• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Althor - напреднал
чет фев 03, 2022 3:36 pmandy_forresite написа:
Минималната консумация на твоята машина я дават 3,261 kwh.
По твоите данни средната консумация на електроенергия се получава 5,267 kwh (1770 kwh : 14 дни : 24 часа).
Не би трябвало да спира, тъй като средната й консумация надвишава минималната възможна. Остава консуматорите ти (конвектори и подово) сумарно да консумират под 10.6 киловатчаса (3,261 х 3.25). Даже СОР няма как да е бил 3.25 заради студа, за който пишеш. Мощността 10.6 на топлоопроизводство на ЕлДжи-то също би трябвало да е била по-малка.
Подовото разбирам че няма термостати, ел. задвижки и т.н., тоест функционира непрекъснато. Колко консумира то ... нямам идея.
Конвекторите и те ли се връцкат непрекъснато? Или си имат управления, които при постигане на стайната температура им се спират вентилаторите?
8 стаи ... ако не бъркам ... значи 8 броя 8-киловатови водни конвектори при 70/60°. Грубо всеки топлоотдава 5 пъти по-малко при температура на водата 37 вход и 32 изход. Не го гледам по таблици, не го изчислям, определям го по усет и едва ли съм точен. Следователно имаш по 1,5 квч топлоотдаване от всеки конвектор. 8 броя по 1.5 = 12 kwh :? Дори и 10 киловатчаса да са, имаш и подово не знам колко кръга - пак си над минимума на ТП. Не зная защо спира така.
В най-лошия случай трябваше да работи на минималната си мощност 10.6 и да консумира минималното заложено възможно 3,261 квч, респективно да ти потреби 3,261 х 14 х 24 = 1096 киловата на електромера. За размразвяне не знам колко ще дръпне, но няма да са 1770-1096=674 киловата със сигурност.
Нещо не е както трябва да бъде.
На софтуера на производителя на конвекторите на 38 градуса идваше 2.3 кв на първа степен на 3-та около 3кв. Няма грешка 1770 е и спира редовно. Вчера 105 кв дневна. Може ЧЕЗ да крадат и да са нагласили електромера да върти повече 😀
Althor - напреднал
чет фев 03, 2022 3:36 pmandy_forresite написа:
Минималната консумация на твоята машина я дават 3,261 kwh.
По твоите данни средната консумация на електроенергия се получава 5,267 kwh (1770 kwh : 14 дни : 24 часа).
Не би трябвало да спира, тъй като средната й консумация надвишава минималната възможна. Остава консуматорите ти (конвектори и подово) сумарно да консумират под 10.6 киловатчаса (3,261 х 3.25). Даже СОР няма как да е бил 3.25 заради студа, за който пишеш. Мощността 10.6 на топлоопроизводство на ЕлДжи-то също би трябвало да е била по-малка.
Подовото разбирам че няма термостати, ел. задвижки и т.н., тоест функционира непрекъснато. Колко консумира то ... нямам идея.
Конвекторите и те ли се връцкат непрекъснато? Или си имат управления, които при постигане на стайната температура им се спират вентилаторите?
8 стаи ... ако не бъркам ... значи 8 броя 8-киловатови водни конвектори при 70/60°. Грубо всеки топлоотдава 5 пъти по-малко при температура на водата 37 вход и 32 изход. Не го гледам по таблици, не го изчислям, определям го по усет и едва ли съм точен. Следователно имаш по 1,5 квч топлоотдаване от всеки конвектор. 8 броя по 1.5 = 12 kwh :? Дори и 10 киловатчаса да са, имаш и подово не знам колко кръга - пак си над минимума на ТП. Не зная защо спира така.
В най-лошия случай трябваше да работи на минималната си мощност 10.6 и да консумира минималното заложено възможно 3,261 квч, респективно да ти потреби 3,261 х 14 х 24 = 1096 киловата на електромера. За размразвяне не знам колко ще дръпне, но няма да са 1770-1096=674 киловата със сигурност.
Нещо не е както трябва да бъде.
На софтуера на производителя на конвекторите на 38 градуса идваше 2.3 кв на първа степен на 3-та около 3кв. Няма грешка 1770 е и спира редовно. Вчера 105 кв дневна. Може ЧЕЗ да крадат и да са нагласили електромера да върти повече 😀. Конвекторите се включват от време на време .
Althor - напреднал
чет фев 03, 2022 10:06 pmnork написа:
ср фев 02, 2022 8:22 pmAlthor написа:
Топло и уютно, но проблема си остава, а може и да не е проблем изобщо, това не мога да разбера. 1770 кв/ч харчи за 270 кв/м2 за две седмици считано от 14.01.2022.
Тук ми се струва, че има грешка......
1770 кв са страшно много ток......... Камо ли на час.... За две седмици също :!:

Ако са ватове на час, Чудесно при -9/11 :supz: ...... Ем ти кво очакваш? 150 вата за цялата къща ли?
Написал съм отчетливо 1770 квч за две седмици.
Althor - напреднал
чет фев 03, 2022 5:06 amшоп написа:
ср фев 02, 2022 8:22 pmAlthor написа:
Работи 10-12 мин почива 20-22 мин.
Увеличи хистерезиса на топлоносителя за да работи по-дълго време ТП.

10-12 минути е малко. Ти имаш 2-3 минути за да се темперират елементите на ТП и изпарението и кондензацията да влезат в работни параметри.


Като за начало опитай се да докараш 30 мин работа и 1-1,5ч почивка.
Здравейте . Как мога да увелича хистерезиса?
Althor - напреднал
Моята няма никакво управление. Би трябвало да взима по-някакъв начин информация за температурата вътре та да се регулира работата на ТП. Иначе ТП работи на макс когато работи, няма го тва чудо да върти лекичко та продължително AhU kit има доста възможности за управление на външното тяло. Намерих инструкции за инсталиране на Ahu kit и там е дадено как се осъществява комуникацията на ТП с цялата система. Има датчици , които се връзват за контолния панел и за отоплителното тяло, за тръбите на вход и изход на конвектора. Има и датчик, който мери температура в стаята. На мен такова чудо няма. Някой разбира ли от AHu kit на LG?
шоп - майстор
пет фев 04, 2022 7:40 amAlthor написа:
]Здравейте . Как мога да увелича хистерезиса?
От управлението.
Например сега на колко градуса топлоносител запова да работи ТП и на колко изключва? За да видим колко е хистерезиса ( делта Т)
Масово това което съм виждал като зададена фабрична настройка е dT 5 гр

Може да го увеличиш на 6 или 7 градуса и да засечеш времето.

Моята самоделна ТП е със самоделно управление и дТ може да се регулира между 2 и 15 градуса
Althor - напреднал
пет фев 04, 2022 7:58 amшоп написа:
пет фев 04, 2022 7:40 amAlthor написа:
]Здравейте . Как мога да увелича хистерезиса?
От управлението.
Например сега на колко градуса топлоносител запова да работи ТП и на колко изключва? За да видим колко е хистерезиса ( делта Т)
Масово това което съм виждал като зададена фабрична настройка е dT 5 гр

Може да го увеличиш на 6 или 7 градуса и да засечеш времето.

Моята самоделна ТП е със самоделно управление и дТ може да се регулира между 2 и 15 градуса
Около 5-6 градуса е. Съмнявам се, че от моето управление може да се бъзика хистерезиса. Тое е някакво измислено.
Althor - напреднал
    Това ми е управлението, никъде в ръководството не пише, че може да се играе с хистерезиса. Тва управление от от циганска печка. Даже не е управление. От тука фирмата ми е казала да вдигам и намалям степените на ТП. Не градуси, а степени 😀
    Това е управлението viewtopic.php?f=23&t=65547&start=30#p1054567
    шоп - майстор
    Тогава освен да си вземеш някое управление Dixxel или Carel за ТП и ХЛ за системи с въздушен изпарител за може да контролираш дефроста.
    Друго не мога да измисля.
    Althor - напреднал
    Здравейте!

    Разхода найстина е висок, но има за какво. Топло е 24 градуса 24/7. Разхода може да си е нормален, кой знае? Рядко някой да сподели разходите си. Може би времето помага. Снимката е от автоматична метеорологична станция на 6км от къщата ми. Освен това е на 200 м по-висока надморска височина. Сутрин когато пътувам виждам разлика от 3-4 градуса по-ниски температури в моето населено място от тези на станцията. Мъгли постоянно. Ето сега е 10 часа с мъгла и -5.5 градуса. Вчера в 10 сутринта беше -9 градуса. Вижда се, че има една седмица с максимални отрицателни температури през деня.Изображение

    Прикачен файл

    image_2022-02-06_102546.png
    image_2022-02-06_102546.png (79.74 KиБ) Видяна 904 пъти
    • 1
    • 5
    • 6
    • 7
    • 8
    • 9

    Тема "Термопопма голям разход, а може би не!" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: