• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
thegmin - специалист
вт апр 21, 2020 7:20 pmшоп написа:
вт апр 21, 2020 2:25 pmthegmin написа:
Аз обаче нали съм ентусиаст поръчах си ТО вода-вода KAORI K030 40MC.
Минал съм по този път, ще се опарите. Във всяка вода, освен дестилираната си има минерали. Демек ще имате котлен камък, въпреки, че според много теоритици котлен камък не се получавал при вода с температура под 50 гр.
Аз съм практик и знам, че котлен камък, налепи, тиня, боклуци се отлагат в пластинчатите топлообменници и скоро ще изхвърлите Каорито.

Варианта е много лесен: кожухотръбен топлообменник. Купих си от един колега от форума 50 киловатов 3 секционен 100% меден кожухотръб и се родих. Разрязах го. Сега имам 3 бр топлообменници.
Колко струва третина? :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
вт апр 21, 2020 2:25 pmthegmin написа:
Така, така това си е за огромни обеми. Не ми се сменя въобще бойлер.
Колко човека сте в къщи?
шоп - майстор
вт апр 21, 2020 7:32 pmthegmin написа:
вт апр 21, 2020 7:20 pmшоп написа:
вт апр 21, 2020 2:25 pmthegmin написа:
Аз обаче нали съм ентусиаст поръчах си ТО вода-вода KAORI K030 40MC.
Минал съм по този път, ще се опарите. Във всяка вода, освен дестилираната си има минерали. Демек ще имате котлен камък, въпреки, че според много теоритици котлен камък не се получавал при вода с температура под 50 гр.
Аз съм практик и знам, че котлен камък, налепи, тиня, боклуци се отлагат в пластинчатите топлообменници и скоро ще изхвърлите Каорито.

Варианта е много лесен: кожухотръбен топлообменник. Купих си от един колега от форума 50 киловатов 3 секционен 100% меден кожухотръб и се родих. Разрязах го. Сега имам 3 бр топлообменници.
Колко струва третина? :-D
Вече не помня за 400 или 500 лв го купих но тежи 48 кг чиста мед.
thegmin - специалист
вт апр 21, 2020 7:56 pmLazarGanev написа:
вт апр 21, 2020 2:25 pmthegmin написа:
Така, така това си е за огромни обеми. Не ми се сменя въобще бойлер.
Колко човека сте в къщи?
Един :-D
Дойде ми топлообменника, чакам си клапаните ама бавно вървят китайските неща с тая корона. Слагат ли се възвратни клапани на байпасите от другата страна? Струват ми се излишни.
thegmin - специалист
Тоя път уцелиха митница крановете. :-D
Някой пробвал ли е да включи водната помпа вместо вентилатор? :?:
шоп - майстор
вт апр 21, 2020 9:04 pmшоп написа:
Вече не помня за 400 или 500 лв го купих но тежи 48 кг чиста мед.
Ето го топлообменника, вече го разрязах на 3 и два от топлообменниците греят два басейна
Между другото и титаниеви tоплообменници на pahlen hi flo са много удачни в случая.
Изпробвах вече един такъв. Преди дни ми изпадна и един pahlen maxy flo, той обаче е определено е подходящ само за вода вода, за фреон не става.

Прикачен файл

SAM_9757.JPG
thegmin - специалист
нед май 17, 2020 6:25 pmшоп написа:
вт апр 21, 2020 9:04 pmшоп написа:
Вече не помня за 400 или 500 лв го купих но тежи 48 кг чиста мед.
Ето го топлообменника, вече го разрязах на 3 и два от топлообменниците греят два басейна
Между другото и титаниеви tоплообменници на pahlen hi flo са много удачни в случая.
Изпробвах вече един такъв. Преди дни ми изпадна и един pahlen maxy flo, той обаче е определено е подходящ само за вода вода, за фреон не става.
Еха :shock:. Аз сега измислих по друг начин да го сглобя. Ще стане както трябва. Взех си два стари неръждаеми бойлери - тесни и високи по 80 литра. Единия е със серпентина. Ще ги заваря един върху друг и ще пусна солар през тази сепентина. Ще оставя изводите на втория балон отгоре и с магнет вентил ще затварям вход студена вода и ще пусна да се топли от този втори топлообменник с една помпа. Дали някъде продават хубава фабрична изолация за бойлери?
шоп - майстор
Може да ползваш вата или листова изолация К флекс.
thegmin - специалист
пон май 18, 2020 4:28 pmшоп написа:
Може да ползваш вата или листова изолация К флекс.
А дали има като фабричната на големите бойлери? Тая която е с цип.
шоп - майстор
Елдомските бойлери, които са с цип изолацията си е чист дунапрен.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Термопомпа въздух-вода Мицубиши Хеви 16кв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: