• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
davidzvezdata - специалист
съб сеп 12, 2020 7:37 pmБилян написа:
Не е ли по добре с токово реле като тръгне компресора да тръгне и водата. Така спира водата доста след компресора а с това реле ще е веднага.
Да, така е... Неможах да намеря извод за сигнал от ел. блока, с който да управлявам при спиране и тръгване на компресора... Нали цялата електроника е заводска инверторна...
davidzvezdata - специалист
съб сеп 12, 2020 7:51 pmшоп написа:
Ако се полазва управление, което е програмирано и изработено за ТП вода вода, то сондажната помпа трябва да тръгне 10-15 сек преди компресора.

След като управлението засече затворена верига от датчика за поток, тогава стартира компресора.

Това според мен е една задължителна защита. Без нея рано или късно ще стане фал. Ще се стартира компресора без поток от вода и докато защитата по ниско налягане се активира топлообменника ще е замръзнал с всички негативни последствия.
Да, и ти си прав, но за конвекционалната технология и правените управления... Тука /при заводския инвертор/ копресора тръгва и спира плавно. Така, че температурата на изхода свързана с терморегулатора, пуска и спира водата без проблеми към температурата. А реле поток не съм сложил, защото инвертора има две защити заводски...
Билян - специалист
Токовото реле се връзва на захранването като тръгне дори вентилатора може да пусне водата въпрос на настройка
davidzvezdata - специалист
съб сеп 12, 2020 9:50 pmБилян написа:
Токовото реле се връзва на захранването като тръгне дори вентилатора може да пусне водата въпрос на настройка
Ползвах специалист по електрониките... Два дена не можа да открие решение... И вентилатора е с сложно командване...
Билян - специалист
Мина ли на отопление. Дай резултат че е интересно какво се получава
davidzvezdata - специалист
чет ное 12, 2020 10:14 amБилян написа:
Мина ли на отопление. Дай резултат че е интересно какво се получава
Не съм още... Смених помпата с Магна 3... Но имам грешка L3 в машината, и трябва да се отстрани... А да те питам, прост вариант за 2-я температурен датчик на помпата за свързване. Искам да пусна и топломера на помпата...
Билян - специалист
Не разбирам въпроса.
davidzvezdata - специалист
чет ное 12, 2020 11:15 amБилян написа:
Не разбирам въпроса.
Нали за да се използва вградения топломер в помпата, са нужни 2 сензора температурни. 1-я е заложен в помпата, 2-я се подвързва допълнително. Рабрах от колегите, че е нужен трансмитер...
Последна промяна от davidzvezdata на чет ное 12, 2020 11:41 am, променено общо 1 път.
шоп - майстор
И аз сложих Магна 3 и много неща не са ми ясни при нея
Има супер много възможности, релета, изходи включително топломер, но не знам как да го вържа
Ползвам само аутоадапта и съм много доволен
Дебитомера показва 5,8м3 за час, а разхода 129 вата
Супер доволен съм
ТП пее с такава циркулация и харчи много малко
Изпарение 6 гр
Кондензация 29 гр
Топломера показва 2100 киловата топлинна енергия вече
С нетърпение чакам да застудее и да мина само на ТП
Билян - специалист
Със серииния номер на помпата в сайта на грунфос и ще намерите всичко дори и на български.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16

Тема "Направа термопомпа вода-вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: