Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
1115 - специалист
Нямам идея на какво се дължи и дали е нормално - реших да видя останал ли е фреон в един климатик, който съм зарязал 5г в мазето. Трябва да е с фреон 22 ама знам ли....Та преди време съм му направил байпас между крановете за да го проверя и реално на иглата има налягане. Натиснах я и излезе нещо като монтажна пяна на вид и цвят. Ясно е, че е маслото, но пресечено ли е? От времето се е скапало или пък е нормално, макар да не ми изглежда така. Може ли да е зареден с 407 и това да е прецакало маслото? За хвърляне ли е климатика?
Понеже ми беше интересно и имам още един климатик ЛГ на фреон 22, който преди 10++ години легендарния Ванко68 бастиса при монтажа и аз го захвърлих в мазето та направих една запушена тръба на единия кран, отвих го и натиснах вентила. О чудо...същата работа. Сега Ванко го долива след 2...3 дена опити да го подкара и помня, че трудно намери фреон та може да е сипал и той 407 и ако това прецаква маслото...
Двата климатика са един до друг на температура 4 градуса ако това има значение.

Прикачен файл

IMG_20200302_053932.jpg
a_stoev - майстор
Цвета е подобен на боя за търсене на пропуск. Като изпуснеш масло е нормално да се пени заради разтворения фреон.
1115 - специалист
T.e. нещата са ок и мога да си играя с тая машина.

Тема "Проблемно масло в климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: