• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Althor - напреднал
чет фев 11, 2021 6:05 pmшоп написа:
чет фев 11, 2021 5:31 pmdavidzvezdata написа:

Ако вземеш евтини фенкойли, те не работят на ниска температура, ще трябва да смениш температурния датчик на тръбите /тръбния/.... Евтините са и много шумни , така че купи един и пробвай дали ще си доволен...
+ 1 към мнението. Евтиното накрая излиза скъпо.
По добре търси маркови водни конвектори втора ръка и задължително преоразмерени. Така ще се отопляваш не с 38, а с 32 гр, че даже и с по-ниски градуси при наличната изолация.

В момента при тази криза на офис площи масово се разпродават и мебели и техника. Обикновенно в офисите конвекторите не са работили много, с голяма мощност са, а направо си има и чисто нови.

Аз така купих за дребни пари 8 бр аермеци по 7.5 киловата всеки.
Сблъсках се с проблема, че имат Т датчик, който бликора вентилатора под 35 гр.
Който е чел темата ТП вода вода всеки може да си направи сам, ще разбере как с помоща на 75 ст се решава проблема.
Преоразмереният конвектор позволява и с 32 гр да отоплява 1ва степен
Здравейте!

Чел съм темата и срещнах вашият проблем и решение. Знам за ограничението вече. И по-рано сте споменавали, че има евтини маркови конвектори от офиси и т.н, но аз не откривам такива, нямам познати или приятели в големите градове, които да ме насочът към някой фалирал офис да му купя конвектора. От къде да ги намеря, имате ли представа?. 500-600 лева за конвектор евтино ли е? Ще взема съвета на давинзвездата и вас за не пестя пари от конвектори, до колкото е възможно, но все пак в рамките на разумното, немога да заделя 700-800 лева за конвектор във всяка стая. Стаите са 8, няма да ми стигнат заплатите за да го направя :(. По-скъпото е по-хубаво, но то е и за по-заможните хора. Ако купя един хубав конвектор сигурно ще ми останат 200-300 лв от заплатата, пък има и доста други разходи. Къде да търся в крайна сметка?
Билян - специалист
По добре инвестирай в буфер 1 тон по евтино е. Може и черен без това половината инсталация е от стоманени тръби. Ако от стоманените тръби на се е позадръстили топлообменика
шоп - майстор
пет фев 12, 2021 8:25 amAlthor написа:
Къде да търся в крайна сметка?
Аз мойте ги намерих в ОЛХ или базар...вече не помня.
Правиш си една запазено търсена и на всяка нова обява ще получаваш известие.
За мен добра цена е 200-250 лв за бройка.
шоп - майстор
пет фев 12, 2021 12:44 pmБилян написа:
Ако от стоманените тръби на се е позадръстили топлообменика
И при мен инсталацията е с черни тръби. Сложил съм хубав филтър Фарг и проблеми няма.
Althor - напреднал
пет фев 12, 2021 12:55 pmшоп написа:
пет фев 12, 2021 12:44 pmБилян написа:
Ако от стоманените тръби на се е позадръстили топлообменика
И при мен инсталацията е с черни тръби. Сложил съм хубав филтър Фарг и проблеми няма.
Имам филтър проблем няма.

Кои марки смятате за хубави за да търся конвектори. В олх има за добри пари, но Незнам каква марка да търся. За момента са малко, но кой ще си дава конвектора на сред зима? Мисля, че след края на отоплителния сезон ще има повечко оферти. Гледам олх, базар и ало.
Althor - напреднал
Мисля да търся 6-8kw при 70/60. Мисля, че ще свършат работа при 38 или 40 градуса температура дори и по-малко
Althor - напреднал
Здравейте направисамковци. За много години. Ето, че мина 1 година от моя казус с ТП. Благодаря Ви за отговорите на всички. Които е следил темата ще има представа за какво иде на реч. Смених радиаторите с конвектори /8kw Конвектор във всяка стая/. Сега се топля с вода 32-37 градуса. Сложих буферен съд-300 литра. /благодаря на шоп за съвета/. Подовото работи също. Малко ъпгрейд на изолацията на тавана -стана на места 30 см. Топло и уютно, но проблема си остава, а може и да не е проблем изобщо, това не мога да разбера. 1770 кв/ч харчи за 270 кв/м2 за две седмици считано от 14.01.2022. Че е студено спор няма -9/-11 през нощта. Нормален ли е този разход за тази квадратура или има проблем някъде? ТП не е с модерно управление, но май може да се сложи. Нямам никакви термостати в някоя стая или нещо да контролира работата на ТП. Не знам дали въобще това оказва някакво влияние. Част от Вас загатнаха, че може отоплителната мощ да е малка и да не е достатъчна та за това да цикли ТП. Не знам и дали има и циклене даже. Работи 10-12 мин почива 20-22 мин. Може и да не цикли, може би си така си работи. Инверторните ТП би трябвало да работят повечко.
шоп - майстор
ср фев 02, 2022 8:22 pmAlthor написа:
Работи 10-12 мин почива 20-22 мин.
Увеличи хистерезиса на топлоносителя за да работи по-дълго време ТП.

10-12 минути е малко. Ти имаш 2-3 минути за да се темперират елементите на ТП и изпарението и кондензацията да влезат в работни параметри.


Като за начало опитай се да докараш 30 мин работа и 1-1,5ч почивка.
andy_forresite - майстор
Минималната консумация на твоята машина я дават 3,261 kwh.
По твоите данни средната консумация на електроенергия се получава 5,267 kwh (1770 kwh : 14 дни : 24 часа).
Не би трябвало да спира, тъй като средната й консумация надвишава минималната възможна. Остава консуматорите ти (конвектори и подово) сумарно да консумират под 10.6 киловатчаса (3,261 х 3.25). Даже СОР няма как да е бил 3.25 заради студа, за който пишеш. Мощността 10.6 на топлоопроизводство на ЕлДжи-то също би трябвало да е била по-малка.
Подовото разбирам че няма термостати, ел. задвижки и т.н., тоест функционира непрекъснато. Колко консумира то ... нямам идея.
Конвекторите и те ли се връцкат непрекъснато? Или си имат управления, които при постигане на стайната температура им се спират вентилаторите?
8 стаи ... ако не бъркам ... значи 8 броя 8-киловатови водни конвектори при 70/60°. Грубо всеки топлоотдава 5 пъти по-малко при температура на водата 37 вход и 32 изход. Не го гледам по таблици, не го изчислям, определям го по усет и едва ли съм точен. Следователно имаш по 1,5 квч топлоотдаване от всеки конвектор. 8 броя по 1.5 = 12 kwh :? Дори и 10 киловатчаса да са, имаш и подово не знам колко кръга - пак си над минимума на ТП. Не зная защо спира така.
В най-лошия случай трябваше да работи на минималната си мощност 10.6 и да консумира минималното заложено възможно 3,261 квч, респективно да ти потреби 3,261 х 14 х 24 = 1096 киловата на електромера. За размразвяне не знам колко ще дръпне, но няма да са 1770-1096=674 киловата със сигурност.
Нещо не е както трябва да бъде.
nork - специалист
ср фев 02, 2022 8:22 pmAlthor написа:
Топло и уютно, но проблема си остава, а може и да не е проблем изобщо, това не мога да разбера. 1770 кв/ч харчи за 270 кв/м2 за две седмици считано от 14.01.2022.
Тук ми се струва, че има грешка......
1770 кв са страшно много ток......... Камо ли на час.... За две седмици също :!:

Ако са ватове на час, Чудесно при -9/11 :supz: ...... Ем ти кво очакваш? 150 вата за цялата къща ли?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Термопопма голям разход, а може би не!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: