• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
thegmin - специалист
пон апр 06, 2020 9:02 pmspeka_rs написа:
Ако не спира по високо, значи не е толкова зле.

п.с. Аз да попитам ти за охлаждане ще я ползваш ли ?
Как по-високи? И за охлаждане ще я ползвам. :supz:
speka_rs - майстор
вт апр 07, 2020 8:23 pmthegmin написа:
пон апр 06, 2020 9:02 pmspeka_rs написа:
Ако не спира по високо, значи не е толкова зле.

п.с. Аз да попитам ти за охлаждане ще я ползваш ли ?
Как по-високи? И за охлаждане ще я ползвам. :supz:
Ако не спира по високо налягане на фреона, би трябвало да не си я презаредил.
thegmin - специалист
вт апр 07, 2020 9:44 pmspeka_rs написа:
вт апр 07, 2020 8:23 pmthegmin написа:
пон апр 06, 2020 9:02 pmspeka_rs написа:
Ако не спира по високо, значи не е толкова зле.

п.с. Аз да попитам ти за охлаждане ще я ползваш ли ?
Как по-високи? И за охлаждане ще я ползвам. :supz:
Ако не спира по високо налягане на фреона, би трябвало да не си я презаредил.
Не спира, но ми се ще да знам дали е оптимално количеството . Иначе на него пише 3.8кг фабрично. Пише също max charge x 1.3. Това е към 5кила макс. Аз му заредих към 1.2 кг и няма как да съм го презаредил. Теоритично поне. :lol:
Ahmakov - специалист
вт апр 07, 2020 8:22 pmthegmin написа:
Има ли някъде в нета урок? Гледам клипчета в ютуб ама тотално ме объркаха с тия фаренхайти и psi. Това което разбрах е че за този тип климатици се мери температура на подохлаждане и гоня разлика някаква разлика? Така ли? Взех си и двата манометъра и имам амперклещи с термодвойка.
Хубаво, че имаш. Защо не ги използваш?
thegmin - специалист
вт апр 07, 2020 10:30 pmAhmakov написа:
вт апр 07, 2020 8:22 pmthegmin написа:
Има ли някъде в нета урок? Гледам клипчета в ютуб ама тотално ме объркаха с тия фаренхайти и psi. Това което разбрах е че за този тип климатици се мери температура на подохлаждане и гоня разлика някаква разлика? Така ли? Взех си и двата манометъра и имам амперклещи с термодвойка.
Хубаво, че имаш. Защо не ги използваш?
Ами честно не знам как. :mrgreen: Не схванах какво и как да меря :? Моля за помощ :?:
thegmin - специалист
вт апр 07, 2020 10:34 pmthegmin написа:
вт апр 07, 2020 10:30 pmAhmakov написа:
вт апр 07, 2020 8:22 pmthegmin написа:
Има ли някъде в нета урок? Гледам клипчета в ютуб ама тотално ме объркаха с тия фаренхайти и psi. Това което разбрах е че за този тип климатици се мери температура на подохлаждане и гоня разлика някаква разлика? Така ли? Взех си и двата манометъра и имам амперклещи с термодвойка.
Хубаво, че имаш. Защо не ги използваш?
Ами честно не знам как. :mrgreen: Не схванах какво и как да меря :? Моля за помощ :?:
Така правилно ли разбирам? Меря разлика между тънка тръба по манометър и температура на дебела тръба по мултицет? В режим на охлаждане на макс, компресора е към 80-90% вече, не самия пик. Гледам по амперклещи за 5кв макс на компресора точи към 4кв. Така в тези условия. По манометър на тънка тръба фреона отговаря на 10гр. По мултицет на дебела тръба е -4, -5 градуса. Ама не съм сигурен че така се мери. :mrgreen:
Ahmakov - специалист
ср апр 08, 2020 6:13 pmthegmin написа:
Така правилно ли разбирам? Меря разлика между тънка тръба по манометър и температура на дебела тръба по мултицет? В режим на охлаждане на макс, компресора е към 80-90% вече, не самия пик. Гледам по амперклещи за 5кв макс на компресора точи към 4кв. Така в тези условия. По манометър на тънка тръба фреона отговаря на 10гр. По мултицет на дебела тръба е -4, -5 градуса. Ама не съм сигурен че така се мери. :mrgreen:
От това дето си написал, ако вярно си мерил, имаш проблем, не само със зареждането.
Това при каква външна температура и на водата. Водна помпа с какъв дебит. ....
thegmin - специалист
ср апр 08, 2020 11:17 pmAhmakov написа:
ср апр 08, 2020 6:13 pmthegmin написа:
Така правилно ли разбирам? Меря разлика между тънка тръба по манометър и температура на дебела тръба по мултицет? В режим на охлаждане на макс, компресора е към 80-90% вече, не самия пик. Гледам по амперклещи за 5кв макс на компресора точи към 4кв. Така в тези условия. По манометър на тънка тръба фреона отговаря на 10гр. По мултицет на дебела тръба е -4, -5 градуса. Ама не съм сигурен че така се мери. :mrgreen:
От това дето си написал, ако вярно си мерил, имаш проблем, не само със зареждането.
Това при каква външна температура и на водата. Водна помпа с какъв дебит. ....
При около 15 градуса външна. Водата е около 30. Датчика го сложих над гореща чаша. Помпата е мощна 35/6 мисля че се води, пише 80вата на нея.
thegmin - специалист
Купих си станция и везна и го заредих по табелка. Трябваха му още 1.8 кила. :rolleyes: Лошото е че изпуснах студът. :mrgreen: Есента чак ще разбера как топли.
Имам друг въпрос. Как решавате проблема с големия диапазон на датчика? Сега ще си въртя съпротивлението когато включвам на охлаждане, ама има ли друг начин? И другото, искам да направя байпаси за топлене на бойлера. Кажете как да го автоматизирам?
speka_rs - майстор
пон апр 13, 2020 5:25 pmthegmin написа:
Купих си станция и везна и го заредих по табелка. Трябваха му още 1.8 кила. :rolleyes: Лошото е че изпуснах студът. :mrgreen: Есента чак ще разбера как топли.
Браво за инструмента много полезно нещо.
пон апр 13, 2020 5:25 pmthegmin написа:
Имам друг въпрос. Как решавате проблема с големия диапазон на датчика? Сега ще си въртя съпротивлението когато включвам на охлаждане, ама има ли друг начин? И другото, искам да направя байпаси за топлене на бойлера. Кажете как да го автоматизирам?
Ами погледни за някакав 3 пътен клапан. Примерно Херц имат интересни идеи.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "Термопомпа въздух-вода Мицубиши Хеви 16кв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: