Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
naB4o - специалист
Дано нацелиш хубави машини. Аз се бях нашил с една за 1300 лв и после бяха разправии докато я върна. Ако не беше пълен дроб, сигурно и аз щях да съм доволен.
speka_rs - майстор
Като цена може и да е същото, но радиатора и климатика топлят по различен начин. А пък тая зима беше много благодатна за всички машини работещи със въздуха. Но ако стане по студено друго си е да има едно парно, което да изгони белите мечки от коридора и стайте.
bobivg - специалист
пон фев 24, 2020 12:44 pmzaksofon написа:
Минавам на вариант за втора употреба, но пък с глезотийки - японски климатиЦИ и даже май ме убедиха да са три (че ми се ще да оборудваме и детската).
Боклука за едни е съкровище за други!!!
Въпроса е на коя кофа ще попаднеш и дали в изровеното е останало нещо стойностно.
zaksofon - специалист
пон фев 24, 2020 8:27 pmbobivg написа:
[quote=zaksofon
Боклука за едни е съкровище за други!!!
Въпроса е на коя кофа ще попаднеш и дали в изровеното е останало нещо стойностно.
Имаш право за това и мен ме притеснява факта, че не са нови, но има толкова много хора в другия форум, които са се доверили и са доволни от въпросния човек, че ме кара да си мисля, че има причини да е така... Ся и аз искам да си поръчам климатици от по 2 - 3 хиляди лева, ама няма толкова ресурс... То кое ни е ново на нас? Познавам твърде малко хора способни да си купят нова кола например и моите са втора ръка и двете. И двете са японски и двете имаха проблеми, но с правилната грижа - са си пукалки. За доста по-малко пари от новите. Такава е българската реалност просто...
bobivg - специалист
Ако водещото в избора са екстрите и държиш на тях рискувай.
naB4o - специалист
Аз заложих на нови Мицубишита от клас SF 25-35ци и преди месеци взех нова 25ца AP. 4тия климатик е Фужи, с когото замених рециклирания с "3 години" гаранция японски National. Ситуацията беше, че уж гаранцията била за определени дефекти, а той почна да сдава багажа в първата седмица. Загуби си фреона и почна да мирише на умрели риби. 2-3 пъти го пълниха, и не можеха да мк кажат, до кога ще го пълнят "гаранционно" и няма ли да си потърсят причината за теча. Единия техник каза, че е дроб, само да не го издавам, че той го е казал. Накрая след поредната рекламация, и последвали неколкократни отказа за ремонт (в рамките на месец....) се стигна до КЗП и връщане на парите, глоби за тях и т.н. Нямах сили да се разправям, понеже жената беше бременна в 8ми месец и трябваше да приключим бързо с тези саги. След това в следващия апартамент прехвърлихме този и заложих на нови, според възможностите ни. За сега не съжаляваме, а ако стане люта зима във Варна, имам камина и 47 глидера на Н600. Преди покупка на втора ръка, виж ВСИЧКИ условия по гаранцията и т.н.
nikolov333 - майстор
Александър си държи на работата и е точен, така че не се притеснявай за това..
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
пон фев 24, 2020 9:03 pmzaksofon написа:

Имаш право за това и мен ме притеснява факта, че не са нови, но има толкова много хора в другия форум, които са се доверили и са доволни от въпросния човек, че ме кара да си мисля, че има причини да е така... Ся и аз искам да си поръчам климатици от по 2 - 3 хиляди лева, ама няма толкова ресурс...

Какви модели ти препоръча?
zaksofon - специалист
Какви модели ти препоръча?
[/quote]

Ами, той ми предложи вече над 25 модела, но и аз не спирам да питам, все едно знам какво искам. :-D Но все пак си харесах ето тези три.
1. За хола 30 м2 - National CS-X256A;
2. За спалнята и кабинета (8 + 12 м2) -Sharp AY-Y25SC Kireion;
3. За детската 11 м2 - Sharp AY-Z22SDF;
Избирах ги най-вече по сезонен коефицент на преобразуване, както и цената естествено. Но и екстрите на първия са впечатляващи, който измежду трите е най-голям и най-висок клас, но и най-стар. Цена, няма да ви казвам, защото не видях да е посочена в сайта на фирмата и може би е съставена за конкретната оферта само, а това би трябвало да е тайна, предполагам.... И все пак, ще се радвам да чуя мненията ви, ако разбирате или имате опит с тези модели. Ще ги монтираме в началото на Март и веднага ще пиша за впечатления от машините, както и от конкретния човек.
dragozow - майстор
Щеревите ще ти свършат работа освен с монтажа и с консултацията. Имат и висок клас машини от изхвърлените. Аз съм купувал четири климатика от тях, още един в работата и два в тъщата. Преди месец ми монтираха една Тошиба висок клас и съм много доволен, като нова е струвала 4 000+ лв. Познавам ги от десетина години. Машините са ги разглобявали, рециклирали и почистили преди да ти ги монтират. Изпълнението по монтажа е прецизно и отговорно. Имай предвид, че от изхвърлените машини има модели, които нямат европейски аналози като параметри и функции.

Тема "Климатици - 2 бр (12-ка и 9-ка), бюджет 3000 лв - дайте съвет, моля!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: