Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kGitsov - специалист
Здравейте,

Предстои ни да се оборудваме с бебе и ни трябва климатик :lol: Климатикът е за булката, която в точно този момент не търпи жегите :)
Живеем в панелка (двустаен) и обмисляме вариант да монтираме на първи етап само 1 климатик в хола
а на по-късен етап (като поотрасне детето още един поне в родителската спалня.

Устройството е следното -стандартния хол е холокухня, спалнята е родителска, а стандартната кухня е отредена за "бебешка" стая.
Та! харесали сме климатик за първи етап - хола:
Gree amber nordic 12000 btu
но сме харесали и малко по-евтин вариант
Gree G-tech 12000 btu

Идеята за климатика е в следващите няколко месеца до края на септември булката да се охлажда, а след октомври при необходимост до пускането на парното да се отопляваме, за да поддържаме нормална температура за бебока.

Сега, това което основно видях като предимство на амбер нордик-а е че работи на много ниски температури.
Заслужава ли си 400 лв разлика между двата модела ако ще се изпозва основно за охлаждане 2-3 месеца в годината и 1-2 месеца за подпомагане на отоплението?

Като цяло се отопляваме на централно парно (топлофикация) и климатици/радиатори/духалки НЕ са ни достатъчно ефективни методи за отопление...
Като цяло нямаме (или поне не са толкова явни) крадци във входа и сме доволни от отоплението.

Като цяло сме съгласни да дадем до 2к за климатик с монтажа и бягаме от марките, защото забелязваме че характеристиките са едни и същи, а цената е напудрена заради името. :|

Основно гледам разход/шум спрямо цена

За останалите характеристики нямам ноу хау, а приятели и рода, робуват на марки.. DAIKIN, FUJI, MITSUBISHI, TOSHIBA и т.н., които са над 2к за тези екстри, да не говорим че повечето МАРКИ не предлагат вграден wifi модул, което за 21век ми се струва супер нелепо.

Ще се радвам да споделите мнение и да помогнете в избора.

Мерси! :rock:
Последна промяна от kGitsov на вт юли 14, 2020 12:14 am, променено общо 1 път.
bota156 - специалист
Не ти трябва скъпия.
Даже и по евтино можеш да минеш с бора (ако се спреш на грее).
Не виждам за какво ти е вифи - на хладилник ползваш ли такова чудо?
Климатика се пуска и се хвърля дистанционното в едно шкафче, след 1 месец се спира за почистване, пак се пуска и забравяш пак за 1 месец.
kGitsov - специалист
bota156 написа:
Не ти трябва скъпия.
Даже и по евтино можеш да минеш с бора (ако се спреш на грее).
Не виждам за какво ти е вифи - на хладилник ползваш ли такова чудо?
Климатика се пуска и се хвърля дистанционното в едно шкафче, след 1 месец се спира за почистване, пак се пуска и забравяш пак за 1 месец.
Ами знам ли, винаги съм си представял как се връщам от работа и тръгвайки пускам климатика да работи...
Или жената е в парка и климатика "икономисва" и някакво време преди да се върнем го пускаме, за да охлади...

Знам ли, така го възприемам..

А на хладилника, опциите са супер глупави -> да намалиш градусите на хладилника, на фризера.. хахах супер излишна екстра.. То реално според мен това се прави еднократно, най-глупавото е че на ледарката са сложили хардуерно копче... логика нулева!

Колкото до Бора-та, гледах ги но са с 6-7 дб по-шумни , това единствено ме спря... :drinkers:
Chefo77 - майстор
Ти зарежи дали предлагат WiFi подготовка, виж модулът (който почти винаги е отделно) какви пари е и кажи на всички, че си заслужава да дадеш тези пари, за да си спестиш трите минути, в които вдига налягане и се раздухва из стаята след пускане :wink: Да не говорим, че всеки си има таймер и с малко старание можеш да го включваш 10 минути преди да се прибереш :wink:
И нали само за лятото, за какво ти е този nordic???
bobivg - специалист
Може да погледнеш DC12RQ, аз съм доста доволен.
Забележката ми е само една. Вентилатора трябва да го държиш на избрана от теб позиция, че автоматичния вентилатор е голямо недоразумение.
Не успях да подкарам и гласово управление, но май проблема е, че гугъла не ни поддържа региона.
iliya_i - майстор
вт юли 14, 2020 12:13 amkGitsov написа:
Ами знам ли, винаги съм си представял как се връщам от работа и тръгвайки пускам климатика да работи...
Или жената е в парка и климатика "икономисва" и някакво време преди да се върнем го пускаме, за да охлади...

Знам ли, така го възприемам..
Ако няма да отсъстваш за повече от ден, не си го възприел правилно.
Климатика е уред с терморегулация и харчи точно толкова, колкото са ти загубите през стени и прозорци. Но като спреш климатика, тези загуби си продължават да работят. И после климатика ги компенсира с работа на пълна мощност.

Тема "Избор на климатик за лятото" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: