• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
brpraziel - специалист
Здравейте,

Преди няколко дни реших да направя пулна профилактика на климатика и забелязах ръжда около крановете(омасляване няма). Според вас трябва ли да предприемам нещо?

Прикачен файл:
117313660_319606902513269_8773233555489051770_n.jpg
kozl - майстор
Ръждата видно от снимката е или от ламарината или от винта или от двете.
Дори и да изпусне винта климатика ще си работи. А коги ще изпусне :? То мое целия климатик да е за брак тогиз.
За намаляване на корозията :? може да пръснеш с цинков спрей или през интервали масло с парафин, като при колите.
янко - специалист
По интересно е отвътре.Имам един климатик с пробит от ръжда корпус на компресора
resistbody - майстор
нед авг 09, 2020 9:14 amянко написа:
По интересно е отвътре.Имам един климатик с пробит от ръжда корпус на компресора
За морето не се броят такива дефекти... там 2 години ако изкара се радваш....
янко - специалист
Проблема беше че е влизала вода от някъде,и е мокрела изолацията,с другия климатик няма проблеми
a_stoev - майстор
водата е от конденз, и ако другия не прави е притеснително.
kozl - майстор
нед авг 09, 2020 12:21 pmянко написа:
Проблема беше че е влизала вода от някъде,и е мокрела изолацията,с другия климатик няма проблеми
a_stoev написа:
водата е от конденз, и ако другия не прави е притеснително.
Дали пък тръбите на климатиците са тъй направени и изолирани, че водата да се събира и изтича по изолацията като през маркуч точно при ръждата.
Или пък другия климатик има по-устойчива корозионна защита :?
янко - специалист
Проблема беше че едни умници монтираха на горния етаж някакъв климатик, не му направиха добре тръбата за конденза,ипостоянно е капало върху климатика
kozl - майстор
пон авг 10, 2020 8:46 amянко написа:
Проблема беше че едни умници монтираха на горния етаж някакъв климатик, не му направиха добре тръбата за конденза,ипостоянно е капало върху климатика
А как се прави добре :?
За мен щом капе, а не е отведена в канал, не е добре.
А капането е най-добре за най-горния, че нема кво да му капе отгоре.
Апа язе съм падал от замръзналото по тротоара на капещ климатик.

Да ама ако да се прави канал, некой треба и да го плати. И каналот требе да е съобразен да не замръзва и .... По дбре да капе.

А оно и тавата под климатика гние. Аз си поръчах алуминиева, ама получих поцинкована, щот немали алуминий. Верно прилича на алуминиева и по-евтина ма ръждата ще га ръфне да видим за колко време :?
  • 1
  • 2

Тема "Ръжда по външно тяло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: