на турбината.
Ако има наистина лепило- само с нагряване с пистолета.
koleto84 - специалист
Никво лепило няма.Има болт,ама поогледай торбината(върти бавно и гледай между перките).
:)
kossis - специалист
Колега !!!

Колеги да питам, как се вади заяла турбина на МСР3 след като съм отвил болта на оста, но турбината не мърда при дърпане ?


Аиде гледай кво съм писал !!!! Болта е аут !!!!
koleto84 - специалист
Питата Аут ли е?
Ваничката ако си я развил и нея я наклони поне и след това болта на оста кат е аут
можеш да видиш и как е захваната втулката.
Колегата по горе ти е писал...без разглобяване няма да стане Колега!!!
Айде гледай кво пишем и след като си го изпълнил сподели.
Поздрави!
kossis - специалист
Да всичко разглобих и разделих, мотора от турбото с скоба мое производство от 3 инструмента-залепени бяха с фиксиращо лепило или термично нанизани.

После зашкурих и започнаха да влизат леко и без проблем едно в друго.

Ако някой иска да знае как съм ги разделил, ще му дам темата в СЕТ-КОМ сайта, където съм описал подробно.

Колега Колю- аз гледам какво се пише и това което се пише, го получих в много форуми като инфо и мой познат техник ми каза същото. Но това не ми помага в разделянето на двете части. А и аз се сетих че само така ще ги разделя -като се свалят заедно.
Но моя майстор ми каза, може и да не може да се отделят. Е аз ги отделих-но с много фантазия и мисъл !
koleto84 - специалист
kossis,не съм Колю!
Явно нямаш чак толкова фантазия и мисъл!
Все пак споделяме,а ти се твариш за незнам какво си.
Като си питал в други форуми що аджеба не сподели че си свършил всичко
това с ваничката и питата.
Трябва да сменяш майстора май!
:partyman:
teon - специалист
koleto84 написа:
Колегата по горе ти е писал
...пишат-ама хората, някой само кусури търсят :cool: ...
kossis - специалист
Колето ли си ? За мене Колето е като Колю, но щом е проблем извинявай ! Виш ако бях ти казал КУЛИО е тогава си е за яд.

Кво да пиша-то аз таман се справих и ви написах, не мога да изпреваря събитията !

Кво да сменям майстора-той е в провинцията и ми е монтирал два климатика там направи ги много добре спрямо Софийските мърловци с които съм имал работа при един друг монтаж.

Той пръв ми каза най коректна информация-че се разпърчотосва всичко и може да не успея да ги отделя !

Беше прав-или имаше лепило по оста или е вкарана термично-чрез охлаждане и тнт.
След разделянето им, зашкурих оста на мотора и тогава започна да влиза леко в турбото.


Истината е че ако аз не бях измислил скоба от три инструмента-никой майстор нямаше да си даде тоя труд и да мисли похвата за да ги отдели тия два компонента.

Така че незнам кво се пениш -Колето !
Много сте нервни вие разбиращите от клима !

Без моята измислена скоба само тампона можеше да се скъса !
Майстор не майстор-аз се оправих !

Поздрави и споко ! :prost:
  • 1
  • 2

Тема "Демонтаж турбина климатик Mидея MSR3-Проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: