• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
speka_rs - майстор
Дано да нямаш проблем с не малкия брой пластини. Инъче интересно начинание си започнал, ще ми е много интересен резултата на края.
thegmin - специалист
пет фев 07, 2020 10:28 pmspeka_rs написа:
Дано да нямаш проблем с не малкия брой пластини. Инъче интересно начинание си започнал, ще ми е много интересен резултата на края.
Ще го споделя разбира се. Надявам се с малко опит от съфорумници да станат нещата. :partyman:
thegmin - специалист
Прикачен файл:
20200203_093855_compress77.jpg
Досега съм дотук.
Билян - специалист
Датчик поток задължително трябва да има ,че тези топлообменници не държат на замръзване и хубав филтър че лесно се задръстват.
thegmin - специалист
Прикачен файл:
20200209_161518_compress31.jpg
взех обменника от майстора. Изглежда плътно заварен. Спойките мед са с твърд припой месинг. Спойките неръждавейка мед са със сребърен припой 12%. Да се мъча ли да изпитвам заварките или да монтирам смело?
thegmin - специалист
Малко продължение след дълъг застой. Все нямам време да довърша нещата, но съм на финална права. Днес сглобих таблото с топлообменник, прекарах тръбите за фреона и пуснах да се вакуумира системата. Оставям помпата 30 мин. Обаче май не става. Стои на почти -1, затварям крана на манометъра, спирам помпата, чакам 20 мин и се връща на 0. Явно имам пропуск някъде, но за утре ще го търся. Чудя се как най-лесно да се открие, някакви съвети? :?:
speka_rs - майстор
Надуй системата под налягане и виж от къде изпуска.
шоп - майстор
нед мар 29, 2020 8:16 pmspeka_rs написа:
Надуй системата под налягане и виж от къде изпуска.
+ 1 към мнението. Намажи и със сапунена вода.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бе то хубу, ама не със въздух!
thegmin - специалист
Четох че с азот се прави. Ще ходя до бащата и ще взема бутилка. От същото място където се вакумира да надуя нали? И другото което ми се стори странно, този климатик има и на двата крана физичка, защо е така?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Термопомпа въздух-вода Мицубиши Хеви 16кв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: