• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Althor - напреднал
ср дек 23, 2020 5:01 pmradius написа:
Не съм гледал пусканите инструкции в темата, но това не е ли управление, за някаква сплит система въздух-въздух?
Темпричъра е много важен :)
Може би е за сплит въздух-въздух, и моя приятел е с такава и даже още двама човека, които познавам.

Темпричъра незнам какво да го правя:)
Althor - напреднал
Здравейте колеги !

Моля да ме посъветвате за читав безжичен стаен термостат за термопомпа LG uu85 . Трябва ли термостата да е задължително LG . Има ли термостати съвмести с няколко марки ТП?

Забелязах, фирмата не ми е инсталирала термостат в стаята. Нямам представа как се управлява ТП щом “ не знае “ каква е температура в къщата.
a_stoev - майстор
Термопомпата си готви водата. Не я интересува каква е температурата в стаята. Термостата на стаята управлява отоплителното тяло.
LazarGanev - "Велик майстор"
Зависи от софта. Не знам при LG колко помага стаен термостат, дали техният е модулиращ, дали може с чужд термостат... При Bosch например без стаен термостат не тръгва ТП
Ahmakov - специалист
Свързваш се с фирмата, която ти е монтирала ТП и ядовете ти приключват. Всичко друго е чесане на клавиатурата. Дано си ме разбрал...
Althor - напреднал
нед фев 07, 2021 2:13 pmAhmakov написа:
Свързваш се с фирмата, която ти е монтирала ТП и ядовете ти приключват. Всичко друго е чесане на клавиатурата. Дано си ме разбрал...
Здравейте!

В началото на темата съм написал, че свързване с фирмата не е възможно. Не ме питайте, защо и т.н. Не искам да звуча грубо, не ме разбирайте погрешно. Аз отдавна съм се сетил, да се свържа с фирмата, помщта оказана ми от нея ме доведе до този форум, с мощта на, който да се оправям сам. Лошото на това да живееш в провинцията е, че няма избор на фирми и т.н. Свързах се с две фирми от София, ако могат да извършат "преглед" и казаха, че ако имат път някога, ще ми се обадят. Кой ша дойде от града в мойто село да ми помага, едва ли си заслужава биенето на път. Съмнявам се, че има друга причина. Надявам се с помощта на хора изпадали в подобни ситуации да се оправя, че иначе не виждам как. Благодаря, ви че участвате е темата ми.
Последна промяна от Althor на нед фев 07, 2021 4:00 pm, променено общо 1 път.
Althor - напреднал
нед фев 07, 2021 10:01 ama_stoev написа:
Термопомпата си готви водата. Не я интересува каква е температурата в стаята. Термостата на стаята управлява отоплителното тяло.
Здравейте!

Темопомпата си готви водата да, но няма как да няма връзка с температурата в стаята. Би трябвало термостата да контролира работата на Термопомпата. Задавам си температура 23 градуса в хола и ТП се събразява с това. Елементарини палетни котли разполагат с подобно чудо. Аз нямам термсотат в стаята, как се управлява ТП не знам. Пуснах подовото, увеличи се отопляемата мощ, водата и тн. 700кв/ч дневна тарифа е твърде много да изхарчи за 1 СЕДМИЦА, при значително добра изолация- 15 см на стените, а на таваните 20 см и то през есента! Това в момента не е зима, а есен някаква. Температурата е 10 дена на около 0-та през нощта. Стъклото на колата не замръзва. Колко ще изхарчи при инстинска зима, която е характерна за моято местоположение, съмнявам се,че такива зими ще се върнат.АЕЦ белене за мен трябва да работи :lol: :lol: :lol: :-D . Да ползвам радиатори на единия етаж /преоразмерени/, а не конвектори. На другия етаж имам поводо отопление. около 270 кв.м площ общо. В момента, когато смених радиаторите с по-големи, както съм описал в темата сметките спадната с 40% още на следващия отчетен период. Навъртях 1053 кв/ч за 31 дена дневна тарифа, пуснах подовото за 1 седмица натряска 700 кв.ч. Работя в хотел, който се отоплява с терпомпи вода-вода /минерална вода/ за 500 000 лева на дайкин. Питах фирмата, която ги слага и им споделих моя проблем, На факта, че нямам стаен термостат ми се измяха. Може би това е проблема. ТП със сигурност не работи, както трябва. Циклите би трябвало да са по-дълги от 10 мин. Това е схема на свързване на ТП-то, което намерих в интернет. С "т" на латиница е отбелязан стаен термостат. Това е правилен монтаж, в кжижката е обяснено, че термостата задава "мелодията" на ТП. Изображение

Прикачен файл

примерен монтаж (2).jpg
примерен монтаж (2).jpg (74.61 KиБ) Видяна 1675 пъти
a_stoev - майстор
Няма ли какво да ти управлява подовото когато достигне градус в стаята?
Имали управление на конвектора?
Има ли термо глава на радиатора?
В хола денонощно ли държиш 23*С?
Althor - напреднал
пон фев 08, 2021 6:11 pma_stoev написа:
Няма ли какво да ти управлява подовото когато достигне градус в стаята?
Имали управление на конвектора?
Има ли термо глава на радиатора?
В хола денонощно ли държиш 23*С?
Здравейте! За подовото на единия етаж имам термостати свързани с колектора и задвижките това е. Връзка със самата ТП нямам. На радиаторите нямам термоглави. Как термоглавите влияят на ТП, като не са свързани директно с нея. Сигорно като се затворят термоглавите и не пускат вода, намалява отоплителната мощ, предполагам, ако отоплителната мощ на отиплителните тела е по-малка от тази на ТП то тя може да се изключи. Така ли е ? Посъветваха ме да не слагам, че тва щяло да прецака циклите на ТП. Хубаво вече все тая, лятото ще сложа.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Термопопма голям разход, а може би не!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: