• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
thegmin - специалист
пон апр 13, 2020 5:45 pmspeka_rs написа:
пон апр 13, 2020 5:25 pmthegmin написа:
Купих си станция и везна и го заредих по табелка. Трябваха му още 1.8 кила. :rolleyes: Лошото е че изпуснах студът. :mrgreen: Есента чак ще разбера как топли.
Браво за инструмента много полезно нещо.
пон апр 13, 2020 5:25 pmthegmin написа:
Имам друг въпрос. Как решавате проблема с големия диапазон на датчика? Сега ще си въртя съпротивлението когато включвам на охлаждане, ама има ли друг начин? И другото, искам да направя байпаси за топлене на бойлера. Кажете как да го автоматизирам?
Ами погледни за някакав 3 пътен клапан. Примерно Херц имат интересни идеи.
Аз си купих евтини клапани от алито. 40лв е цол със задвижка. По-скоро как да ги автоматизирам. Как да накарам климатика да превключва сам режими?
speka_rs - майстор
Ами или следиш температура на дебелата тръба. Или трябва да следиш положение на 4-ри пътния клапан. Незнам кое ще ти е по лесно за направа.
thegmin - специалист
пон апр 13, 2020 6:02 pmspeka_rs написа:
Ами или следиш температура на дебелата тръба. Или трябва да следиш положение на 4-ри пътния клапан. Незнам кое ще ти е по лесно за направа.
А как да накарам да даде команда на климатика да смени режим? Примерно по време или датчик на бойлера.
thegmin - специалист
Нещо друго ме гложди тия дни. Не помня как свързах фреона към топлообменника. То имаше някакви стрелки кое е вход. Аз приех за вход дебелата тръба. Сега осъзнавам че може би съм сгрешил. Има ли значение?
шоп - майстор
пон апр 13, 2020 6:11 pmthegmin написа:
Има ли значение?
Разбира се, че има. Топлообменника си има входове и изходи за фреон и вода обозначени със стрелки и обиновенно номерирани F1, F2, F3, F4

При кондензатор входа на фреона е горе, водата е на противоток.
thegmin - специалист
пон апр 13, 2020 6:29 pmшоп написа:
пон апр 13, 2020 6:11 pmthegmin написа:
Има ли значение?
Разбира се, че има. Топлообменника си има входове и изходи за фреон и вода обозначени със стрелки и обиновенно номерирани F1, F2, F3, F4

При кондензатор входа на фреона е горе, водата е на противоток.
Ами при мен входа е отгоре с дебелата тръба. Долу е тънката. Водата е в противоток. И така отговаря по картинката. Просто мислех от гледна точка отопление. Не знам фреона дали е ок.
thegmin - специалист
Бе не знам как е свързано ама е велико нещо. :lol: За последните 24 часа под 30 киловата използвана енергия. Което са към 5 лв. Вече щях да съм почнал второ чувалче пелети. :-D А в София си е хладно, средно към 5 градуса. :rock:
thegmin - специалист
Стоя и си мисля, как да направя така че ТП да не изключва сама от температура фреон преди да се е сгрял бойлера. Неговата серпентина е само 6кв а ТП е много по-мощна. Дали ще работи тая работа с байпасите? :?
LazarGanev - "Велик майстор"
6кВт серпентина ама друг път! Серпентината има мощност 6кВт при дТ=70*С или котелна вода 90*С и температура на водата в бойлера 20*С! При подаваща вода 50*С от термопомпата, трябва в бойлера водата да е лед на -20*С, за да е серпентината 6кВт :-D . Разбираш ли за какво иде реч? Просто тоя бойлер го разкарай, ако искаш да си запазиш ТП
thegmin - специалист
нед апр 19, 2020 9:53 pmLazarGanev написа:
6кВт серпентина ама друг път! Серпентината има мощност 6кВт при дТ=70*С или котелна вода 90*С и температура на водата в бойлера 20*С! При подаваща вода 50*С от термопомпата, трябва в бойлера водата да е лед на -20*С, за да е серпентината 6кВт :-D . Разбираш ли за какво иде реч? Просто тоя бойлер го разкарай, ако искаш да си запазиш ТП
И аз това си мисля, ама ще го чакам да гръмне. Вече е на 2 години, едва ли ще издържи много. Няма да го правя тоя байпас сега. :rolleyes: Харесал съм си бойлер неръждавейка 200л с 2 серпентини 32кв но е солидна сума. :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "Термопомпа въздух-вода Мицубиши Хеви 16кв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: