Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
евгени1 - специалист
Здравейте, като сложа ресивър и течноотделител трябва ли да сложа повече фреон.
евгени1 - специалист
Да попитам и друго, кондензатора ми е двойно по голям - Каори висок 30 см, широк 17 см -да слагам ли течноотделител.
Ама че тъпо е станало, вместо маслоотделител съм написал течноотделител.
Последна промяна от евгени1 на пет май 13, 2022 2:19 pm, променено общо 2 пъти.
Ahmakov - специалист
По добре си сложи акомулатор.
Двойно по голям кондензатор, ако е пластинчат не е никак добра идея.
film - специалист
Здравейте. Искам да попитам ползвателите на термопомпи има ли шум от тях, подобен на вибрации както при леко земетресение? От известно време през нощта (не е всяка нощ или аз не се будя винги) се усещат такива, а няма регистрирани земетресения
brum - майстор
Чувал съм, че зависи от монтажа. Къде ти е външното тяло и как е монтирано? Има ли тампони между него и стойките? Ако да - какви са и здрави ли са?

Иначе при мен вибрации няма. Само шум ако има отворен прозорец в близо до термопомпата се чува. Монтажа е върху бетонна настилка която е плътно около къщата. После стойки, тампони и термопомпа. Това за външното тяло де. При вътрешното няма от къде да дойда вибрации май.
film - специалист
За външното питам. То е едно голямо, като две външни тела на климатика. Предполагам е монтирано правилно. През деня не се случва. Но нощес вече няколко пъти. Затова исках да питам собственици дали са забелязали нещо подобно, дали се е някаква нормална "оперативна дейност" на тези машини...
D.Kalchev - специалист
нед авг 20, 2023 7:59 pmfilm написа:
За външното питам. То е едно голямо, като две външни тела на климатика. Предполагам е монтирано правилно. През деня не се случва. Но нощес вече няколко пъти. Затова исках да питам собственици дали са забелязали нещо подобно, дали се е някаква нормална "оперативна дейност" на тези машини...
Не знам как изобщо външното тяло може да предизвика вибрации, които да се усещат като леко земетресение. При правилен монтаж и нивелация върху здрава стойка не би трябвало да се усещат вибрации. Единственото външно тяло на ТП което съм виждал и разглеждал отблизо беше с монтаж на няколко метра от къщата и шумът беше минимален и без никакви вибрации.
Може ли подробности за ТП? Марка, възможности и основни параметри?
вт авг 22, 2023 11:38 pmD.Kalchev написа:
нед авг 20, 2023 7:59 pmfilm написа:
За външното питам. То е едно голямо, като две външни тела на климатика. Предполагам е монтирано правилно. През деня не се случва. Но нощес вече няколко пъти. Затова исках да питам собственици дали са забелязали нещо подобно, дали се е някаква нормална "оперативна дейност" на тези машини...
Не знам как изобщо външното тяло може да предизвика вибрации, които да се усещат като леко земетресение. При правилен монтаж и нивелация върху здрава стойка не би трябвало да се усещат вибрации. Единственото външно тяло на ТП което съм виждал и разглеждал отблизо беше с монтаж на няколко метра от къщата и шумът беше минимален и без никакви вибрации.
Може ли подробности за ТП? Марка, възможности и основни параметри?
Зависи от машината- цена/качество.
Има такива, които с тампони доближават ефект на земетрасение, докато за други не се предвиждат дори подложки, но са абсолютно незабележими при работа.

Тема "Термопомпа - проблеми и предизвикателства" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: