Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Ahmakov - специалист
пон юни 01, 2020 8:38 amarxd129 написа:
Ами искахте някакви снимки на монтираните климатици. Не знам каква информация може да ви дадат тези снимки.
Става дума за два климатика - този е 35-ца
Снимките са на вътрешното тяло
i35-4.jpg
i35-3.jpg
i35-2.jpg
i35-1.jpg
i35.jpg
В друг постинг ще добавя още снимки
Сърдечно благодаря. Ама нали се срщаш, че не аз имам проблем ...
arxd129 - специалист
Ето снимки на друг климатик: 25-ца
Прикачен файл:
i25.jpg
i25.jpg (113.73 KиБ) Видяна 1525 пъти
Прикачен файл:
i25-1.jpg
Прикачен файл:
i25-2.jpg
i25-2.jpg (116.78 KиБ) Видяна 1525 пъти
Прикачен файл:
i25-3.jpg




Дали нормално е монтирано вътрешното тяло - не мога да преценя.

Бихте ли споделили моля.
Моля, бъдете конкретни.
Благодаря.
Последна промяна от arxd129 на пон юни 01, 2020 9:07 am, променено общо 1 път.
arxd129 - специалист
Ето и снимки на монтажа на 25-цата от вън


Прикачен файл:
o25.jpg

Прикачен файл:
o25-1.jpg
Прикачен файл:
o25-2.jpg
arxd129 - специалист
И още

Прикачен файл:
o25-3.jpg
Прикачен файл:
o25-4.jpg
Прикачен файл:
o25-5.jpg

Ами моля за коментарите ви.

Моля споделете, посъветвайте ми кое и как да си поправям; ако е нужно, ако мога.

Предварително благодаря за съветите ви. :)
Последна промяна от arxd129 на пон юни 01, 2020 9:08 am, променено общо 1 път.
arxd129 - специалист
пон юни 01, 2020 8:53 amAhmakov написа:
Ама нали се срщаш, че не аз имам проблем ...
А аз не се сещам да съм казвал, че проблемът е Ваш.

Проблемът е мой. И се опитвам да поправя сам което и каквото мога. :sad:
Просто - моля за съвети. :)
Ahmakov - специалист
пон юни 01, 2020 6:47 ampreslav написа:
Очевидно отговорът ти е адресиран по-скоро до мен отколкото до автора на темата защото той каза, че не разбира чужди езици. Благодаря за доверието да ми предоставиш "строго секретна" информация - винаги съм се чудил на тази мания у някои сервизи да крият сервизните ръководства, сякаш някой ще им изяде хляба.
Очевидно изброените модели на Мицубиши имат предвидено свързване на нагревател, но както руснаците го обявяват за "поддона" на самия климатик, а не за допълнителна тава. В същност само в руски сайтове попаднах на информация за предлагани като опция нагреватели с различна мощност според модела на климатика, явно там има търсене, а тук има предлагане на самоделки или по-скоро подделки, които се връзват директно на L и N с обяснението, че щом имаш пари да си купиш такъв климатик, какво се гевезиш за консумацията на някаква си електрическа крушка.
Явно ти имаш познания в областта, вероятно имаш и колеги от София, към които да се обърне питащият и нещата да се случат по правилния начин, а не по "майсторски".
Не, не е към теб. Към всички писали по темата. Защото ако пиша конкретно до някой, ще има упреци, че се заяждам.
Интересна теза. Ако ти си разработил някакъв интелектуален продукт, би ли дал безплатен достъп на някой, който да печели от него?
Вероятно имам колеги, но дали ще се съгласят е друг въпрос. Аз лично не бих се съгласил. Защо ли?...
Ahmakov - специалист
пон юни 01, 2020 9:00 amarxd129 написа:
...
Ами моля за коментарите ви.

Моля споделете, посъветвайте ми кое и как да си поправям; ако е нужно, ако мога.

Предварително благодаря за съветите ви. :)
На теб харесва ли ти, доволен ли си от монтажа?
На мен нищо не ми харесва, с изключение на външното и вътрешното тяло на климатика, но монтажниците нямат нищо общо с тях.
А пробвахте ли, на кой етаж ще мие прозорците като текне вода от ваната. А като замръзне тая ми ти вода зимата...
А харесва ли ви изгледа на сградата след вашата придобивка?
И т.н.
preslav - майстор
пон юни 01, 2020 9:54 amAhmakov написа:
Не, не е към теб. Към всички писали по темата. Защото ако пиша конкретно до някой, ще има упреци, че се заяждам.
Интересна теза. Ако ти си разработил някакъв интелектуален продукт, би ли дал безплатен достъп на някой, който да печели от него?
Вероятно имам колеги, но дали ще се съгласят е друг въпрос. Аз лично не бих се съгласил. Защо ли?...
Аз съм последният, който ще се засегне от подобен разговор - няма място за заяждане.
В случая не говорим за интелектуален труд, който е присвоен от някого с цел печалба - няма място за сравнение. Аз също работя с машини и клиенти, никога не съм крил сервизна информация от тях - презумпцията ми е, че когато ползвателят е запознат с какво си има работа ще бъде внимателен и няма сам да бърника където не му е работа, когато шикалкавиш, когато криеш информация, потребителят се опитва да се спасява поединично и в общия случай вместо да се обърне към теб търси варианти да се оправи сам или да потърси помощ от друг (в общия случай някой форум). В конкретния случай се получава същото - клиентът очевидно не е доволен от "гледката", започва да има някакви съмнения, започва да задава въпроси, още повече, че вече ги е задал на въпросния "гений" и той му се е прсмял. Резултатът е налице, недоволен клиент, при това не без основание, "подут пуяк", който ще отиде и на друго място да си остави ръцете, че на всичкото отгоре да раздава "майсторски" акъл колко много е консумацията на една крушка, как климатикът не трябва да се гаси целогодишно и т.н. и т.н. безумия, на които съм се наслушал.
Без да съм монтажник, сервизник или климатичар, какво дирят екстра тампончетата на Мицубиши? Защо (и без това грозната) тава трябва да е метална, че и ръждива вече? Достатъчни ли са двете точки на закрепване на тавата? Имам и още въпроси, но да не отчайвам човека, че и аз съм изтърпял много некадърници да ми "кензат" по стените. Та в тая връзка, още веднъж да попитам, ТЕЗИ ли си крият интелектуалната информация от мен, точно от мен ли или ако мине номера?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
пон юни 01, 2020 4:11 pmpreslav написа:
Та в тая връзка, още веднъж да попитам, ТЕЗИ ли си крият интелектуалната информация от мен, точно от мен ли или ако мине номера?
Тя пък една интелектуална информация ...
Вероятно от срам я крият, че то по-глупави условия за вкл. нагревателя не можаха да измислят.

Че то е по-добре с обикновен термостат с по-малък хистерезис. ...

Възможно най-мощният нагревател или два да се включват по-време на дефроста ще е 100 пъти по-добре.
arxd129 - специалист
пон юни 01, 2020 4:11 pmpreslav написа:
В конкретния случай се получава същото - клиентът очевидно не е доволен от "гледката", започва да има някакви съмнения, започва да задава въпроси, още повече, че вече ги е задал на въпросния "гений" и той му се е прсмял. Резултатът е налице, недоволен клиент, при това не без основание ...
Мдааа.... Даа.... :sad: :sad: :sad:
Ами наистина съм недоволен... ама, нали за пръв път имам вземане даване по климатизаторски въпроси... Та не смея ясно да изразя недоволството си.
Даже, поради некомпетентност, не мога да формулирам от какво точно съм недоволен, защото не знам какво трябва да остави след себе си монтажника - като продукт, като качество, като визия...
Падам си и малко естет, ама - викак си - в този климатизаторски бранш може би клиентите-естети да ги пращат на майната си чрез някоя псувня и споменаване на майки, лели и каки на клиента.
пон юни 01, 2020 4:11 pmpreslav написа:
Без да съм монтажник, сервизник или климатичар, какво дирят екстра тампончетата на Мицубиши? Защо (и без това грозната) тава трябва да е метална, че и ръждива вече? Достатъчни ли са двете точки на закрепване на тавата? Имам и още въпроси, но да не отчайвам човека, че и аз съм изтърпял много некадърници да ми "кензат" по стените.
Да Ви кажа, нито от тампони разбирам, нито от точки на закрепване на тавата. Но, личи от думите Ви, че виждате проблеми, които аз нито мога да видя, нито мога да дефинирам.
То... че ще преправям нагревателите - ще преправям. Взех да се замислям и за това, че ако озяня нещо - няма да ми признаят гаранция.
В този смисъл - може и да се обърна с рекламация към продавача. Дайте съвет, моля.
Според вас - какви несъответствия има по монтажа на климатиците. Бихте ли ги споделили? Искам да ги поставя пред продавача - ама не искам той да започне да ми се присмива и да ми натяква, че нищо не разбирам от климатици. То е вярно че не разбирам, ама... като гледате снимките - кое "вади очи"?
Може ли да Ви пиша на лични? Да Ви изпратя лично съобщение?
Или Вие ми пишЕте. ...

Тема "Нагревател с/без вана?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: